Karty raportów Maple Leafs: Błędy w obronie definiują paskudną porażkę z Blue Jackets

To było brzydkie.

Leafs wyglądali na wyczerpanych w drugiej połowie pojedynku jeden po drugim, a Blue Jackets wyszli na trzybramkowe prowadzenie w pierwszej połowie. Zespół popełniał błąd w obronie za błędem w obronie i został całkowicie pokonany przeciwko jednej z najgorszych drużyn w lidze. Dennis Hildeby miał problemy, ale drużyna przed nim była w jakiś sposób jeszcze gorsza po porażce 6:2.

Ogólna ocena zespołu to wyraźne F.

Matthew Knies: A-

Knies miał trzy najlepsze okazje w pierwszej połowie, ale nie udało mu się ich wykorzystać. W końcu został nagrodzony pod koniec drugiej sekundy, generując wynik na wynos, po czym zakończył mocny indywidualny wysiłek. Był najlepszym zawodnikiem Leafs, ale nie miał zbyt dużej konkurencji.

Conor Timmins: B+

W jakiś sposób miał +2 i w jego minutach Leafs mieli przewagę nad Blue Jackets. Nie był spektakularny ani nic takiego, ale wszystkie szkody nastąpiły, gdy dwie najlepsze pary znalazły się na lodzie.

Trzecia linia (Max Pacioretty, John Tavares, Nick Robertson): C+

Grali nudne minuty i nie chcieli strzelić gola. Pacioretty przyjął rażący rzut karny w pierwszej minucie, ale jego zespół wyciągnął go z błędu, a on częściowo zrekompensował to mocnym uderzeniem, które rozbiło szybę. Niestety, opuścił boisko z powodu kontuzji dolnej części ciała.

Chociaż miło jest widzieć dobre wyniki Tavaresa i Robertsona w defensywie, obaj są w tej drużynie, aby strzelić gola. Robertson w końcu strzelił swojego pierwszego gola w sezonie w trzeciej tercji, gdy mecz był poza zasięgiem.

Pracownicy areny Blue Jackets musieli wymienić rozbitą szybę po uderzeniu Maxa Pacioretty’ego. (Jason Mowry / Getty Images)

Jake McCabe: C

Wchodził na boisko przy dwóch z trzech bramek Columbusa strzelonych w pierwszej połowie. Żaden z goli nie był jednak jego winą, a on wykonał niezłą akcję, zapewniając Kniesowi przyzwoitą szansę na zdobycie bramki.

Simon Benoît: C

Nie zrobił większego wrażenia. Nie jest to najgorsza rzecz, jaką można powiedzieć o obrońcy głębinowym, który poniósł porażkę, ponieważ przez większość strat grała czołowa czwórka, ale on też z pewnością nie zrobił wrażenia. Ma dziwną rolę jako defensywny obrońca, który zwykle nie gra przeciwko czołowym liniom przeciwnika.

Morgan Rielly: C-

Wykonał imponujący pośpiech, aby stworzyć świetną okazję dla Kniesa w drugiej połowie, a następnie wykorzystał sytuację, ustawiając Austona Matthewsa na bardzo niebezpieczną okazję. Miał sporo okazji przeciwko sobie, ale było przynajmniej kilka pozytywów, które to zrównoważyły.

William Nylander: C-

Był z pewnością najlepszym graczem w swojej drużynie, ale to nie mówi zbyt wiele. Podobnie jak Matthews i Mitch Marner, nie spełniał standardów.

Chris Tanev: C-

Blue Jackets stworzyli w jego minutach mnóstwo okazji do zdobycia gola, a on był uważany za wysokiej klasy obrońcę, który potrafił grać defensywnie. To był jego najgorszy mecz w roli Leafa, chociaż jego występ był słaby po zablokowaniu miliarda strzałów w meczu z Tampa Bay.

Auston Matthews i Mitch Marner: D-

Obaj trzymają wysoki poziom, a ten standard po prostu nie został spełniony. Były ledwo zauważalne i płacono im za to, że są bardzo zauważalne.

Bobby McMann: D-

Wyglądał na zmęczonego, a Leafs nie generowali w ciągu minut żadnych bramek.

Czwarta linia (Steven Lorentz, Pontus Holmberg, Ryan Reaves): D-

Już po pięciu minutach goście strzelili pierwszego gola Columbusa, a stało się to po tym, jak Blue Jackets wypracowali sobie przewagę 2 na 1 na początku zmiany. Ivan Provorov wjechał pomiędzy Holmberga i Reavesa, aby przygotować grę. Holmberg przez większość wieczorów wygląda jak napastnik AHL, a Reaves nie strzelił w tym sezonie żadnego gola dla Leafs. Lorentz miał niesamowity początek swojej kariery w Leafs, ale teraz zespół regularnie traci punkty w trakcie jego minut. Jeśli czwarta linia nie ma powodować żadnego ataku, muszą znacznie lepiej grać w defensywie.

Oliver Ekman-Larsson: F

Zaczął fatalnie, wyrzucając stratę, która doprowadziła do zdobycia drugiego gola Columbusa. Nie tylko rotacja była zła, jego skuteczność w defensywie również była słaba. Kilka minut później wyglądało na to, że będzie miał szansę na zdobycie gola w klasie A, ale krążek odbił się od jego kija, a Blue Jackets natychmiast zeszli na lód i powiększyli prowadzenie do trzech.

Maks Domi: F

Domi słabo czytał w defensywie, co przyczyniło się do zdobycia trzeciego gola przez Columbusa. Do jego obowiązków należało ukrywanie uszczypniętego Jake’a McCabe’a, ale Domi dał Blue Jackets dwa na jednego, gdy on również zdecydował się uszczypnąć. Następnie nie udało mu się obronić swojego zawodnika przy piątym golu Columbusa, po czym przy trzecim przyjął niezdyscyplinowany rzut karny.

Dennis Hildeby: F

Hildeby miał trudny start, gdy James van Riemsdyk strzelił gola od progu po czwartym strzale Columbusa. Następny strzał również go pokonał, ponieważ Justin Danforth strzelił gola po nieudanym strzale Ekmana-Larssona. Następnie Blue Jackets pokonali go po raz trzeci w ciągu trzynastu minut, kiedy Mathieu Olivier przeszedł na grę dwa na jednego.

Zespół przed nim był okropny, ale prawdopodobnie mógł zatrzymać przynajmniej jednego z całej trójki, aby ich w nim zatrzymać. Drugi gol strzelony zdecydowanie był trochę niepewny.

Druga połowa nie była wcale lepsza, ponieważ Sean Monahan pokonał go na początku. Hildeby miał niewielkie szanse na obronę strzału, ale po dobrym odbiciu wszystko stało się jasne. Ostatnie dwa gole były całkiem ładne, ale ogólnie był to trudny występ młodego perspektywicznego zawodnika.