Luis Argüello o Synodzie: „Te procesy transformacji nie zachodzą z dnia na dzień”

Już za kilka dni, 27 październikato się zamknie drugie i ostatnie Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Zatem ostatni odcinek dla dzieła Synodu co nie znaczy, że jest to dla Synodalność w Kościele, poruszany temat.

Kiedy to było cztery lata pracy i świetny bohater: On Duch Święty przewodził przez cały ten czas. Drogą, na którą Papież zaprosił nas wszystkich, cały Kościół. Chciał nas wysłuchać i w 2021 roku zaczął faza diecezjalna, po której nastąpiła faza kontynentalna, a następnie faza powszechna. Po odbyciu dwóch Zgromadzeń Ogólnych nadszedł czas, aby położyć kres temu Synodowi. W tym Watykanuczestnicząc z zespołem Konferencja Episkopatu Hiszpaniijest jego prezydent i arcybiskup Valladolid, Mons. Luis Argüelloktóry stanął przed mikrofonami m.in „Latarnia Kościoła” aby przekazać nam wszystkie szczegóły dotyczące bliskie zamknięcie z Rzymu.

Synodalność pragnie być wyrazem stylu, duchowości, sposobu przeżywania komunii i misji Kościoła”.

Mons. Luis Argüello, przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii

Wpisz tutaj pozycję

Synodalność chce być wyrazem stylu, duchowości, sposobu przeżywania komunii i misji Kościoładlatego też, gdyby tak było, postępowalibyśmy źle przez te wszystkie lata folder, który jest zarchiwizowany i nie był impulsem do pracy nad komunią i misją Kościoła z udziałem posługi ochrzczonych, konsekrowanych i wyświęconych w zróżnicowanej współodpowiedzialności”, przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

Skorzystaliśmy z okazji, aby zapytać prałata, jakie są doznania wydobyte z tego ostatniego Zgromadzeniatego „niezwykłego doświadczenia”, jak sam je opisał. „Na drugiej sesji Zgromadzenie Synodalnepogłębiamy relacje, szczególnie w kręgach językowych, w których najczęstsza praca. To jest przeżycie utwierdza nas w wadze rozmowy w duchuod wzajemnego słuchania, rozeznawać, aby czynić postępy w komunii misyjnej„, wyjaśnił arcybiskup Valladolid.

Proces synodalny wyznacza w Kościele etap przed i po

To były 4 lata pracy, słuchania, które powinny pomóc nam zastanowić się nad samą naturą Kościoła. Chociaż zmiany nie następują z dnia na dzień, prowadzi nas to do myślenia, że ​​tak proces synodalny zaznaczył się przed i po w Kościele i wszystkim, co go otacza: „Proces synodalny chce być uroczyście powitany przekładając go na praktyczną propozycję dotyczącą sposobu pracy i życia w Kościele. Te procesy transformacji nie zachodzą z dnia na dzień.jest częścią stylu i duchowości, a także konkretnych kroków, poprzez które nawrócenie duszpasterskie, komunia misyjna, synodalność które nosi ze sobą, może określić w rady duszpasterskie wszystkich szczebli lub zobacz, w jaki sposób diecezje i sąsiednie Kościoły odnoszą się do siebie” zauważył mons.

Zrodlo