Jhon Duran z Aston Villi podpisze nowy kontrakt ważny do 2030 roku

Napastnik Aston Villi Jhon Duran podpisał nowy kontrakt z klubem do 2030 roku.

20-latek był w dobrej formie na początku sezonu 2024–25, strzelając sześć goli we wszystkich rozgrywkach, mimo że tylko w jednym z 10 występów dla drużyny Unaia Emery’ego występował w roli startera.

Duran był używany głównie jako zmiennik w drugiej połowie regularnie grającego samotnie napastnika Ollie Watkinsa. Duran często zastępował Watkinsa, chociaż obaj grali razem w końcowych fazach niedzielnego remisu u siebie z Manchesterem United 0:0.

Reprezentant Kolumbii strzelił gole w Premier League przeciwko West Ham United, Leicester City, Evertonowi i Wolverhampton Wanderers, a także strzelił gola z dystansu w wygranym 1:0 meczu Villi u siebie z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

Duran wzbudził latem zainteresowanie Chelsea i West Ham United, a Villa przesłuchała go po tym, jak skrzyżował ramiona w geście „żelaza” w odniesieniu do tego ostatniego klubu.

Duran dołączył do Villi z drużyny Major League Soccer Chicago Fire w styczniu 2023 roku i zagrał 37 razy w sezonie 2023-24, strzelając osiem goli. Jego poprzednia umowa wygasała w 2028 roku.

Dla Kolumbii wystąpił tylko raz na tegorocznym Copa America, gdy jego drużyna dotarła do finału, w którym została pokonana przez Argentynę. Jedyny występ Durana na boisku to 13-minutowy występ w meczu przeciwko Kostaryce, który zwyciężył w fazie grupowej.

Zrozumieć Jhona Durana z Aston Villi: „Nic, co dostał, nie było za darmo”

Nagroda kontraktowa Durana za niezwykłą poprawę sytuacji

Analiza przeprowadzona przez korespondenta Villi, Jacoba Tanswella

Nowe rozszerzenie Duran odzwierciedla niezwykłą zmianę w uczuciach i relacjach pomiędzy graczem, jego przedstawicielami i Villą.

Koledzy z drużyny i sam Duran odnieśli wrażenie, że odejdzie latem, a kolumbijski napastnik będzie chciał przeforsować transfer i regularnie grać w podstawowym składzie.

Jednak po rozmowach w sprawie rozwiązania problemu pod koniec okna, kiedy Villa przedstawił swoje znaczenie, a Emery planował wydłużyć liczbę minut, oznaczało to odwrócenie losów spotkania. Jego znaczenie i umiejętności zostały zademonstrowane w tym sezonie, ale Villa nie jest zaskoczeniem, ponieważ wierzy, że może zostać jednym z najlepszych napastników na świecie.

„Jeśli istnieje klub, który naprawdę uważa, że ​​Jhon Duran może zostać jednym z najlepszych napastników na świecie, to jest nim Aston Villa, a menadżerem Unai Emery” – powiedział Monchi, prezes ds. operacji piłkarskich w szerokim wywiad. „Nie mniej niż 40 klubów chce Durana – wszyscy go chcą”.