Karty raportów Maple Leafs: niewypał podczas premiery w Montrealu

Debiut Craiga Berube w Toronto Maple Leafs nie poszedł zgodnie z planem, ponieważ jego zespół wydawał się zdeterminowany, aby zwiększyć procent obron Samuela Montembeaulta strzałami punktowymi o niskim ryzyku.

Toronto wyglądało na mocne w defensywie, ale ich gra w przewadze była okropna, a plan gry w ofensywie przy wyrównanej sile wydawał się zdecydowanie zbyt prosty. Nowi gracze, tacy jak Anthony Stolarz i Steven Lorentz, byli pod wrażeniem, ale ostatecznie Leafs zostali wykluczeni po raz pierwszy od 20 listopada 2021 roku przegrał 1:0 z Montreal Canadiens.

Nie było to idealne otwarcie sezonu i dlatego ogólna ocena zespołu to C-. Przejdźmy teraz do ocen zawodników.

Stopnie gracza

Anthony Stolarz: A+

Leafs wykorzystali dwa rzuty karne w pierwszych dziesięciu minutach i chociaż Stolarz wyciągnął swoją drużynę po pierwszym rzucie karnym, nie był w stanie tego zrobić w drugiej. Jednak w grze zabrakło mu czasu i na początku drugiej sekundy mocno uderzył w Christiana Dvoraka.

Leafs nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie gola, nie potrafili też znaleźć sposobu na uniknięcie pola karnego, ale Stolarz po solidnym debiucie utrzymał wynik na boisku.

Czwarta linia (Steven Lorentz, David Kämpf, Ryan Reaves): A

Berube wykorzystał Holmberga i Lorentza do rozpoczęcia rzutu karnego, a następnie regularnie uzupełniał Matthewsa i Marnera. To trudna sytuacja dla Kämpfa, środkowego czwartej linii z kapitalizacją wynoszącą 2,4 miliona dolarów. Jednak ta linia grała dobrze w ograniczonych minutach i przy wyrównanej sile, a Lorentz wyglądał na całkowicie podekscytowanego grą dla niebiesko-białych.

Chris Tanev: B+

Tanev wyglądał tak, jak reklamowano w swoim debiucie w Leafs, ponieważ Canadiens nie generowali zbyt wielu spotkań podczas jego minut. Nie zrobił wiele w ataku, ale to nie jest jego zadanie. Jego partner musi być lepszy.

Simon Benoit: B+

Benoit po raz pierwszy w swojej karierze zagrał podczas wieczoru otwarcia i wykonał swoją pracę skutecznie. Montrealowi nie udało się wygenerować zbyt wiele podczas swoich pięciu minut na pięć.

William Nylander: B

Nylander wykonał fenomenalne podanie bez spojrzenia, dając Tavaresowi szansę na dobrą okazję, po czym uderzył w słupek na początku sekundy. Na początku był najlepszym napastnikiem Toronto, ale ostatecznie nie udało mu się zdobyć punktu w meczu ze słabym przeciwnikiem.

Oliver Ekman-Larsson: B-

33-letni weteran zadebiutował w Leafs w czołowej czwórce i zdobył pierwszego gola dla Montrealu w grze w przewadze. Miał wtedy jedną z najgorszych szans na ucieczkę, jaką kiedykolwiek widziałem. Pomimo tych dwóch trudnych momentów Ekman-Larsson zagrał całkiem nieźle. Jego para nie miała wielu okazji przeciwko sobie, a on imponował w strefie ataku.

Max Pacioretty: C+

Były kapitan Canadiens miał dobry start w swoim debiucie w Leafs, pomagając w wylosowaniu dwóch rzutów karnych w pierwszej połowie. Jednak jego drużynie nie udało się wykorzystać sytuacji, a poza tym jego linia była dość spokojna.

Jake McCabe: C+

McCabe nie był w stanie wykorzystać szansy na zdobycie oceny A+ na początku drugiej połowy, a później wykorzystał rażący rzut karny i zapewnił Montrealowi przedłużony mecz pięć na trzy. Jego para była całkiem skuteczna przy równej sile, ale ta kara była dość dużym błędem, nawet jeśli nie skończyło się to ich kosztem.

Conor Timmins: C

Timmins otrzymał karę za uderzenie w pierwszej kwarcie, a Cole Caufield wykorzystał gola w grze w przewadze. Jego gra była w porządku poza tym jednym błędem, ale nie zdziwię się, jeśli w czwartkowy wieczór wypadnie z składu.

Pontus Holmberg: C

Holmberg rozpoczął grę w czołowej jednostce wykonującej rzuty karne nad Kämpfem i odegrał główną rolę w wyeliminowaniu przedłużonego meczu pięciu na trzech, wygrywając czysto po wznowieniu. Jednak jego linia musi stworzyć znacznie więcej przy równej sile, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak punktów w czwartej linii.

Nick Robertson: C-

Robertson spisał się znakomicie w okresie przygotowawczym, ale zaczął słabo, bo czuł się, jakby upadał i często tracił krążek. W pierwszej minucie wyciągnął rzut karny, dając Leafs przewagę, ale poza tym był spokojny. Ich trzecia linia wyglądała w najlepszym wypadku niepewnie.

John Tavares: C-

Tavares w swoim pierwszym meczu bez „C” miał trudności z wczuciem się w dobrą atmosferę, ponieważ nie wykonuje rzutów karnych, a jego zespół ciągle trafiał w pole karne. Podobnie jak wielu innych zawodników w drużynie, nie miał wielu okazji przeciwko sobie, ale nie generował wystarczającej liczby bramek w ataku.

Max Domi: C-

Domi przyjął karę na swojej pierwszej zmianie, ale dał McCabe’owi dobrą szansę na rozpoczęcie drugiej. Wyglądał jak dawny ja, ktoś, kto potrafi zaimponować, jeśli chodzi o rozgrywanie, ale nie wnosi wiele do tabeli, jeśli chodzi o uderzenia, kontrolę wstępną i grę w defensywie.

Górna linia (Matthew Knies, Auston Matthews i Mitch Marner): C-

Liczyło się, że strzelą gola, a nie udało im się to w meczu z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Knies wyglądał bardziej na pasażera niż na kierowcę zabawowego. Marner wykonał kilka świetnych zagrań w defensywie, pomagając swojej drużynie pokonać pięciu na trzech, ale podobnie jak Matthews zasługuje na część winy za początkowe problemy w grze o przewagę.

W drugiej kwarcie Matthews miał dwie świetne okazje do zdobycia bramki, a jedna trafiła w poprzeczkę. Większość minut spędził w strefie ataku, ale ostatecznie płacono mu za zdobywanie goli. Ta trójka trzyma wysoki poziom, któremu jednak nie udało się sprostać.

Morgan Rielly: D

Rielly miał trudny start, będąc liderem w grze w przewadze, a przy wyrównanej sile był równie nudny w ofensywie. Grał z nowym partnerem, ale to nie Tanev był winien zmaganiom Rielly’ego. Jest najlepiej opłacanym obrońcą w Toronto i oczekuje się, że będzie grał znacznie bardziej ofensywnie.

Wynik gry

Co dalej?

Zaraz w czwartek wieczorem zmierzymy się z Sheldonem Keefe i New Jersey Devils. 19:00 w TSN.

(Zdjęcie na górze: Eric Bolte / Imagn Images)