Lionel Messi zdobywa 46. trofeum w karierze i pomaga Interowi Miami zdobyć Tarczę Kibiców

Lionel Messi strzelił dwa gole i zapewnił sobie Tarczę Kibiców MLS dla Interu Miami, zdobywając tym samym swoje 46. główne trofeum.

Lionel Messi osłodził swoją legendarną kolekcję trofeów, zdobywając Tarczę Kibiców MLS. Argentyńska supergwiazda i mistrz Pucharu Świata strzelił dwa gole w zwycięskim 3:2 meczu Interu Miami z Columbus Crew, aktualnym mistrzem MLS Cup. To osiągnięcie oznacza dla Messiego 46. główne trofeum zarówno na poziomie klubowym, jak i międzynarodowym, jeszcze bardziej umacniając jego status piłkarza z największą liczbą tytułów w historii.

Kluczowy wkład w zwycięstwo

Dwa gole Messiego strzelone w drugiej części pierwszej połowy oraz kluczowa interwencja bramkarza Drake’a Callendera z rzutu karnego w 84. minucie zapewniły Miami zwycięstwo. Luis Suarez również odegrał kluczową rolę w sukcesie Interu Miami, dodając do siatki wynik.

Znaczenie Tarczy Kibiców

Tarcza Kibica przyznawana jest drużynie, która osiąga najlepsze wyniki w sezonie zasadniczym. To zwycięstwo jest drugim trofeum Messiego z Interem Miami, po triumfie w Pucharze Ligi, który Herons zapewnił sobie wkrótce po jego przybyciu na boisko w 2023 roku. Dzięki temu zwycięstwu Inter Miami gwarantuje przewagę własnego boiska w fazie play-off, która rozpocznie się w ostatni weekend sezonu Październik z serią do trzech zwycięstw w pierwszej rundzie.

Patrząc w przyszłość na play-offy

Jeśli zespół wygra tę serię, będzie miał możliwość organizowania każdego meczu przez pozostałą część sezonu. Obejmuje to półfinał Konferencji Wschodniej zaplanowany na 23 lub 24 listopada, finał wschodni 30 listopada lub 1 grudnia oraz finał Pucharu MLS 7 grudnia.