Nadal-Djokovic, kropka

Od ostatniego spotkania Rafaela Nadala i Novaka Djokovica minęły 82 dni. Widzieli się na korcie tenisowym. Miało to miejsce w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego w Paryżu, gdzie Serbka zwyciężyła w dwóch setach. ON Powtórzył scenariusz w tę sobotę w Riyadzie (6-2 i 7-6(5)przy okazji meczu o trzecie i czwarte miejsce w turnieju „Six Kings Slam”.

Nie będzie już bezpośrednich pojedynków pomiędzy dwoma graczami z największą liczbą tytułów „Wielkiego Szlema” w historii. 24 „Nole” przeważa nad 22 swoim wielkim rywalem, który również traci w bezpośrednich meczach 32 do 29.

mamy problem„Toni Nadal powiedział Rafie latem 2005 roku, kiedy po raz pierwszy zobaczył Bałkany. Najsłynniejszy zawodnik na torze miał rację, ponieważ Djokovic odebrał swojemu siostrzeńcowi cztery główne tytuły. Legenda Balearów ukradła Novakowi pięciu, z czego trzy na ziemi Rolanda Garrosa.

W 2013 roku tenisista z Belgradu zakończył passę Nadala bez porażki w Monte Carlo Masters 1000 i w tym samym roku pozbawił go jedynej ważnej korony mistrza ATP, której brakowało w rekordzie Hiszpana. W 2010 roku przegrał swój pierwszy finał w czołowej ósemce turnieju z Rogerem Federerem.

24-krotny mistrz turnieju głównego wyszedł na boisko jako pierwszy, aby Nadal mógł zyskać aplauz w swoim ostatnim meczu poza Hiszpanią.. Od 19 do 24 listopada pożegna się w finałowej ósemce Pucharu Davisa.

Djokovic przełamał serwis rywala już w pierwszej próbie. Potem spadłem kilka biegów, bo celem było tylko zwycięstwo, a w przypadku wystawy tym bardziej.

Nadal stojący przed nim daleki jest od wyczynowego tenisisty, który tyle razy wystawiał go na próbę. Kontuzje i brak aktywności zmuszają go do rezygnacji wcześniej, niż by chciał. W trzech grach. Rafa już trzykrotnie oklaskiwał poczynania przeciwnika.

Zawodnik Balearów nadal miał problemy z serwisem. Cztery podwójne błędy i powolna prędkość serwisu ułatwiają „Nole’owi”. Narzekał na to już w półfinale z Carlosem Alcarazem. Potem przyszła druga przerwa w siódmym gemie.

Drugi set rozpoczął się dokładnie tak samo. Kolejna przerwa dla Djokovica, który miał przed sobą autostradę. Jeśli coś charakteryzuje karierę Nadala, to jest to walka do samego końca. Nie mogło go zabraknąć w Rijadzie. Wrócił do przerwy, aby zremisować na jednym.

Po raz pierwszy objęli nawet prowadzenie przy stanie 2:1. Serb grał na biegu jałowym, aby dodać jeszcze emocji. Novak zatrzymywał się tak bardzo, że Rafa miał trzy piłki 4-2. Następnie wyrównał przy pięciu, podnosząc punkt meczowy, gdy pozostawało do stracenia, pozostawiając podanie prawą ręką do biblioteki wideo.

Konsekwencją była nagła śmierć. Gdy Serb odepchnął się od tyłu kortu, było już po meczu. Prawą ręką trafił do siatki Nadala. Uścisk obu zawodników w siatce przeszedł do historii.