Krytyka Paco Gonzáleza pod adresem jednej z gwiazd Realu Madryt: "Jak 8-letni chłopiec"

On Barcelona zaatakowała Santiago Bernabéu i opuścił liczbę meczów bez porażki dla Realu Madryt na 42 mecze. Zespół Flicka wygrał 0:4 po świetnym meczu, w którym Lewandowski (2), Lamine Yamal i Raphinha strzelili gole i są liderami z sześcioma punktami przewagi nad białymi.

Real Madryt i Barcelona spotkały się w 11. kolejce ligi i przybyły na Santiago Bernabéu z Blaugranas na czele i z trzema punktami przewagi nad drużyną Acenlottiego. Biali wyszli z raz grzech Courtois ni Rodrygokontuzjowany w tygodniu i przy zmianie programu: poniedziałek; Lucas Vazquez, Rüdiger, wojskowy, Mendy; Chouameni, Valverde, Camavinga, Bellingham; Winicjusz i Mbappe. Ze swojej strony Hansi Flick powtórzył tę samą jedenastkę, która pokonała Bayern Monachium w Lidze Mistrzów z udziałem Fermína: Iñaki Peña; Koundé, Cubarsí, Iñigo Martínez, Balde; Casadó, Fermín, Pedri; Lamine, Raphina i Lewandowski.

EFE

MADRYT, 26.10.2024 r. – Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti (i) wita Hansa-Dietera Flicka, trenera FC Barcelona, ​​przed 11. kolejką meczu LaLiga EA Sports pomiędzy Realem Madryt a FC Barcelona, ​​który odbędzie się w tę sobotę na stadionie Santiago Bernabéu , w Madrycie. EFE/ Juanjo Martín

Po meczu obie drużyny przybyły na boisko z dużą pewnością siebie W ubiegły wtorek Real Madryt zaliczył wspaniały powrót przeciwko Borussii Dortmundna które wrócili od 0:2, a w drugiej połowie strzelili 5:2 po hat-tricku Viniciusa. Ze swojej strony Barcelona osiągnęła jeden z najważniejszych wyników w ostatnich latach, pokonując swoją czarną bestię 4:1 i zdobywając trzy kolejne gole Raphinhy. Blaugranas zaczynają wracać do zdrowia wielu kontuzjowanych zawodników, a Flick mógł już liczyć na Fermína, Gaviego, Daniego Olmo i Frenkie de Jonga w meczu z Realem Madryt.

zabawna pierwsza część

Real Madryt zaczął lepiej, z dobrą presją, ale Lewandowski jako pierwszy strzelił golapo podaniu Lamine Yamala, które Polak podczas próby odbicia piłki chybił i kopnął ją w powietrze. Niedługo potem Lamine Yamal został zupełnie sam w meczu z Łuninem po podaniu ostrogą Lewandowskiego, ale próbował odbić piłkę, która potulnie trafiła w ręce ukraińskiego bramkarza.

Mbappé miał dwie klarowne okazje, które zostały anulowane z powodu spalonego. W pierwszej, po nieudanym wybiciu Cubarsí i złym rozpoczęciu Iñaki Peña, Francuz strzelił jednak zbyt wysoko z dystansu. A potem śmiertelne podanie do Bellinghama, które Iñaki Peña cudownie strzelił i posłał na linię bramkową.

W 20. minucie Blaugranas mieli kolejną szansę, po tym jak Lamine Yamal popełnił błąd przy wybiciu Rüdigera, młody zawodnik oddał piłkę Raphihnie, który posłał wysoko zza pola karnego. Zaraz potem nadeszła najpewniejsza okazja w meczu z: Winicjusz, który przełamał Koundégo i Cubarsiego i, o dziwo, nie trafił w krótki słupek z małej odległości. Po pół godzinie Barcelona ponownie ostrzegła dobrym strzałem Pedriego zza pola karnego, który Lunin wyczyścił najlepiej jak potrafił, unikając pierwszego gola w meczu. W kolejnej akcji Iñigo Martínez głową dośrodkował z lewej strony.

Vinicius żałuje błędu przeciwko Barcelonie

EFE

MADRYT, 26.10.2024. – Napastnik Realu Madryt Vinicius Jr. podczas 11. kolejki meczu LaLiga EA Sports pomiędzy Realem Madryt a FC Barcelona, ​​​​w tę sobotę na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie. EFE/ Juanjo Martín

Real Madryt ponownie natychmiast odpowiedział dobrym golem Mbappé, uderzając piłkę nad Iñaki Peña, ale Francuz zobaczył, że jego gol ponownie nie został uznany ze względu na spalony, co było jego szóstym w pierwszej połowie. Przed ukończeniem pierwszej części, Pierwszą żółtą kartkę zobaczył Marc Casadó po zatrzymaniu kontrataku rozpoczętego przez Winicjusza. Przy stanie 0:0 doszło do przerwy.

druga część

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w Barcelonie: De Jong wszedł za Fermína. I wydaje się, że zmiana mu dobrze wyszła, bo zaczął mieć znacznie większą kontrolę nad piłką. Pierwszą szansę miał Lamine Yamal, po przejęciu piłki i próbie z dystansu, jednak Lunin bez problemu ją złapał.

I w 55. minucie padł pierwszy gol, po świetnym podaniu Marca Casadó do Lewandowskiego, który został zupełnie sam w meczu z Luninem i Polak nie spudłował w sytuacji sam na sam. A po minucie było już 0:2, po czym: długie podanie De Jonga w lewe skrzydło do Balde’a, który świetnie podaje Lewandowskiemu, który głową z rzutu karnego uderza głową i zdobywa bramkę 0-2.

Barcelona świętuje zwycięstwo Barcelony 0:2 z Realem Madryt

EFE

MADRYT, 26.10.2024 r. – Polski napastnik FC Barcelony Robert Lewandowski (i) świętuje po zdobyciu gola wraz ze swoim kolegą z drużyny Alejandro Balde podczas 11. kolejki LaLiga EA Sports pomiędzy Realem Madryt a FC Barcelona, ​​która odbędzie się w tę sobotę na Santiago Bernabéu stadion w Madrycie. EFE/Juanjo Martin

Pierwszy celny strzał Realu Madryt padł dopiero w 60. minucie. To Mbappé próbował z krawędzi pola karnego, ale Iñaki Peña pewnie przyjął piłkę. W tej chwili Modrić wszedł za Tchouameni. Francuz po raz kolejny był głównym bohaterem po świetnym podaniu od Viniciusa, które pozostawiło go samego w meczu przeciwko Iñakiemu Peñie, a jego strzał został wybity przez bramkarza Barcelony, unikając bramki Madrytu.

Flick zdecydował się na pierwszą zmianę i sprowadził Dani Omo za Marca Casado. Dwie minuty później podanie Olmo do Raphinhy pozostawiło Brazylijczyka w spokoju, który oddał bramkę Lewandowskiemu, a Polak, o dziwo, posłał słupek na pustą bramkę. Napastnik zmarnował kolejną bardzo dobrą okazję, którą posłał wysoko, gdy wydawało się, że jest 0-3.

W 77. minucie padł wyrok Barcelony, w którym m.in długie podanie Iñaki Peña, które zakończyło się podaniem Raphinhy do Lamine Yamala, a młody zawodnik strzelił spektakularną prawą nogą i podwyższył na 0-3. A na dużo więcej było jeszcze czasu, po długie podanie Iñigo Martíneza do Raphinhy, który przejmuje piłkę od Lucasa Vázqueza i zdobywa czwartą bramkę nad Luninem.

Lamine Yamal świętuje wynik 0:3 z Realem Madryt.

EFE

Paco González krytykuje mbappé

Jednym z kluczowych punktów meczu była liczba przypadków, w których obrona Barcelony pozostawiała Kyliana Mbappé na spalonym – łącznie osiem. Poli Rincona pochwalił pracę ludzi Hansiego Flicka: „Praca Barcelony jest nienaganna, jeśli Madryt kiedykolwiek go złapie… 15 razy był na spalonym”. Ale reżyser Game Time, Paco Gonzalezachciałem zwrócić uwagę Mbappé za to, że wpadał na tak wiele spalonych: „Mabppé gra jak ośmioletnie dziecko, które nie zna zbyt dobrze zasad.„.