Kapitan Realu Madryt Luka Modrić pobił 58-letni klubowy rekord w meczu przeciwko Celcie

Luka Modrić w wieku 39 lat został najstarszym zawodnikiem w historii Realu Madryt, pobijając 58-letni rekord ustanowiony przez Ferenca Puskasa

Kapitan Luka Modrić zapisał się w historii Realu Madryt, stając się najstarszym zawodnikiem, który w wieku 39 lat i 40 dni reprezentował klub podczas sobotniego zwycięstwa 2:1 z Celtą Vigo w La Liga. Tym osiągnięciem chorwacki pomocnik pobił o cztery dni poprzedni rekord ustanowiony 58 lat temu przez Ferenca Puskasa od 1966 roku.

Ancelotti chwali dziedzictwo Modricia

Zapytany o dziedzictwo Modricia w klubie, Ancelotti powiedział: „Nie ma nic więcej do powiedzenia na temat jego fantastycznej gry; jest świetnym profesjonalistą o ogromnym charakterze. Real Madryt był i jest szczęśliwy, że go ma. Modrić jest rekordzistą pod względem największej liczby tytułów w historii Realu Madryt – 27, co obejmuje sześć trofeów Ligi Mistrzów i cztery tytuły La Liga.

Wpływ jako substytut

Wchodząc na boisko w drugiej połowie po wyrównaniu Celty, były zdobywca Złotej Piłki szybko zrobił furorę. Modrić zapewnił kluczową asystę przy zwycięskim golu Viniciusa Juniora w 66. minucie na stadionie Balaidos. Trener Madrytu Carlo Ancelotti pochwalił Modricia, stwierdzając: „To był trudny mecz, ale udało nam się utrzymać i zapewnić sobie trzy istotne punkty dzięki świetnemu podaniu Modricia. Zawsze wnosi do zespołu coś wyjątkowego.”

Najważniejsze momenty meczu

Kylian Mbappe wyprowadził Real Madryt na prowadzenie po golu z dystansu w 20. minucie, a Williot Swedberg z Celty wyrównał wynik w 51. minucie po dośrodkowaniu Oscara Minguezy. To przygotowało grunt pod wprowadzenie Modricia, które okazało się kluczowe dla obrońców tytułu.

Wytrzymałość Celty w meczu z Realem Madryt

Mimo porażki Celta Vigo podjęła zaciętą walkę z obrońcami tytułu. Thibaut Courtois popisał się kluczowymi interwencjami Swedberga i Jonathana Bamby, a rezerwowy Celty Anastasios Douvikas o włos nie zdobył wyrównującej bramki w dogrywce. Pomocnik Celty Fran Beltran wyraził słodko-gorzki sentyment, stwierdzając: „Zagraliśmy dobrze przeciwko Realowi Madryt, a czasami byliśmy lepszą drużyną”.

Nadchodzące mecze

Dzięki temu zwycięstwu Real Madryt był niepokonany przez 10 rund La Liga, co pozwoliło mu zremisować z Barceloną. Teraz mają napięty harmonogram, obejmujący we wtorek mecz u siebie z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów, a następnie pierwsze w sezonie El Clásico z Barceloną w przyszły weekend.

Rekord Modricia w Realu Madryt

Luka Modrić ma imponujący rekord w Realu Madryt, w którym rozegrał ponad 547 meczów. Chorwacki pomocnik strzelił 39 goli i zaliczył 89 asyst, co pokazało jego wielki talent rozgrywania. Wkład Modricia odegrał ważną rolę w sukcesie Realu Madryt, czyniąc go jednym z najlepszych zawodników wszech czasów.