MenkopUKM twierdzi, że Archipelago Story 2024 zwiększa dostęp małych i średnich przedsiębiorstw do globalnego łańcucha dostaw

Dżakarta, VIVA – Za pośrednictwem Berity Nusantara 2024 Minister Spółdzielni i MŚP (MenKopUKM) Teten Masduki podkreślił znaczenie właściwej strategii we wprowadzaniu lokalnych indonezyjskich produktów na rynek globalny.

Przeczytaj także:

MenkopUKM twierdzi, że Archipelago Story 2024 zwiększa dostęp małych i średnich przedsiębiorstw do globalnego łańcucha dostaw

MenKopUKM w swoim przemówieniu otwierającym wydarzenie Berita Nusantara 2024 zatytułowane „Od Indonezji do świata” w Istora Senayan w Dżakarcie w piątek (27 września 2024 r.) stwierdził, że Berita Nusantara to wydarzenie kluczowe dla małych i średnich przedsiębiorstw zwiększenie roli produktów lokalnych w globalnym łańcuchu dostaw.

Berita Nusantara to wystawa MSME, która prezentuje twórczość indonezyjskich aktorów kreatywnych w formie literatury, rzemiosła i kulinarnych przysmaków, które odzwierciedlają tożsamość narodu. To bogactwo, które od dawna stanowi dziedzictwo kulturowe przodków Indonezji, znanej jako największy wielokulturowy kraj na świecie o bardzo zróżnicowanych obszarach społeczno-kulturowych i geograficznych, jest eksponowane na platformie, która pozwala lokalnym produktom kulturowym nabrać coraz bardziej globalnego charakteru.

Przeczytaj także:

Małe i średnie przedsiębiorstwa wspierane przez firmę Pertamina osiągnęły obrót wynoszący 1 miliard IDR podczas Grand Prix Pertamina w Indonezji

„Ten ogromny potencjał nie został w pełni ujawniony na całym świecie. „Dlatego Berita Nusantara 2024 jest tutaj, aby połączyć lokalne bogactwo z rynkiem światowym” – powiedział MenKopUKM Teten Masduki.

Minister Teten podkreślił, że to wydarzenie to nie tylko święto, ale także strategia wprowadzenia naszych lokalnych produktów w ramach globalnego łańcucha dostaw.

Przeczytaj także:

Klucz do sukcesu inwestycyjnego pokolenia Z! Uczcie się od Pekinu i Hongkongu

Stwierdził, że podróż Berity Nusantary nie wydarzyła się nagle. To efekt ciężkiej pracy, współpracy i przemyślanej długoterminowej strategii.

Podkreślił, że chcąc uczynić Indonezję krajem rozwiniętym do 2045 r., Indonezja stawia sobie za cel osiągnięcie wskaźnika przedsiębiorczości na poziomie 8 proc.

„To nie jest łatwa podróż, ale jesteśmy przekonani, że przy właściwym podejściu możemy ją osiągnąć” – powiedział Teten.

Promowana przedsiębiorczość nie jest przedsiębiorczością zrodzoną przez przypadek, ale przedsiębiorczością zaprojektowaną w oparciu o jasną strategię (z założenia) wspieraną przez silny i zrównoważony ekosystem.

„Chcemy wychowywać przedsiębiorców twardych, innowacyjnych i gotowych do konkurowania w epoce cyfrowej i globalnej” – powiedział Minister Spółdzielczości i UKM.

KemenKopUKM podkreśliło, że w dalszym ciągu wspiera podmioty gospodarcze, począwszy od lokalnych rzemieślników, projektantów i innych przedsiębiorców, zapewniając dostęp do potrzebnych im rynków, technologii i zasobów.

„Wierzymy, że interwencja technologiczna może zwiększyć produktywność i jakość krajowych MŚP. „Cyfryzacja nie polega tylko na wejściu na rynek cyfrowy, ale musi także wykorzystywać inteligentne fabryki i Internet rzeczy (IoT)” – powiedział.

Berita Nusantara 2024 niesie ze sobą wielką misję polegającą na wzmocnieniu pozycji indonezyjskich produktów MSME na rynku światowym. Ma nadzieję, że to działanie może stać się międzynarodowym programem, dając lokalnym i światowym nabywcom możliwość zapoznania się z indonezyjskimi produktami MSME.

„Chcemy zadbać o to, aby lokalne produkty były nie tylko znane, ale także poszukiwane na świecie” – powiedział.

Minister Teten jest optymistą, że dzięki ciągłej poprawie jakości, ciągłym innowacjom i wspierającemu ekosystemowi produkty indonezyjskie mogą stać się ważną częścią globalnego łańcucha dostaw.

MenKopUKM zaprosił także graczy z sektora MŚP do skorzystania z wydarzenia Nusantara Story 2024 jako platformy do udowodnienia światu, że innowacyjne produkty Indonezji charakteryzują się wysoką konkurencyjnością.

„Wspólnie sprawimy, że Berita Nusantara 2024 odniesie jeszcze większy sukces” – powiedział.

W związku z tym zastępca ds. przedsiębiorczości w Ministerstwie Spółdzielczości oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw Siti Azizah również wyraża optymizm, że doskonałe produkty przedstawione w Historii Nusantara 2024 będą mogły przedostać się na rynek eksportowy i wejść do globalnego łańcucha dostaw.

„Mamy nadzieję, że przy pełnym wsparciu współpracowników, świata bankowości i wszystkich stron działalność Berita Nusantara może stać się dla lokalnych i światowych nabywców okazją do zapoznania się z indonezyjskimi produktami MSME” – powiedział.

Działanie to wkroczyło w trzeci rok realizacji. Począwszy od 2021 r. z tematem Wastra Stories, kontynuując Craft Stories w 2022 r., aż do tego czasu przekształci się w Pierwszą Historię Archipelagu w 2023 r. i do tego roku drugą Historię Archipelagu.

W ciągu tej trzyletniej podróży firmie udało się pomóc ponad 10 000 małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorców w całej Indonezji.

„Miejmy nadzieję, że szczególnie tegoroczne wydarzenie przyciągnie ponad 10 000 gości i dokona transakcji o wartości 10 miliardów IDR. Aby to zachęcić, intensywnie komunikujemy się i publikujemy. „Mam nadzieję, że do trzeciego dnia uda nam się poprawić i osiągnąć cel” – powiedział.

Działanie Berita Nusantara, które trwało trzy dni w dniach 27–29 września 2024 r., miało również na celu wzmocnienie ekosystemu przedsiębiorczości w Indonezji.

W tym roku Berita Nusantara została ożywiona przez 211 wybranych najemców, którzy zapełnili stoiska i prezentacje z zakresu mody, rzemiosła, literatury, a także piękna i dobrego samopoczucia, w tym kulinarnego.

Wydarzenie to wspiera także rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza z branży mody, rzemiosła, literatury, branży kulinarnej oraz branży kosmetycznej i wellness, nie tylko w Indonezji, ale także na całym świecie.

Organizując działanie Berita Nusantara 2024, KemenKopUKM współpracowało z 17 współpracownikami, a mianowicie Dekranas, Inacraft, Jakarta Fashion Week, PT Out of Asia, IFFINA, Karya Creative Indonesia (KKI), PT Sarinah, Alun-alun Indonesia, Muslim Fashion Festival ( Muffesta).

Następnie Piazza Firenze/Indonesia Fashion Week (IFW), Karya Without Batas, Jakarta Clothing (Jakcloth), Duanyam (Krealogi), Local Revolution Movement, Rumah Weaving Magelang, LPDB KUMKM i LLP KUKM, a także pięć dużych banków, które obsługują , a mianowicie Bank Mandiri, BNI, BRI, BCA i BJB.

Następna strona

Podkreślił, że chcąc uczynić Indonezję krajem rozwiniętym do 2045 r., Indonezja stawia sobie za cel osiągnięcie wskaźnika przedsiębiorczości na poziomie 8 proc.



Zrodlo