Materiał kosmiczny pokazuje, jak huragan Milton „eksploduje” i przekształca się w potworną burzę

Niektóre huragany szybko się nasilają. Huragan Milton już tak „wybuchowo” nasiliło się.

Narodowa Służba ds. Huraganów, po obserwacji ciągłego wzmacniania się cyklonu kategorii 5, zgłoszone W poniedziałek, w kierunku Florydy, „Milton gwałtownie wzmaga się z wiatrem o prędkości 175 mil na godzinę”. Oznacza to, że Milton „niestety osiąga górną granicę możliwych wskaźników intensyfikacji” – meteorolog Levi Cowan opublikowane w Internecie. Huragan wzrósł z kategorii 1 do 5 cali poniżej jednego dnia.

Burze tropikalne, zwłaszcza najpotężniejsze huragany, mogą wykorzystać sprzyjające warunki środowiskowe do szybkiego nasilenia się. To oznacza zwiększenie prędkości wiatru o około 35 mil na godzinę, czyli 30 węzłów, w ciągu 24 godzin. Milton posunął się znacznie dalej.

„Istnieje coś takiego jak„ ekstremalnie szybka intensyfikacja ”i #Milton tego dokonała” – Kathryn Prociv, meteorolog pracująca dla NBC News, wyjaśnione w Internecie. „Ekstremalne RI zdefiniowane jako wzrost o ponad 58 mil na godzinę w ciągu 24 godzin. Milton osiągnął prędkość 90 mil na godzinę”.

Zmienna prędkość światła

ZOBACZ TAKŻE:

Dlaczego nie można prognozować pogody zbyt daleko w przyszłość

Poniższy materiał filmowy, zarejestrowany przez satelity pogodowe National Oceanic and Atmospheric Administration, pokazuje solidny rozwój i rozwój Miltona. Przewiduje się, że burza dotrze na ląd w środę na zachodnim wybrzeżu półwyspu Floryda i będzie podążać w stronę gęsto zaludnionego regionu Zatoki Tampa. To poważne.

„Jeśli burza utrzyma się na obecnym kursie, będzie to najgorsza burza, jaka nawiedzi obszar Tampy od ponad 100 lat” – dodał. Narodowa Służba Meteorologiczna podała.

„Ekstremalne RI zdefiniowane jako wzrost o ponad 58 mil na godzinę w ciągu 24 godzin. Milton osiągnął prędkość 90 mil na godzinę”.

Burza szybko wiruje teraz nad Zatoką Meksykańską, a wokół jej wyraźnie zarysowanego oka krążą ekstremalne wiatry:

Chociaż na powstawanie silnych huraganów wpływa wiele czynników (przeciwne wiatry, które mogą rozbijać burze, wilgotne lub suche powietrze itp.), istotny wpływ ma wysoka temperatura powierzchni morza przekraczająca 27 stopni Celsjusza. Naukowcy zajmujący się burzami wyjaśniają, że ciepłe oceany działają jak paliwo do silników odrzutowych podczas huraganów. Dzieje się tak dlatego, że cieplejsze oceany napędzają burze tropikalne, ponieważ więcej wody w naturalny sposób wyparowuje do powietrza, dając burzom energię i wilgoć, aby się nasiliły. Co najważniejsze, oceany, które pochłaniają większość ciepła wytwarzanego przez spalanie paliw kopalnych, nieustannie się ocieplają.

Dziś Atlantyk prawdopodobieństwo wystąpienia huraganów jest już dwukrotnie większe przekształcić się z łagodnej burzy w poważny huragan.



Zrodlo