Jordi Juste dla Wikingów w Odilo Cartagena

Nowa kategoria, wielu nowych graczy, ale ta sama idea walki w każdej sekundzie gry, aby wygrać mecz. Odilo Cartagena otworzył ligę u siebie salutem wikingów, aby świętować wraz ze swoją drużyną pierwsze zwycięstwo w kampanii.

Po porażce w Ourense, ale przede wszystkim po skomplikowanym odrobieniu tylu kilometrów w autobusie oraz zmęczeniu, debiut u siebie ze zwycięstwem stanowi zastrzyk emocji jeszcze większy niż pierwsze punkty, które również mają swoje znaczenie w kategorii pełne „kokosów”.

Zasłużony od początku do końca sukces po raz kolejny zawdzięczamy wojownikom podopiecznych Jordiego Juste, którzy wiedzieli, jak cierpieć w każdej sekundzie przeciwko Alicante, które próbowało do końca, oczywiście dzięki dobrej koszykówce i podejmowaniu właściwych decyzji w kluczowych momentach . Równy mecz z bardzo chóralnym występem zespołu z Kartageny.

Bilans

Zaczyna grać melodia i każdy doskonale zna swoją rolę do odegrania zarówno w obronie, jak i ataku. Wynik 72:69 podzielony na cztery sety zawsze kończył się zwycięstwem gospodarzy. 22-16 wygrali pierwszą dzięki wypłacalności.

Zespół Alicante pod koniec drugiej sekundy prowadził 5, ale gospodarze zakończyli spotkanie wynikiem 44-42 i schodzili na przerwę. Skończyli na trzecim miejscu z wynikiem 56-55 do jednego, a na czwartym dodali więcej niż ich rywal.

Pierwsza radość w sezonie dla drużyny, która powtórzy harmonogram u siebie z wszechmocnym Obradoiro, który ma na swoim koncie zwycięstwo z Morónem i porażkę z Estudiantes. Telewizja rządzi i będzie się pokrywać z innym pojedynkiem Kartagena – Galicja w Efesé – Racing de Ferrol, który odbędzie się o godzinie 16:15.