Joe Burrow, Bengals zdobywają drugie zwycięstwo w sezonie w „paskudnym” meczu z Giants: Kluczowe wnioski

Autorzy: Paul Dehner Jr., Charlotte Carroll i Lauren Merola

Nie było ładnie, ale w niedzielę na stadionie MetLife drużyna Cincinnati Bengals zwyciężyła 17:7 z New York Giants.

„Brzydkie, naprawdę brzydkie, ale udało nam się to zrobić” – powiedział rozgrywający Bengals Joe Burrow po zwycięstwie. Dodał, że „wszystko w porządku” po zatrzymaniu się w namiocie medycznym po mocnym uderzeniu od obrońcy Giants, Briana Burnsa.

Po tym, jak Bengals objęli prowadzenie 7:0 w pierwszej połowie, Giants kontratakowali w trzeciej kwarcie, zdobywając pierwsze w tym sezonie ofensywne przyłożenie u siebie. W meczu przeciwko Minnesota Vikings i Dallas Cowboys na ich własnym stadionie MetLife Giants trafiali tylko do kosza z gry i poddali oba pojedynki.

Jedyny wynik w pierwszej połowie padł w pierwszej połowie, kiedy Burrow w pośpiechu zdobył przyłożenie z 47 jardów. Obrona Cincinnati w pierwszej połowie wymusiła cztery punty i jeden przechwyt, dzięki czemu Nowy Jork utrzymał się bez punktów.

„Jestem naprawdę dumny z tego, jak gra nasza obrona. Postawili nas w doskonałej sytuacji” – powiedział Zac Taylor w transmisji po pierwszej połowie.

Dzięki zwycięstwu Bengals poprawili swój bilans do 2-4. Giants spadają do 2-4.

Bengals po prostu potrzebowali zwycięstwa

W jakikolwiek sposób, w kształcie i formie.

Nie wyszło to tak, jak się spodziewali, ale w końcu skończyli. Po dwóch porażkach, gdy wkraczali w czwartą kwartę z przewagą, a w Kansas City zdobyli czwartą i 16 bramkę, a także nieudaną obronę z Baltimore, która odmieniła cały sezon, udało im się rozegrać wystarczająco dużo zwycięskich zagrań w końcówce meczu, aby zakończyć krytyczną bramkę. — jeśli będzie niechlujny — wygraj w Nowym Jorku. To nie musiało być ładne, biorąc pod uwagę, jak minął ten sezon i jak blisko są krawędzi. Tak się nie stało, ale przeżyli, a Bengalczycy mogą teraz zresetować się i myśleć o połączeniu zwycięstw, próbując wydostać się z utworzonej przez siebie dziury. — Paul Dehner Jr., pisarz beatników z Bengals

Obrona Bengals w Nowym Jorku trzyma się mocno

Liderzy defensywy Cincinnati przyznali w tym tygodniu, że nie dotrzymali swojej części umowy w tym sezonie. Zrobili to, a potem niektórzy przeciwko Gigantom.

Linia obrony, która nie rozegrała jeszcze meczu w pełnym składzie defensywnych linii, ale zrobiła to po raz pierwszy w niedzielę i wyglądała jak inna grupa. BJ Hill zaliczył trafienie, które spowodowało stratę i trzecią stratę w PBU, Trey Hendrickson został zwolniony, a drużyna Bengals spisała się solidnie w starciu z grą Giants. Cornerbacks również przerwali dwa podania po czwartych upadkach.

Stanowiło to najbardziej znaczącą oznakę postępu dla oblężonej grupy, nawet jeśli dotyczyło to nowojorskiego przestępstwa, które wiązało się z własnym stosem problemów. — Dehnera

Po produktywnych tygodniach ostatnich tygodni ofensywa Bengalsów wraca na ziemię

Ofensywa Bengals powróciła do życia w niedzielny wieczór po trzech meczach z rzędu, w których padło co najmniej 33 gole, a destrukcyjny front defensywny Giants odegrał dużą rolę w niechlujstwie, które Bengals sami sobie wyrządzili. Ja’Marr Chase stracił konwersję po trzeciej próbie. Zack Moss naruszył terytorium Gigantów. Cordell Volson trzymał piłkę, negując bieg po przyziemieniu, worek, w którym Amarius Mims zdawał się mylić liczenie snapów, a także kolejna akcja, w której Mike Gesicki miał za zadanie bezskutecznie blokować Briana Burnsa.

Byli dobrze naoliwioną maszyną, ale pełne błędów wysiłki powstrzymały dynamikę sezonu i pozostawiły atak z szorstkim filmem do oceny po raz pierwszy od pierwszego tygodnia. Dehnera

Obrona Giants dzielnie się stara bez Kayvona Thibodeaux

Obrona Giants walczyła i dawała z siebie wszystko, aż nie mogła już dłużej. Nawiasem mówiąc, Bengals weszli do wieczoru ze średnią 28 punktów na mecz – 35 punktów na mecz w ostatnich trzech konkursach. Giants zaliczyli dobry występ, pozwalając na 10 punktów na niecałe dwie minuty do końca. To był zachęcający występ dla obrony, której zabrakło jednego ze swoich zawodników, Kayvona Thibodeaux.

W miejsce Thibodeaux dużą akcję zaliczył Azeez Ojulari, który zdobył dwa worki. Obrona powinna teraz prowadzić w lidze z bilansem 26,0. Duża część tego udziału pochodzi od defensywnego liniowego Dextera Lawrence’a, który w dalszym ciągu notuje potworne statystyki. — Charlotte Carroll, pisarka bijąca z Giants

Zmuszenie do gry bez Malika Nabersa i Devina Singletary’ego może na początku okazać się błogosławieństwem dla ataku Giants. Zespół Giants w dużym stopniu polegał na Nabersie, trafiając do debiutanta 38,2 procent podań Giants, co było najwyższym wynikiem w lidze przed jego kontuzją. Bez niego w składzie docelowy udział w drużynie byłby nieco bardziej równomiernie podzielony pomiędzy Wan’dale Robinsona i Dariusa Slaytona, a Tyrone Tracy wyłonił się na kolejnego legalnego rozgrywającego w ofensywie.

Nowicjusz Tracy rozegrał przełomowy mecz w Seattle i kontynuował dobrą passę swoim pierwszym przyłożeniem w karierze w niedzielę. Skończył z 17 prowadzeniem na 50 jardów i 1 przyłożeniem. Jest także dodatkowym atutem w grze podań, jako były przyjmujący, który dopiero niedawno zaczął uciekać. Tracy dodała 57 jardów odbiorczych. — Carrolla

(Zdjęcie: Phil Didion / The Enquirer / USA Today)