Menedżer Plymouth Argyle Wayne Rooney ukarany zakazem na jeden mecz przy boisku i karą za niewłaściwe zachowanie

Wayne Rooney został ukarany zakazem na jeden mecz przy boisku i grzywną w wysokości 5500 funtów od Związku Piłki Nożnej (FA) za niewłaściwe zachowanie podczas zwycięstwa Plymouth Argyle 2:1 nad Blackburn Rovers 5 października.

W dalszej części meczu na Home Park Joe Rankin-Costello z Blackburn w 86. minucie podwyższył na 1:1.

38-letni Rooney uważał, że w czasie przygotowań do zdobycia bramki doszło do faulu i wściekle zaprotestował przeciwko czwartemu sędziemu Jacobowi Milesowi, po czym został wyrzucony z boiska przez sędziego Jamesa Liningtona.

W oświadczeniu FA czytamy: „Zarzucano, że zachowanie menadżera w okolicach 87. minuty było niewłaściwe i/lub używał on wulgarnych i/lub obraźliwych słów w stosunku do sędziego meczowego, co doprowadziło do jego zwolnienia.

„Ponadto zarzucano, że po zwolnieniu jego zachowanie było niewłaściwe i/lub agresywne. Zarzucano również, że jego zachowanie było niewłaściwe po powrocie na boisko po zwolnieniu.

„Rooney przyznał się do tego zarzutu, a niezależna Komisja Regulacyjna nałożyła na niego sankcje po przesłuchaniu”.

Wayne Rooney w Plymouth: Ostatnia szansa na zbudowanie trwałej kariery menedżerskiej?

Po zwolnieniu Rooneya, Plymouth w 97. minucie strzelił zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry po trafieniu Morgana Whittakera.

W maju Rooney został głównym trenerem Plymouth. Od czasu zwolnienia z Birmingham City w styczniu po zaledwie 83 dniach kierowania klubem Championship stracił stanowisko menadżerskie.

Plymouth zajmuje 14. miejsce w Championship, wygrywając trzy z dziewięciu meczów ligowych w tym sezonie. Następny mecz zmierzą się w sobotę z Cardiff City, w którym nie będzie Rooneya.