Messi jest nie do zatrzymania w MLS i teraz szturmem pobija rekord Carlosa Vela

Inter Miami i Lionel Messi Zamknęli regularną rolę MLS 2024 zwycięstwem ustanawiającym rekord punktowy i hat-trickiem Argentyny.

Dobre zamknięcie zespołu Gerarda Martino stawia go jako faworyta do mistrzostwa w fazie play-off, choć wciąż czeka na rywala w grze o dziką kartę Konferencja Wschodnia.

Messi pozostawia nowy ślad w MLS

Pojedynek, który stoczył przeciwko niemu Messi Nowa Anglia Sobotnie zwycięstwo 6:2 pozwoliło mu zdobyć 20 bramek i 16 asyst w 19 meczach rozegranych w kampanii na rok 2024.

Tym samym Argentyńczyk zakończył mecz z 36 golami i asystami (G+A), co daje średnio 2,18 goli na każde 90 minut gry, po jego sumie 1485, co odpowiada 16,5 meczom.

Poziom 2,18 wyraźnie pobił dotychczasowy rekord Carlosa Velę w 2019 roku, kiedy zakończył mecz z 34 golami i 10 asystami w MLS, średnio 1,62.

W tym sezonie meksykański napastnik ustanowił rekord strzelonych 34 bramek w ciągu jednego roku, co pozostaje najwyższym wynikiem.

Przed Velą żaden atakujący nie przekroczył 1,39, co oznaczało Alana Gordona w 2012 roku, choć zrobił to w 1297 minutach gry. Że 2019 rekordów dla Vela, Zlatana Ibrahimovic pozostawił rekord 1,28.

Luisa Suarezawspaniały partner Messiego, pierwszy w Barcelona a teraz w Interze zakończył ten rok z wynikiem 1,36, co oznacza, że ​​jest piątym najlepszym wynikiem. Historyczna trzecia rzecz Cucho Hernandezaco w tej kampanii dało wynik 1,40 Załoga Kolumba.

Kolejnym Meksykaninem, który zajął pierwsze miejsce był Alana Pulidoktóry w 2020 roku osiągnął średnio 1,03 G+A, ale zrobił to w 958 minut w roku, w którym drużyny rozegrały maksymalnie 23 pojedynki w kampanii skróconej przez Covid.