Miguel Rico ujawnia specjalny plan FC Barcelony dotyczący Pedriego po jego dobrym powrocie po kontuzji: "Podążają za nim"

w ten wtorek, Barcelona odniosła pierwsze zwycięstwo w nowej Lidze Mistrzów po pokonaniu Young Boys 5:0. Choć był to bardzo słaby przeciwnik, podopieczni Hansiego Flicka po raz kolejny w lidze ponieśli porażkę z Osasuną w ostatnią sobotę. Lewandowski po dublecie, Raphinha, Iñigo Martínez i Camara po golu samobójczym strzelili gole Barcelonie w meczu, w którym wyróżniali się także Lamine Yamal i Pedri.

Już w pierwszej połowie widać było, że będzie to łatwy mecz dla Barcelony, która całkowicie dominowała w posiadaniu piłki i prowadziła ciągłe ataki na bramkę przeciwnika. Lewandowski otworzył wynik po wykorzystaniu dośrodkowania Lamine’a Yamala, który posłał Polakowi piłkę na pustą bramkę. Drugi padł po rzucie rożnym, który zakończył się świetnym manewrem Pedriego w polu karnym i strzałem, który trafił w szwajcarską obronę i Rapinha wykorzystał odbicie i zdobył bramkę i popieramy ich wspaniały początek sezonu, po tym jak latem usłyszeli o możliwym odejściu z zespołu na rynku transferowym.

EFE

Robert Lewandowski świętuje pierwszą bramkę swojej drużyny

Przed przerwą było 3:0 i ponownie przy udziale Pedriego który faulował na linii bazowej Iñigo Martínezaktóry świetnym uderzeniem głową strzelił swojego pierwszego gola w koszulce Barcelony.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo, jak zakończyła się pierwsza, a Barcelona szukała bramki dla rywali i szybko zdobyła nagrodę. Iñigo Martínez wykorzystał dośrodkowanie w dalszy słupek, głową wbił piłkę i pozostawił piłkę martwą w małym polu karnym. Lewandowski po raz kolejny strzelił do pustej bramki swojego drugiego gola w meczu i dziewiątego w sezonie. Polak jest królem strzelców ligi z siedmioma golami w ośmiu meczach.

Po czwartej bramce Hansi Flick zaczął wprowadzać zmiany mające na celu odświeżenie wyjściowych zawodników. W takich sytuacjach mogliśmy doświadczyć powrotu na boiska po pięciu miesiącach kontuzji Frenkie de Jonga oraz Ansu Fati. Obaj piłkarze zostali przyjęci przez kibiców Barcelony owacjami na stojąco.

Ansu Fati i Hansi Flick przed wyjściem na boisko (EFE)

EFE

Ostatecznie piąty gol padł po dośrodkowaniu Balde’a, które Camara wpakował do własnej bramki. Mecz zakończył się „małym rozdaniem”, a Raphinha został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Nagrodę otrzymał Pedri, który dla wielu był tym, który musiał zdobyć trofeum. Pomocnik całkowicie wrócił do zdrowia po kontuzji i pokazał, że jego sylwetka znacznie się poprawiła.

Plan Miguela Rico i Pedriego

Miguel Rico, komentator „El Partidazo” COPEpochwalił mecz Pedriego przeciwko Young Boys i wyjaśnił plan, jaki zastosował zawodnik, aby być w dobrej formie: „W zeszłym sezonie pod koniec jego gry nastąpił wzrost, było to spowodowane tym, że zarząd zapewnił mu w domu osobistego trenera, Julio Tousa, szefa przygotowania fizycznego. Przechodzi specjalne treningi, a czas, jaki spędza na boisku, jest monitorowany minuta po minucie. Klub przygotował konkretny plan, o którym wątpię, czy Xavi wiedział, i który miał pokazać, że futbol Pedriego musi opierać się na pełnej kondycji fizycznej.„.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o nowościach sportowych, najlepszych momentach programu lub najgłębszych ciekawostkach dotyczących Tiempo de Juego lub El Partidazo, dołącz już teraz do naszych kanałów WhatsApp KLIKNIJ TUTAJ (Czas gry) i KLIKNIJ TUTAJ (Wielka gra COPE).