Jaden Philogene z Aston Villi nie wystąpi w starciu z Fulham po kontuzji w meczu z reprezentacją Anglii do lat 21

Skrzydłowy Aston Villi, Jaden Philogene, ma wątpliwości co do występu swojej drużyny w meczu Premier League przeciwko Fulham po tym, jak doznał kontuzji podczas gry w reprezentacji Anglii do lat 21.

22-latek rozegrał 84 minuty podczas piątkowego wygranego 2:1 meczu z Ukrainą w eliminacjach do Mistrzostw Europy do lat 21, po czym został wycofany na rzecz Samuela Iling-Juniora, który jest wypożyczony z Villi do Bolonii.

W poniedziałek Philogene przeszedł badania, które wykazały, że kontuzja nie jest tak poważna, jak początkowo sądzono. Philogene miał swoje pierwsze dwa starty w sezonie w meczach Villi przed październikową przerwą na mecze reprezentacyjne, grając przez 90 minut w wygranym 1:0 meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium i bezbramkowym remisie w Premier League z Manchesterem United.

Kontuzja byłego skrzydłowego Hull City tylko pogłębia frustrację związaną z pełnieniem przez zawodników Villi obowiązków międzynarodowych w drużynach do lat 21 po tym, jak menadżer Unai Emery krytycznie odniósł się do decyzji o powołaniu Morgana Rogersa w sierpniu.

„Jestem zaskoczony” – powiedział Emery. „Szanuję fakt, że nie powołują go do pierwszego zespołu, ale do drugiego zespołu? Nie jest zawodnikiem drugiej drużyny. Miejmy nadzieję, że wróci tu w dobrej formie. W zeszłym roku (Jacob) Ramsey wrócił z kontuzją i ledwo grał przez cały sezon, co było dla nas bardzo bolesne, a bez niego wiele straciliśmy.

„Co zyskuje grając w kadrze do lat 21, Morganie Rogers? Rozumiem, że jest gotowy na wypadek, gdyby chcieli go powołać do kadry narodowej. Moja odpowiedź na to brzmi: Morgan Rogers, teraz on jest rzeczywistością. Przez pierwsze sześć miesięcy, kiedy tu był, wszystko było w porządku, ale teraz potwierdza, że ​​nie chce grać w drużynie poniżej 21 lat. Jeśli powołają go do kadry narodowej, pierwszej drużyny, OK, idealnie. Jeśli nie, dlaczego?”

Kontuzja Philogene pogłębia obawy Villi przed powrotem do krajowej piłki nożnej w ten weekend. Obrońca Ezri Konsa napotkał problem w pierwszej połowie meczu United, po czym wycofał się z seniorskiej kadry Anglii. Pomocnicy Jacob Ramsey, który ma nadzieję wrócić na wyjazd Villi do Fulham, oraz Amadou Onana całkowicie opuścili mecz z powodu kontuzji w meczu z Bayernem.

Być może Villa będzie jednak w stanie powitać ponownie po przerwie Boubacara Kamarę i Tyrone Mingsa. Emery powiedział wcześniej, że para jest na dobrej drodze do powrotu po październikowych meczach międzynarodowych po kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL).

Podopieczni Emery’ego udają się w sobotę do Fulham, a w przyszły wtorek zmierzą się z Bologną.

Jak wszechstronność, opanowanie i zastosowanie Bogarde’a zrobiły wrażenie na Emery’m