Jak Rangers i Igor Shesterkin zignorowali zakłócenia podczas zwycięstwa w meczu otwarcia: 3 bramki na wynos w meczu z Penguins

PITTSBURGH — Jeśli Igor Szesterkin wchodził w nowy sezon w środę bez przedłużenia kontraktu, coś go rozpraszało, z pewnością nie można tego stwierdzić. Shesterkin był mocny na początku meczu, a jego koledzy z drużyny przejęli inicjatywę po świetnym występie. Zwycięstwo 6:0 nad Penguins było najlepszym występem, na jaki Rangers mogli się zdobyć, z wyrównanymi bramkami ze wszystkich czterech napastników i solidnymi występami w górę i w dół składu.

Sam Carrick strzelił gola po drugim strzale Rangersów na Tristanie Jarrym i Rangersi zabrali się do pracy po tym, jak Penguins utrzymywali przewagę 10-3 strzałów w drugiej połowie pierwszej połowy. Alexis Lafrenière i Chris Kreider strzelili gola w końcowych 2:37 pierwszego meczu, który wysłał drużyny na przerwę przy chóralnym buczeniu ze strony gospodarzy.

Pierwszy gol Filipa Chytila ​​w sezonie zasadniczym od 28 marca 2023 r. powiększył prowadzenie do czterech w drugiej kwarcie, a Kreider dodał gola w krótkim rozdaniu, pokonując wyjątkowo bezinteresownego Krisa Letanga i zdobywając ostatni wynik w trzeciej kwarcie. Vincent Trocheck zamknął grę pod koniec trzeciej tercji.

Jacob Trouba, który zeszłego lata przeżył krótki atak plotek handlowych, również odrzucił wszelkie rozpraszacze i zanotował dwie asysty w pierwszej kwarcie.

Shesterkin je zamyka

Poniedziałkowy wyciek informacji o tym, że Shesterkin odmówił Rangersom kwoty 11 milionów dolarów rocznie, był kłopotliwy – jeśli pochodził od strony zespołu, to dziwny sposób zmotywowania najważniejszego zawodnika w przededniu sezonu – ale najwyraźniej Shesterkin nie jest dostrojony hokeja w mediach społecznościowych, ponieważ od środowego wypuszczenia krążka był w pełni zaangażowany.

Pingwiny próbowały wywołać atak poniżej znaków hash, co naprawdę nie jest sposobem na pokonanie Shesterkina — po kilku próbach owinięcia mocno przylegał do swoich słupków, a następnie na górze niebieskiej farby, aby odbić wszelkie niskie… zbyt wysoko gra, którą Pingwiny próbowały. Jego 10 obron w pierwszej połowie pierwszej trzymało Penguins na dystans, a jego koledzy z drużyny Rangers przejęli kontrolę. Shesterkin zakończył mecz z 29 interwencjami.

Było to drugie zakończenie kariery Shesterkina w październiku i pierwsze, które bramkarz Rangersów przerwał w pierwszym meczu sezonu od czasów Gumpa Worsleya w sezonie 1956/57. Nie można było lepiej rozpocząć tak ważnego dla niego sezonu.

Dolne sześć wkładów

Peter Laviolette przez cały poprzedni sezon zasadniczy bezowocnie poszukiwał środkowego czwartej linii, który mógłby przyczynić się do ataku, a Nick Bonino i Barclay Goodrow łącznie zdobyli pięć bramek z tej pozycji. Carrick potrzebował 16 sekund na swój debiut w Rangersach.

Zręcznie przechylił strzał Jacoba Trouby nad Jarrym w 2:24 pierwszego, co rozpaliło Rangersów. Linia Carricka z Adamem Edströmem i Jonnym Brodzińskim była bardzo skuteczna. Matt Rempe był dodatkowym elementem otwierającego meczu, ale z pewnością kiedyś dostanie swoją szansę.

Bramka Chytila ​​była częścią bardzo mocnego wieczoru jego trzeciej linii. W pierwszej minucie jeden z Willa Cuylle’a pomachał mu po faulu na spalonym, ale nie zniechęciło to drużyny Cuylle-Chytil-Kaapo Kakko, a Chytil zmienił piłkę po tym, jak Cuylle sapnął po strzale po szybkim strzale.

Kakko, który przez większą część lata przebywał w bloku handlowym, był jednym z najlepszych napastników Rangerów w wieczór otwarcia, okrążając siatkę Pittsburgha i prawie wykorzystując kilka okazji. Zdrowy Chytil sprawia, że ​​ta linia jest niebezpieczna i stanowi większe zagrożenie niż Rangersi na trzeciej linii w zeszłym sezonie.

Mancini ma zasłużony debiut w NHL

Po mocnym obozie przygotowawczym Victor Mancini spotkał się w poniedziałek z Chrisem Drurym. Dyrektor generalny powiedział mu, że znalazł się w składzie Rangersów na mecz otwarcia.

„Nie mogłem zetrzeć uśmiechu z twarzy” – powiedział Mancini. „To coś, na co pracowałeś od dzieciństwa, więc jesteś bardzo podekscytowany, że tu jesteś. Ale wiesz, że to dopiero początek. Chcesz, żeby to był dopiero początek.

Mancini miał solidny pierwszy mecz w NHL, grając 17:27 i zdobywając trochę czasu na rzuty karne, gdy w drugiej połowie w polu karnym znalazł się Trouba. Ta krótka zmiana PK była momentem powitania Manciniego w lidze.

Sidney Crosby padł na Shesterkina po tym, jak nie trafił z środkowego podania i nie spieszył się z wyplątaniem się z bramkarza Rangersów. Mancini więc dodatkowo popchnął Crosby’ego, gdy kapitan Penguins wjechał na ławkę rezerwowych; Crosby odwrócił się i dał Manciniemu kilka celnych uderzeń kijem oraz kilka słów pod adresem debiutanta.

Rodzice Manciniego, a także przyjaciele i inna rodzina przyjechali na mecz z Michigan. „Miał mnóstwo pracy” – powiedział Laviolette. „Zaczęło się od meczów debiutantów, obozu debiutantów i meczów debiutantów. To tylko pokazuje, że te turnieje, te mecze i ten obóz naprawdę mogą zrobić wrażenie.

(Zdjęcie: Jeanine Leech / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)