Levante wygrywa w Granadzie i zapewnia bezpośredni awans

Levante zapewnia bezpośredni awans do First Division po zwycięstwie 1:2 w niedzielę na Estadio Nuevo Los Cármenes przeciwko Granadzie, co kończy passę ośmiu dni bez porażki i czterech zwycięstw z rzędu.

Walencja zwyciężyła po bramkach Gruzina Giorgiego Kochorashvili i Pabla Martíneza w pierwszej połowie, a w drugiej zmniejszyła przewagę miejscowego Ricarda Sáncheza.

Na początku meczu z naprzemienną przewagą, przed kwadransem obaj bramkarze musieli skutecznie i zdecydowanie interweniować: miejscowy Diego Mariño przeciwko Kochorashvili i przyjezdny Andrés Fernández przeciwko Albańczykowi Myrto Uzuni.

Kochorashvili nie spudłował za drugim razem, w 18. minucie, kiedy zaskoczył wszystkich mocnym strzałem i umieścił na rzucie rożnym szybko wykonanym przez Levante, co zbiło z tropu miejscową obronę.

Granada próbowała zareagować, ale Levante powiększyło przewagę po pół godzinie, gdy Pablo Martínez zdobył 0-2 po sensacyjnym podaniu w pole karne przez José Luisa Moralesa.

Granada, nastawiona bardzo ofensywnie, w drugiej połowie poszła na całość i zmniejszyła przewagę po godzinie gry po golu Ricarda Sáncheza, który wykorzystał odbicie Andrésa Fernándeza.

Levante, mimo że nie stwarzało większego zagrożenia, całkiem nieźle broniło się przed atakami, mając dużo serca, ale mało głowy ze strony Granady, która mimo, że do samego końca dawała z siebie wszystko, nie potrafiła obronić żadnego punktu.

PROGRAM MECZOWY:

1 – Grenada: Mariño; Ricard (Rubén, m.70), Rubio, Óscar, Brau; Hongla, Gonzalo Villar (Trigueros, m.70), Tsitaishvili (Reinier, m.46), Pablo Sáenz (Corbeanu, m.83); Uzuni y Lucas Boyé (Siren Diao, m.87).

2 – Levante: Andrés Fernández; Andrés García, Elgezabal, Dela, Navarro (Grande, m.90); Oriol Rey, Kochorashvili, Carlos Álvarez (Lozano, m.72), Morales (Clemente, m.81); Pablo Martínez (Fabricio, m.72) i Iván Romero (Espí, m.90).

Cele: 0-1, m.18: Kochorashvili. 0-2, m.31: Pablo Martínez. 1-2, m.58: Ricard.

Arbiter: Palencia Caballero (Baskijski C.). Pokazał żółtą kartkę miejscowemu Hongli (m.51).

przypadki: Mecz odpowiadający dwunastemu dniu rozgrywek Second Division rozegrany na stadionie Nuevo Los Cármenes przed 12 781 widzami (dane oficjalne).