La Cultural i Ponferradina wygrywają w ostatniej chwili

Siódmego dnia Grupy 1 Pierwszej Federacji dwa zwycięstwa dla Culturalu i Ponferradiny. Kulturaliści odnieśli nowe zwycięstwo, szóste w sezonie, po porażce minimalną 2:1 u siebie na stadionie Reino de León z aragońską drużyną Tarazony, a Bercianos nie zawiedli i odnieśli zwycięstwo u siebie na stadionie El Toralín w stolicy Bercii również 2:1, ale w tym przypadku z Celtą Fortuną.

Drugie zwycięstwo z rzędu Ponferradiny

Ponferradina dodała drugie zwycięstwo z rzędu po zwycięstwie u siebie na stadionie El Toralín w stolicy Bercii 2:1 z Celtą Fortuną. Starcie było jednym z najgorszych meczów rozegranych w tym sezonie przez niebiesko-białych, które mogli zdecydowanie przegrać, gdyż Galicjanie mieli aż sześć klarownych sytuacji, choć w końcówce widać było bardzo skuteczną drużynę Deportiva. Tym razem szczęście było po stronie Javiego Reya.

Od początku dominowała Celta Fortuna, która, jak wskazywaliśmy, miała spore szanse na prowadzenie na tablicy wyników, ale interwencjami był Andrés Prieto.. Dopiero w końcowej fazie pierwszych 45 minut zespół Bercian był bliżej zwycięstwa.

Już w drugiej połowiemimo że kontrolę nad meczem nadal sprawowała Celta Fortuna lW 63. minucie biało-niebiescy objęli prowadzenie. Stało się tak po rzucie karnym wykonanym przez Manu Fernándeza na Álexie Costie. Maksymalny rzut karny wykonał Borja Valle, który nie spudłował i podwyższył na 1:0.

W ostatniej fazie meczu rezerwy Celty wyrównały po bramce Gaela Alonso. Bercianie potrafili zareagować i już byli w dyskoncie W 94. minucie środkowy obrońca Deportivo, Andújar, otrzymał świetne podanie, po czym fenomenalnie uderzył głową i na koniec meczu było już 2:1.. Tędy, Podopieczni Javiego Reya zajmują siódmą pozycję w tabeli z 11 punktami.

La Deportiva kolejny mecz ligowy rozegra w najbliższy piątek, 11 października o godzinie 20:30 na wyjeździe, na ziemiach Basków, na obiektach Lezama, przeciwko Bilbao Athletic.