Jak „odważne, kulturalne zwycięstwo” Penn State w Wisconsin przygotowuje grunt dla stanu Ohio

MADISON, Wisc. — Ponieważ Drew Allar przez całe lato pracował z skrzydłowymi Penn State, Beau Pribula dbał o to, aby wykonać z nimi jak najwięcej powtórzeń.

Kiedy Pribula chciał zająć się dodatkową pracą lub potrzebował kogoś, kogo mógłby złapać podczas sesji ze swoim prywatnym trenerem rozgrywającego, często towarzyszył mu skrzydłowy Liam Clifford. Być może nie ma w tym składzie nikogo, kto zna Pribulę lepiej niż Clifford. Mieszkają razem od trzech lat i kiedy jedzą kolację, rozmawiają o chwili podobnej do tej, jaką Pribula przeżył w sobotni wieczór, kiedy po mistrzowsku poprowadził drużynę nr 3 w Penn State do zwycięstwa 28-13 w Wisconsin.

„Zawsze mówimy o nim, że ma szansę wyjść na boisko i odnieść zwycięstwo oraz że może nawiązać kontakt w różnych sytuacjach” – powiedział Clifford.

Pribula grał przez całą drugą połowę za kontuzjowanego Drew Allara, który pozostawał na ławce rezerwowych po tym, jak w końcówce pierwszej połowy przyjął worek. Dostępność Allara w przyszłości będzie musiała być monitorowana w tym tygodniu, ponieważ trener James Franklin nie miał zbyt wielu aktualnych informacji na jego temat bezpośrednio po meczu.

Biuletyn Pulsu

Bezpłatne, codzienne aktualizacje sportowe bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Zapisać sięKup Biuletyn Pulsu

Pribula, rezerwowy rozgrywający znany ze swojej mobilności, również pokazał dobrą rękę, wykonując 11 z 13 podań na 98 jardów i przyłożenie. Pribula dodał sześć doskoków na 28 jardów. To był najlepszy i najbardziej kompletny występ Pribuli w jego karierze w Penn State. Nie był rozgrywającym rzucającym się na pierwszy ogień, ale raczej mobilnym podającym, który wykonywał rzuty pokazujące, że jest gotowy na tę chwilę oraz na momenty w nadchodzących miesiącach i latach, jeśli zajdzie taka potrzeba. To był moment Pribuli i wstał, aby mu sprostać.

„Światła nie były zbyt jasne, ponieważ brałem już udział w takich ważnych meczach z dwoma rozgrywającymi” – powiedział Pribula. „Nieważne, czy było to Peach Bowl, czy przejęcie Rutgers w zeszłym roku, to nie był mój pierwszy raz w takiej sytuacji, która bardzo mi pomogła”.

Zespół Jamesa Franklina z Penn State po sobotnim zwycięstwie w Wisconsin poprawił swój bilans na 7:0. (Jeff Hanisch / Imagn Images)

Ponieważ Allar odpadł z gry, ponieważ nie był wystarczająco mobilny, aby przeprowadzić atak, zespół Franklina po raz kolejny znalazł się w trudnej sytuacji na wyjeździe. Przewaga 10-7 do przerwy i konieczność skorzystania z rezerwowego rozgrywającego z pewnością wzbudziły niepokój fanów Nittany Lions.

Poprzednie naprawdę dobre zespoły z Penn State potknęły się w podobnej sytuacji. Kiedy w 2021 r. Penn State zajęło 4. miejsce w ankiecie AP, przegrało z trzecim miejscem w stanie Iowa, w dużej mierze dlatego, że rezerwowy rozgrywający nie był w tej chwili gotowy. To wspomnienie musiało powrócić na powierzchnię, gdy atakujący atakowali jeden po drugim, rozpoczynając drugą połowę.

Allar stał z boku i obserwował, próbując udzielić Pribuli wszelkich wskazówek, jakie tylko mógł. Andy Kotelnicki i reszta sztabu ofensywnego na bieżąco poprawiali atak, aby mieć pewność, że będzie on najlepiej pasował do Pribuli.

„Musisz chcieć inaczej rozegrać mecz, a łatwiej to powiedzieć, niż zrobić, prawda?” powiedział Franklin. „Myślałem, że to zrobiliśmy”.

Zanim Pribula w ogóle poprowadził do zdobycia bramki, otrzymał poduszkę dzięki wytypowaniu szóstki od zabezpieczającego Jaylena Reeda. Bramka Reeda w połowie trzeciej kwarty była momentem, w którym wszyscy mogli odetchnąć. Linia boczna Penn State nagle stała się luźniejsza, gdy gracze witali się schodząc z boiska. Allar szybko zszedł na dół, aby świętować wraz z obroną. Całe napięcie Pribuli i ta obraza, którą trzeba było rozwiązać, rozproszyły się.

I gdy tylko to nastąpiło, pojawili się koledzy z drużyny Pribuli, którymi zachwycali się za kulisami. Clifford posłał swojemu współlokatorowi uśmiech, gdy się rozsiedli. Penn State rozpoczęło czwartą kwartę prowadzeniem 14-13, kiedy para bliskich przyjaciół Pribuli, tylny Tyler Warren i skrzydłowy Harrison Wallace III, pomogli zaaranżować przyłożenie, które zakończyło się po podaniu z odległości 1 jarda do ataku Khalila Dinkinsa. Pribula poprowadził kolejne przyłożenie po kolejnym posiadaniu. Clifford podtrzymał tę passę, gdy Pribula znalazł go na trzecim i trzecim miejscu, uzyskując przewagę 5 jardów. Pribula ponownie uderzył Clifforda, tym razem na 23 jardy. Biegający do tyłu Kaytron Allen objął prowadzenie i praktycznie zamknął grę po przyziemieniu na dystansie 24 jardów.

Nagle jednopunktowa przewaga na początku czwartej kwarty zamieniła się w 15-punktową przewagę na 3:10 przed końcem.

„Wiedziałem, że wszystko będzie dobrze” – powiedział Pribula. Wiedziałem, że jeśli będę grał tak jak co tydzień na treningach, wszystko będzie dobrze. Chciałem, żeby wszyscy wokół mnie o tym wiedzieli. Myślę, że kiedy już trochę się ruszyliśmy, wszyscy szli dobrze i nie cofnęliśmy się.

Noc Pribuli, z podaniami umieszczonymi w ciasnych okienkach i pewnością trenerów, kolegów z drużyny i jego samego, że jest gotowy, pomógł zilustrować, jak mocny i wyjątkowy jest ten skład. Jeśli dramatyczne zwycięstwo od tyłu na USC otworzyło oczy na to, że ten rok może być inny, to zwycięstwo to, w dużej mierze dzięki Pribuli, daje Penn State chwilę wytchnienia przed najważniejszym meczem sezonu.

zejść głębiej

ZEJDŹ GŁĘBEJ

Jak Penn State zorganizowało rajd w drugiej połowie ze swoim rezerwowym QB, aby pokonać Wisconsin

W sobotę Penn State będzie gospodarzem 4. stanu Ohio i po raz pierwszy podczas 11-sezonowej kadencji Franklina ciężar spoczywa na barkach drużyny Ryana Daya. Ponieważ stan Penn State w listopadzie będzie miał nieskazitelny rekord, istnieje miejsce na błędy w wyścigu College Football Playoff Playoff. Choć nie chce sprawdzać, jak dokładnie wygląda ta przewaga, biorąc pod uwagę dostępność Allara w sobotę w przerwie, wydawało się, że stawka meczu między Penn State a Ohio State mogła być skupiona wokół wygranej przez Penn State meczu przegraną i nagle walczącą o życie w fazie play-off.

Zamiast tego Penn State zrobiło to, co robił przez cały sezon i nie wzdrygnęło się. Dzięki zwycięstwu z rezerwowym rozgrywającym, które odbyło się bez rozpoczynającego defensywy Daniego Dennisa-Suttona i prawego ataku Anthony’ego Donkoha, których obu nie było na boisku w drugiej połowie, Penn State znalazło sposób na odejście i wygodne zwycięstwo.

„Pomyślałem, że to odważne i kulturalne zwycięstwo” – powiedział Franklin.

To są momenty, które pokazują talent i głębię składu. Jest to, podobnie jak USC, rodzaj gry, w przypadku której w poprzednich latach zwycięstwo Penn State było rzutem monetą. W tym roku te podrzuty nie były już tak wiszące w powietrzu. To oznaka ogólnego postępu dla zespołu, który wie, że może teraz zacząć rozmawiać o meczu, na który wszyscy czekali od czasu opublikowania harmonogramu.

„Jestem bardzo podekscytowany. Wiem, że wszyscy inni” – powiedział Reed. „Potrzebowaliśmy tego ważnego meczu i musimy udowodnić światu, że jesteśmy na niego gotowi”.

(Górne zdjęcie Beau Pribuli: John Fisher / Getty Images)