Jego postacie nie zostały umieszczone w rządzie Prabowo-Gibrana, takie jest stanowisko Tradycyjnej Organizacji Dayak

Djakarta – Wybrany Prezydent Republiki Indonezji na kadencję 2024–2029 Prabowo Subianto wezwał szereg osób podejrzanych o bycie potencjalnymi ministrami lub wiceministrami w jego rządzie.

Przeczytaj także:

Kiedyś nazywany Prabowo, Giring Ganesha staje się wyśmiewany, dlaczego?

Prabowo udzielał nawet odpraw swoim przyszłym ministrom lub wiceministrom wraz z wiceprezydentem-elektem Gibranem Rakabumingiem Raką. Istnieje 109 postaci, w tym przewodniczących, członków partii, naukowców i osobistości międzywyznaniowe.

Jednak ani jedna postać nie ma korzeni z Dayak w Kalimantanie. Tak naprawdę Stolica Archipelagu (IKN) stanie się później ośrodkiem władzy Prabowa-Gibranu.

Przeczytaj także:

Jokowi zaprasza ministrów ze swojego gabinetu do odwiedzenia Solo

Narodowa Rada Tradycji Dayak (MADN), Tradycyjna Rada Dayak (DAD) w całej Indonezji oraz Organizacja Społeczności Dayak wyraziły swoje stanowisko. Naprawdę żałują, że Prabowo-Gibran nie przyjęło mieszkańców Kalimantanu ze względu na brak osobistości Dajaków jako kandydatów na ministrów lub wiceministrów.

Przeczytaj także:

Ministrowie Gabinetu Prabowa zostaną na 3 dni zakwaterowani w Akademii Wojskowej Magelang

„Naród Dajaków ma wielu najlepszych synów i córki o wysokim potencjale, poświęceniu i uczciwości. „Zasługują na możliwość bezpośredniego przyczynienia się do budowania narodu poprzez stanowiska w rządzie centralnym” – napisano w oświadczeniu MADN podpisanym przez przywódcę MADN, Mikaela Pai.

Są nazwiska wysuwane przez MADN, DAD i Organizację Społeczną Dayak, które warto pokusić się o dostanie się do gabinetu Prabowo-Gibran. Są to Martin Billa, Rahmat Hamka, Syaharie Jaang i Tamunan Kiting.

Nazwisko Rahmata Hamki zostało nawet poparte przez United Dayak Forum (FDB). Jego doświadczenie jako młodej postaci Dayaków pokorny pokoleń, co sprawia, że ​​Prabowo-Gibran musi sądzić byłego posła DRL Republiki Indonezji na lata 2014–2019 w celu opieki nad młodzieżą, sferą religijną, społeczną i kulturalną.

Stanowisko w sprawie niezapewnienia zakwaterowania synom i córkom Dayaków w rządzie Prabowo-Gibran na lata 2024–2029:

Adil Ka’ Talino, Bacuramin Ka’ Saruga, Basengat Ka’ Jubata, prąd, prąd, prąd. . .

Krajowa Rada Tradycji Dayaków (MADN), Tradycyjna Rada Dayaków (DAD) w całej Indonezji oraz organizacje społeczności Dayaków w całym Kalimantanie niniejszym przekazują oświadczenie dotyczące niezakwaterowania osobistości Dayaków w rządzie Prabowo-Gibran.

1. Przeniesienie Stolicy Kraju, przeniesienie Stolicy Kraju do Kalimantanu jest strategicznym impulsem do wzmocnienia roli Narodu Dajaków w rozwoju narodowym. Jako gospodarze nowej stolicy Dayakowie naprawdę mają nadzieję na bardziej znaczące zaangażowanie w rządzie Prabowo-Gibran na lata 2024-2029.

2. Wkład podatkowy. Kalimantan jest jednym z głównych regionów generujących największy dochód narodowy. Jednakże tak duży wkład nie jest jeszcze zgodny z reprezentacją synów i córek Dayaków na stanowiskach rządowych, zwłaszcza na szczeblu krajowym.

3. Potencjał zasobów ludzkich Naród Dayaków ma wielu najlepszych synów i córki o wysokim potencjale, zaangażowaniu i uczciwości. Zasługują na możliwość bezpośredniego przyczynienia się do budowania narodu poprzez stanowiska w rządzie centralnym.

4. Silne poparcie W ostatnich wyborach mieszkańcy Kalimantanu wyrazili zdecydowane poparcie, oddając ponad 60% głosów parze Prabowo-Gibran. Rząd powinien wziąć to wsparcie pod uwagę przy zapewnianiu reprezentacji Dayaków kobietom i dziewczętom Dayak.

5. Sprawiedliwość. Od czasu uzyskania przez Indonezję niepodległości żaden syn Dayaków nie został nigdy mianowany ministrem. Uważamy, że jest to forma niesprawiedliwości, którą należy naprawić, biorąc pod uwagę, że wiele osobistości Dayaków jest kompetentnych i doświadczonych. Proponowana postać Dayaka na ministra. Dlatego my z Narodowej Rady Tradycyjnej Dayaków (MADN) i cała społeczność Dayaków proponujemy kilku najlepszych synów i córki Dayaków do obsadzenia stanowisk ministerialnych w rządzie Prabowo-Gibran na lata 2024–2029:

• dr. dr. Martin Billa, MM

• dr. H. Rahmat Hamka, SH., M. Si, BCMCP, CRGP

• dr. H. Syaharie Jaang, SH, M.Si, MH

• Tamunan Kiting, SE., MM CPM., CTM

Następna strona

Nazwisko Rahmata Hamki zostało nawet poparte przez United Dayak Forum (FDB). Jego doświadczenie jako młodego Dajaka, który odznacza się pokorą od pokoleń, sprawia, że ​​ten były członek Izby Reprezentantów Republiki Indonezji na lata 2014–2019 jest dla Prabowo-Gibran koniecznością, aby zadbać o młodzież, sferę religijną, społeczną i kulturalną .



Zrodlo