Minister: Turystyka krajowa w Indonezji wzrasta o 19 procent

Niedziela, 13 października 2024 – 09:00 WIB

Djakarta – Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaga Salahuddin Uno ujawniła postęp Indonezji w światowej turystyce.

Przeczytaj także:

Indonezja i Polska będą współpracować przy rozwoju branży gier

„Obecny trend w turystyce coraz bardziej zmierza w stronę spersonalizowanych, zindywidualizowanych, lokalnych i mniejszych doświadczeń” – powiedział podczas wydarzenia ITO 2025 w Dżakarcie.

Minister Uno stwierdził, że liczba przyjazdów turystów międzynarodowych do Indonezji wykazała dodatni wzrost.

Przeczytaj także:

Sandiaga Uno jest bardziej pewna swoich postępów w wyborach regionalnych w Dżakarcie niż Jawa Zachodnia. Oto powód!

Od stycznia do sierpnia 2024 r. skumulowana liczba turystów zagranicznych osiągnęła 9,09 mln, co oznacza wzrost o 20,38 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Przeczytaj także:

InJourney odnotowuje zysk netto w wysokości 1,1 biliona IDR w trzecim kwartale

Tymczasem w przypadku turystów krajowych (turyści krajowi) skumulowana liczba od stycznia do sierpnia 2024 r. sięgnęła 5,99 mln, co oznacza wzrost o 19,20 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Oczekuje się, że wzrost ten będzie kontynuowany wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważoną turystykę jako przyszłość sektora turystycznego.

„Jest to zgodne z transformacją cyfrową zachodzącą na całym świecie, którą muszą przyjąć podmioty działające w branży turystycznej w Indonezji” – zauważył.

Minister przytoczył raport Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) opublikowany 21 maja 2024 r., z którego wynika, że ​​Indonezja znajduje się w gronie 10 krajów z najlepszymi wynikami Indeksu Rozwoju Podróży i Turystyki (TTDI) od 2019 r., przy wzroście o Wynik ten wynosi 4,5 proc.

„Indonezja zajmuje obecnie 22. miejsce na 119 krajów, wyprzedzając Belgię, 6. w regionie Azji i Pacyfiku oraz 2. w ASEAN. Ten sukces jest wynikiem współpracy w zakresie pentahelisy pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami w sektorze turystycznym” – wyjaśnił minister Uno.

Dodał: „Nie ma miejsca na wahania przed przyjęciem sztucznej inteligencji (AI) w ramach trwającej transformacji cyfrowej”.

Podkreślił, że koncepcja zrównoważonej gospodarki, obejmująca niebieską gospodarkę, zieloną gospodarkę i gospodarkę o obiegu zamkniętym, staje się coraz bardziej aktualna.

Integracja koncepcji niebiesko-zielonej gospodarki o obiegu zamkniętym (BGCE) z technologią sztucznej inteligencji w celu stworzenia przyjaznej dla środowiska, wydajnej i zrównoważonej turystyki powinna zostać wdrożona na wczesnym etapie – kontynuował.

Tymczasem dyrektor Studiów Strategicznych w Ministerstwie Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Agustini Rahayu wspomniał także, że w Średniookresowym Planie Rozwoju Kraju (RPJMN) na lata 2025-2029 rozwój wysokiej jakości kierunków turystycznych będzie zgodny z rosnącymi preferencjami rynku na rzecz turystyki zrównoważonej i regeneracyjnej.

„Będzie to obejmować rozwój turystyki ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki niebieskiej, zielonej i o obiegu zamkniętym, w tym budowę zielonej infrastruktury podstawowej i pomocniczej infrastruktury turystycznej, a także zwiększanie zasobów ludzkich (HR)” – powiedział Rahayu.

Następna strona

Minister przytoczył raport Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) opublikowany 21 maja 2024 r., z którego wynika, że ​​Indonezja znajduje się w gronie 10 krajów z najlepszymi wynikami Indeksu Rozwoju Podróży i Turystyki (TTDI) od 2019 r., przy wzroście o Wynik ten wynosi 4,5 proc.

Następna strona



Zrodlo