Mendoza zagłębia się w kryzys w Burgos

Bramka Rodrigo Mendozy w pierwszej połowie pozwoliła drużynie Elche odnieść zwycięstwo (1:0) i kontynuować wspinaczkę w tabeli przeciwko drużynie z Burgos, która wciąż znajduje się w defensywie i od sześciu dni z rzędu nie wygrała.

Zespół z Elche był lepszy w pierwszej połowie, ale Burgos zareagował w drugiej, wyrównał grę i miał swoją świetną okazję w doliczonym czasie gry po strzale Borji, który trafił w słupek.

Pierwszym aktem był ofensywny monolog Elche przeciwko drużynie z Burgos, która wspierana przez linię pięciu obrońców próbowała obronić bramkę niskim blokiem.

Elche potrzebowało trochę czasu, aby znaleźć wątek meczu, ale w końcu udało im się przełamać obronę Burgos skrzydłami, gdzie bardzo aktywni byli Salinas i Yago de Santiago.

Strzał Salinasa wywalony przez Cantero i strzał Yago de Santiago z bliskiej odległości w słupek były preludium do bramki, którą Mendoza zdobył po podaniu z linii bocznej.

Bramka zdetronizowała Burgos, który był bliski nokautu, ponieważ wkrótce po tym, jak sędzia unieważnił bramkę Agustína Álvareza z powodu spalonego.

W drugiej połowie gra uległa radykalnej zmianie. Potrójna zmiana w wykonaniu kastylijskiego trenera Jona Péreza Bolo pozwoliła Burgos na przeorganizowanie i zrównoważenie gry.

Elche straciło finezję w grze, a rywal wykorzystał sytuację i stopniowo rósł w meczu.

Álex Sancris po strzale z dystansu jako pierwszy zagroził bramce Dituro. Elche zaczęło się gubić i oddawać metry, co wykorzystał ich rywal, aby krążyć wokół pola karnego z niebezpieczeństwem, jak przy strzale z pola karnego Curro, który nie przeszedł między słupkami.

Burgos odwrócił się w ostatnich minutach i dał Elche szansę na kontratak, jednak nikt nie był bliżej bramki niż Borja, którego strzał z pola karnego już w doliczonym czasie gry trafił w słupek, a Dituro był już pokonany.

Karta techniczna:

1 Elche: Dituro; Álvaro Núñez, Affengruber, Bigas (Barzic, min. 78), Salinas; Rafa Núñez (Mario Gaspar, min. 66), Mendoza (Raúl Guti, min. 78), Febas, Yago de Santiago (Rashani, min. 71), Nico Fernández y Agustín Álvarez (Mourad, min. 66).

0 Burgos: Cantero; Pipa, Aitor Córdoba (Iñigo Córdoba, min. 46) (Fer Niño, min. 72), Lisandro López, David López (Álex Sancris, min. 46), Ian Forns (Borja Sánchez, min. 46); Curro, Navarro, Atienza (Morante, min. 58), David i Edu Espiau.

Bramki: 1-0, min. 25: Mendoza.

Sędzia: Sesma Espinosa (Komitet Riojano). Pokazał żółtą kartkę Atienzie i Morante za Burgos oraz Mendozie i Barzicowi za Elche.

Incydenty: Mecz przypadający na dwunasty dzień rozgrywek Hypermotion League rozegrany na stadionie Martínez Valero przed 9708 widzami.