Mikel Arteta mówi, że zmiana Jurriena Timbera była zapobiegawcza: „Poczuł coś muskularnego”

Mikel Arteta wyjaśnił, że Jurrien Timber został zdjęty z boiska w przerwie meczu Arsenalu, w którym Arsenal pokonał Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów, jako środek ostrożności po tym, jak obrońca doświadczył problemów z mięśniami.

23-latek imponował już w pierwszej połowie wtorkowego meczu z PSG, ale po przerwie zastąpił go Jakub Kiwior.

Timber wystąpił po raz ósmy we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie po tym, jak opuścił większość sezonu 2023–2024 z powodu kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL).

„Był niewiarygodny w pierwszej połowie” – powiedział Arteta. „Wyczuł coś muskularnego i nie chcieliśmy podejmować żadnego ryzyka. Nie grał przez rok i rozegrał wiele minut. Musimy nim zarządzać.”

Timber doznał kontuzji więzadła krzyżowego przedniego ACL 50 minut po swoim debiucie w Premier League w sierpniu 2023 roku, po tym jak dołączył do Arsenalu z Ajaksu za 34 miliony funtów tego lata. Wrócił do pierwszego składu pod koniec ubiegłego sezonu i wystąpił w siedmiu z ośmiu meczów Arsenalu we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

Lewy obrońca Riccardo Calafiori przeniósł się na prawy obrońca w drugiej połowie meczu przeciwko PSG pod nieobecność Timbera, a Ben White nadal nie grał ze względu na problemy z kolanem.

Arsenal zwyciężył 2:0 nad PSG na Emirates dzięki bramkom Kaia Havertza i Bukayo Saki w pierwszej połowie.

Podopieczni Artety powrócą do gry w sobotnim meczu przeciwko Southampton.

Jak Jurrien Timber walczył o powrót do składu i dlaczego jego powrót zmienił Arsenal

Timber zapewnia wyjątkową wydajność w pierwszej połowie

Analiza Jordana Campbella

Słychać było grzmoty po dwóch golach Arsenalu, ale prawdopodobnie największy był zarezerwowany dla Timbera, gdy zatrzymał Bradleya Barcolę w perfekcyjnym wślizgu i minął trzech zawodników PSG, a wszystko to we własnym polu karnym.

To był najważniejszy moment pierwszej połowy, w której holenderski obrońca wyróżniał się z gry, co oznaczało, że zapadła cisza, gdy nie wrócił po przerwie.

Timber całkowicie zniweczył Barcolę, który w ciągu ostatnich kilku lat rozdzierał na kawałki wielu bocznych obrońców w Ligue 1 w Lyonie i PSG. Posiadanie piłki Timber było bezbłędne i po raz kolejny pokazał, jak podniósł zdolność Arsenalu do gry między zespołami.

Kibice Arsenalu mają nadzieję, że dolegliwości związane z mięśniami są niewielkie, biorąc pod uwagę nieobecność White’a i Takehiro Tomiyasu, co oznaczało, że musieli przenieść Calafioriego na prawego obrońcę, tworząc czwórkę obrońców składającą się z trzech lewonożnych zawodników.

zejść głębiej

Odprawa – Arsenal 2 PSG 0: Dobra passa Havertza i gwiazdy Saki po tym, jak syn Sterlinga był jego maskotką