Jak Wild zebrał siły, a następnie stracił prowadzenie w końcówce pierwszej regulaminowej porażki z Flyers: 3 dania na wynos

FILADELFIA — Podczas typowego popołudniowego poranka, podczas którego drużyna Minnesota Wild grała dobrze, ale miała problemy z wykonaniem pierwszej połowy meczu z Philadelphia Flyers, drużyna Wild wyglądała, jakby miała zamiar odpowiedzieć na swój pierwszy dwubramkowy deficyt w sezonie w sobotnie popołudnie z drugim z rzędu zwycięstwem od tyłu.

Podczas chaotycznego spotkania Barnburner drużyna Wild podniosła się z deficytu 2:0, aby objąć prowadzenie 4:3, a następnie musiała podnieść się z deficytu 5:4, gdy Jake Middleton strzelił remisowego gola na 6:32 przed końcem. Jednak Rasmus Ristolainen strzelił zwycięskiego gola na 2:24 przed końcem, po czym Sean Couturier strzelił hat-tricka w pustej siatce i zwyciężył Flyers 7-5.

The Wild ponieśli pierwszą regulaminową porażkę w sezonie i rozpoczęli serię siedmiu meczów z rzędu, aby rozpocząć koniec sezonu (5-1-1). The Wild mają bilans wszech czasów w Filadelfii 5-12-1.

The Wild strzelili cztery gole w odstępie 7:24 między drugą a trzecią kwartą i objęli jednobramkowe prowadzenie, ale potem stracili parę bramek na rzecz Flyers w odstępie 3:31.

Po tym, jak Wild wykorzystał tylko drugi rzut karny w trzech meczach, Travis Konecny ​​sprawił, że Wild zapłacił za grę w przewadze, a wkrótce potem Filip Gustavsson oddał Couturierowi piątą bramkę.

To był najcięższy początek sezonu dla Gustavssona. Po tym jak w pięciu poprzednich meczach stracił siedem goli, Gustavsson stracił dwa gole w pierwszych trzech oddanych strzałach, cztery gole w pierwszych 10 oddanych strzałach i sześć goli w sumie w 22 strzałach. W tym sezonie ma teraz bilans 4-1-1.

Brock Faber, Marcus Foligno i Joel Eriksson Ek strzelili gola w końcowych 5:06 drugiej tercji, a Foligno strzelił swoją drugą bramkę w meczu i w sezonie 2:18 w trzeciej tercji, dając Wildowi prowadzenie 4-3.

Kirill Kaprizov zanotował swój najlepszy w karierze piąty z rzędu mecz wielopunktowy, do którego dołożył dwie asysty. W pięciu meczach z rzędu zanotował osiem asyst.

Obrońca Jared Spurgeon powrócił do Wild na wyjeździe, ale opuścił swój szósty mecz z rzędu. Środkowy Ryan Hartman został odesłany do Minnesoty i opuścił swój czwarty mecz z rzędu z powodu kontuzji górnej części ciała.

The Wild udali się do Pittsburgha po meczu, w którym Marc-Andre Fleury po raz ostatni zagra w Pittsburghu. The Wild po siedmiu meczach mają bilans 4-1-1.

W drugiej otwierają się śluzy

Przez całą drugą część meczu było to tak oczywiste, że gdyby Wildowi udało się zdobyć choć jednego, śluza by się otworzyła. Poza wrzutem z wysokości 31 stóp, Flyers w zasadzie spędzali 30 minut między strzałami, a Wild wachlowali podaniami i strzałami na lewo i prawo w typowy sposób popołudniowych meczów.

Ale w końcu, gdy Faber strzelił swojego pierwszego gola w sezonie, tama pękła.

Trzydzieści trzy sekundy później Foligno wyrównał na 2:2, zdobywając swojego pierwszego gola w sezonie. Następnie, po tym jak debiutant Matvei Michkov strzelił ładnego gola po opóźnionym rzucie karnym i odzyskał prowadzenie dla Philly, Middleton sprytnie rzucił krążek w stronę zmiany linii Flyers, zbyt wielu zawodników wykonało rzut karny na lodzie na 51 sekund przed końcem tej kwarty.

Kaprizov posłał Erikssonowi Ekowi podanie od bramki, zdobywając czwartego gola w sezonie w kolejnej akcji w przewadze i na 3,2 sekundy przed końcem drugiej tercji zremisował wynik na 3:3.

Rzadki zły początek Wild

Gustavsson, który w poprzednich pięciu startach stracił siedem bramek, został dwukrotnie pokonany w sobotę przy pierwszych trzech strzałach Flyers. Po raz pierwszy od ośmiu meczów w tym sezonie Wild stracił pierwszego gola.

Jonas Brodin został okradziony przez Konecnego, a chwilę później Gustavsson perfekcyjnie odbił Couturiera po celnym strzale Ristolainena w 78 sekundzie meczu. Dwie minuty później były obrońca Wild, Nick Seeler, trafił w bramkę, gdy Gustavsson, zasłonięty przez Zacha Bogosiana, był daleko od jego kąta i wyszedł na prowadzenie 2:0.

Bramka padła po 3:51 tercji. The Wild nie oddawali ani jednego strzału przez resztę tej kwarty i kontrolowali grę. Jednak Samuel Ersson był dobry, a Bogosian, Liam Ohgren i Eriksson Ek wystrzelili krążki tuż obok wolnych bramek pozostawionych przez Erssona.

Krótko mówiąc, te pierwsze cztery minuty sprawiły, że Wild musieli odrobić straty w drugiej kwarcie.

Celem był zmiażdżony nos Erikssona Ek

Erikssonowi Ekowi wystarczył jeden mecz zmagań z krążkiem w Columbus, aby zdjąć miskę z rybą z twarzy.

Jednak trzy mecze po powrocie po dobrze nagłośnionym złamanym nosie znany pięściarz Garnet Hathaway pomyślał, że może ujdzie mu to na sucho, gdy celowo uderzył łokciem Erikssona Ek w łeb, wykonując rzut karny.

Eriksson Ek wyraźnie odczuwał ból i pozostał na lodzie przez chwilę, zanim wstał. Sędzia Chris Rooney nałożył karę mniejszą za brutalne zachowanie i dał Wildowi 25 sekund na grę pięć na trzech. Flyers i Ersson wykonali świetną robotę, zabijając dwuosobową niekorzystną sytuację i resztę nieletniego Hathawaya. Podczas przerwy telewizyjnej Eriksson Ek kazał wytrzeć krew z wewnętrznej strony wizjera, a następnie rozmawiał z Rooneyem o tym, aby nie powoływać majora na mecz.

Pod koniec meczu, po tym jak Wild stracił szóstego gola, Mats Zuccarello zanegował grę w przewadze, gdy został ścięty przez Hathawaya. Podczas kolejnego scrumu Hathaway ponownie złapał Erikssona Ek i zaczął walczyć z jego twarzą.

(Zdjęcie: Kyle Ross / Imagn Images)