Morientes podkreśla klucz do zwycięstwa Realu Madryt nad Celtą: "Przez duże drzwi"

Real Madryt, prowadzony przez Mbappé i Viniciusa, pokonał w tę sobotę Celtę w meczu, w którym biali wyróżnili się ponad grę zbiorową. Pomimo braku poprawy, zespół Madrytu zwycięstwem wywiera presję na Barcelonę na tydzień przed Klasykiem.

Do bramek Francuza i Brazylijczyka należy dodać interwencje Courtois, które pozwoliły Realowi Madryt uniknąć ewentualnej porażki. Belgijski bramkarz po pokonaniu problemów fizycznych wrócił do wyjściowego składu i zrobił to z przytupem.

TRIUMFUJ TYDZIEŃ OD KLASYKA

Real Madryt stracił Daniego Carvajala do końca sezonu przed przerwą reprezentacyjną. Ale to nie wszystkie złe wieści dla Carlo Ancelottiego, ponieważ trener widział, jak Mbappé, Vinincius, Courtois i Militao pokonują problemy fizyczne przed sobotnim meczem z Celtą.

Zawodnicy białej drużyny naładowali siły, a ich trener przyznał na poprzedniej konferencji prasowej, że widzi swoich zawodników „bardziej zmotywowanych” i lepszych fizycznie. I zostało to zademonstrowane na boisku w Balaídos.

Podopieczni Carlo Ancelottiego wyszli po zwycięstwo z Celtą, która stanęła przed wyzwaniem dokończenia 41 rund bez porażki dla drużyny Concha Espina. Claudio Giráldez przedłużył kontrakt do 2027 roku i swoją odważną postawą pokazał, że ciężko zapracował na przedłużenie kontraktu.

Pierwsza połowa charakteryzowała się wysokim tempem i presją, jaką obie drużyny wywierały na rywala. A tym, który zdobył nagrodę za bramkę, był Real Madryt w odosobnionej grze. Camavinga odzyskał piłkę po błędzie Frana Beltrána i asystował Kylianowi Mbappé, który wykonał nie do zatrzymania strzał i w 20. minucie spotkania było już 0:1.

EFE

Luka Modrić ściska Winicjusza po tym, jak Brazylijczyk strzelił zwycięskiego gola.

Gol był ciosem dla niebios. Celta przestała stwarzać zagrożenie dla bramki Courtois, który w początkowej fazie pojedynku cudowną interwencją uniknął bramki Swedberga.

Przejście przez szatnię było znacznie lepsze dla miejscowych, którzy przejęli kontrolę nad piłką i w mgnieniu oka zdołali doprowadzić do remisu. Triangulacja na prawym skrzydle przerwała obronę białych i Swedberg pokonał Courtois na 1:1 w 50. minucie. Jednak w następnej akcji Real Madryt próbował odpowiedzieć, ale gol Viniciusa nie został uznany ze względu na spalonego.

Ancelotti po wyniku 1:1 zareagował i wprowadził na boisko Lukę Modricia i Rodrygo. Chorwat uzasadnił swoją zmianę asystą Viniciusowi przy stanie 1-2 świetnym podaniem od środka. Brazylijczyk musiał jedynie podciąć Guaitę, aby strzelić gola do woli i dać trzy bardzo ważne punkty drużynie Realu Madryt, która w przyszłym tygodniu będzie gościć Barcelonę na Santiago Bernabéu w pojedynku o prowadzenie w LaLiga.

Chociaż Douvikas w doliczonym czasie gry miał wyrównanie w butach po kontrataku. Grecki napastnik przybył jednak w pośpiechu i wykończył bramkę Courtois.

MORIENTES WSKAZUJE KLUCZ DO ZWYCIĘSTWA

Na zakończenie meczu Fernando Morientes przeanalizował zwycięstwo Realu Madryt w Game Time i chciał podkreślić kluczowy element planu Carlo Ancelottiego. „Słuchacz powiedział, że w Realu Madryt nie ma się czego trzymać, ale myślę, że tak. Zespół ma najlepszego bramkarza na świecie, który zdobywa punkty. A to jest coś bardzo, bardzo ważnego, szczególnie na następną dekadę gier” – wyjaśnił komentator.

Mbappé świętuje zdobycie gola przeciwko Celcie.

EFE

I dodał: „Ważne jest również to, że Real Madryt nie przegrał żadnego meczu, nie będąc w swojej najlepszej wersji, nawet nie grając na 80 procent. Myślę też, że błędy, które popełnia zespół, dotyczą podejścia, ustawienia i ustawienie zawodników.”

Na koniec były zawodnik Realu Madryt podkreślił, że drużyna musi podtrzymać passę meczów bez porażek. „Brakuje nam zawodnika, który potrafi posiadać piłkę i kierować meczem. Możemy jednak mieć tylko nadzieję, że zespół nie przegra w obliczu egzaminów w nadchodzącym tygodniu przeciwko Borussii Dortmund i Barcelonie, dwóm drużynom z wyższej ligi poziomie” – podsumował.

Vinicius świętuje wynik 1:2 z Celtą Vigo.