ŁAMANIE: Koniec drogi, gdy USA eliminują flamingi z Nigerii z mistrzostw świata kobiet do lat 17

ŁAMANIE: Koniec drogi, gdy USA eliminują flamingi z Nigerii z Pucharu Świata Kobiet do lat 17 – Nigeryjskie Flamingi odpadły z Mistrzostw Świata FIFA Kobiet do lat 17, przegrywając 2:0 ze Stanami Zjednoczonymi w ćwierćfinałowym starciu w sobotę.

Flamingi pokazali dobrą formę, wygrywając wszystkie trzy mecze fazy grupowej, ale zawiedli w obliczu odradzającej się drużyny amerykańskiej.

Warto zauważyć, że dwa lata temu Flamingi wyprzedziły Stany Zjednoczone w ćwierćfinale tego samego turnieju po rzutach karnych, ale tym razem Amerykanie zemścili się w Santiago na Dominikanie.

Gra zmienił się w 40. minucie, kiedy VAR potwierdził rzut karny dla USA po wślizgu Moshooda na amerykańskiego napastnika. Kennedy spokojnie wykorzystał rzut karny w 43. minucie, dając USA prowadzenie 1:0.

Nigeria była prawie wyrównana w 64. minucie, kiedy kapitan Afolabi wykorzystała błąd w obronie, ale jej próba została udaremniona przez amerykańskiego bramkarza.

Chwilę później Uzoma wykonał spektakularną interwencję, aby odmówić Amerykanom, a jedynie po sygnale spalonego, który zniweczył szansę.

Stany Zjednoczone podwoiły prowadzenie w 73. minucie, zabezpieczając sobie drogę do półfinału i kończąc podróż Nigerii w turnieju.