Lamar Jackson i Derrick Henry błyszczą przeciwko Bucs. Nowe zagrożenie dla Chiefs?

Los Kruki z Baltimore (5-2) pokazali, że są jedną z drużyn o najlepszej obecnej formie w NFL, całkowicie pokonując Korsarze z Zatoki Tampa (4-3) na stadionie Raymond James, którego pokonali wynikiem 41-31 w jednym z dwóch meczów w poniedziałkowy wieczór kończących 8. tydzień sezonu 2024.

Mecz rozpoczął się jednak zupełnie odwrotnie niż zakończył, gdyż pierwszą kwartę dominowali gospodarze, jednak po pierwszej kwarcie Czas efektywny 15 minutwszystko uległo całkowitej zmianie.

Spektakularna pierwsza kwarta dla Buccaneers

We wspomnianej pierwszej kwarcie Bucs wyszli na prowadzenie dzięki długiemu, 25-jardowemu podaniu od przyziemienia Bakera Mayfielda A Mike’a Evansaczołowy skrzydłowy tej drużyny, który jednak wkrótce potem musiał opuścić boisko z powodu problemów ze ścięgnem podkolanowym, prowadzenie powiększyło się po rzucie z gry z 23 jardów Ścigaj McLaughlina.

Po tym świetnym początku Mayfield miał dwa przechwyty w kolejnych seriach ofensywnych, co spowodowało reakcję Baltimore, zdobywając 34 punkty bez odpowiedzi, z czego 17 w drugiej kwarcie po dwóch podaniach po przyłożeniu Lamara Jacksonapierwsze dziewięć jardów do ścisłego końca Marka Andrewsadrugi z 18 jardów do biegacza Wzgórze Sprawiedliwości i gol z gry z 28 jardów Justina Tuckera.

Lamar Jackson i Derrick Henry błyszczą przeciwko Bucks. Nowe zagrożenie dla Chiefs?

34 punkty Ravens bez odpowiedzi

Już w trzeciej kwarcie przewaga gości nadal rosła, zdobyli kolejne 17 punktów, najpierw padł drugi gol z gry Tuckera tego wieczoru, tym razem z 52 jardów, a następnie zdobyli kilka przyłożeń po 49 jardach Jacksona bomba do Rashada Batemana a potem drugie połączenie Lamara z Andrewsem (cztery jardy).

Tampa Bay odpowiedziała w czwartej kwarcie podaniem z odległości 11 jardów do pola końcowego z Mayfield do Rachaad Whiteale Baltimore zapewniło sobie zwycięstwo dzięki piątemu punktowemu podaniu Lamara Jacksona, tym razem z 13 jardów do Derricka Henry’egowynik zamknął się biegiem na jeden jard do obiecanej strefy Bucky’ego Irvinga i znowu były przechodzień Clevelanda Brownów łącząc się z białymi po podaniu z 11 jardów.