Ife Agog jako Ooni, Shina Peters, Obanla Light Up Olapeju Oke 50. urodziny

Ife Agog As Ooni, Shina Peters, Obanla Light Up Olapeju Oke 50. urodziny — Kanadyjska nigeryjska bizneswoman, filantrop i dyplomata, Olapeju Naomi Sigismund Oke, zakończyła swoje tygodniowe uroczystości urodzinowe luksusowym przyjęciem w Ife Grand Resort Sobota, 5 października.

Wydarzenie przyciągnęło imponującą grupę dygnitarzy i elitarnych gości z Nigerii i całego świata, w tym uczestników z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i spoza niej. Godne uwagi postacie to Ooni z Ife, Adeyeye Enitan Ogunwusi, Ojaja II; legendarny muzyk Sir Shina Peters; oraz mieszkająca w USA prorokini Bola Obanla, założycielka sklepu Devoted Beloved Christ Ambassadors Store House (DEBASH).

Jako komisarz ds. handlu Republiki Vanuatu w Ontario w Kanadzie i założycielka Fundacji HopeForSure Olapeju wyraziła swoje zadowolenie z okazji osiągnięcia kamienia milowego wynoszącego 50 lat. Podkreśliła, że ​​odzyskała energię do dalszego służenia ludzkości poprzez różne inicjatywy w zakresie edukacji, zdrowia, zdobywania umiejętności i wzmacniania pozycji wdów.

PJ, jak czule nazywana, ponownie podkreśliła swoje zaangażowanie we wspieranie powiązań handlowych i przedsiębiorstw między nigeryjskimi i kanadyjskimi przedsiębiorcami za pośrednictwem programów informacyjnych na temat szczytu inwestycyjnego i wystawienniczego Afryka-Kanada (AFRICIES).

„Czuję się niesamowicie szczęśliwa, widząc, jak moi bliscy świętują ze mną z całego świata, w tym z Kanady, USA i Wielkiej Brytanii. Szczególnie cieszę się, że dołączył do mnie mój syn z Kanady” – powiedziała.

Wspominając swoją podróż przez ostatnie 50 lat, powiedziała: „Miała swoje wzloty i upadki. Jestem sierotą od około 30 lat, ale Bóg był wierny. Dążę do celu i wszystko, czego pragnę, Bóg mi dał. Jestem wdzięczny za moje życie, otaczających mnie ludzi i ducha człowieczeństwa, jakim obdarzył mnie Bóg”.

Kontynuowała: „Wierzę w jedną zasadę przewodnią: przychodzimy do tego życia z niczym i odchodzimy z niczym. Życie jest marnością, a nasz czas tutaj jest krótki. Powinniśmy pomagać innym tak bardzo, jak tylko możemy. Służba i wspieranie ludzi to coś, co mnie dopełnia i uważam, że powinniśmy być stróżami naszego brata”.

Ambasador wyraziła swój optymizm, jeśli chodzi o życie po 50. roku życia, stwierdzając: „To nowy rozdział i nie mogę się doczekać dalszej podróży, w której będę służyć i czynić dobro najlepiej, jak potrafię”.

Uroczystości rozpoczęły się programem dożywiania osób mniej uprzywilejowanych, po którym nastąpiły inicjatywy medyczne mające na celu walkę z rakiem i poprawę zdrowia oczu, nazwane programem „Anuluj raka/Jigi Abebi Olapeju”. Obejmowały one zajęcia w Pałacu Jego Cesarskiej Mości Ooni w Ife w Ile-Ife w stanie Osun.

Będąc ucieleśnieniem wdzięku i uroku, celebranska wydała także swoją książkę zatytułowaną „Świat zdradzony”, dzieląc się tym wydarzeniem z obecnymi uczniami szkół średnich. Gościła zróżnicowaną grupę dygnitarzy i wybitnych osobistości, w tym tradycyjnych władców, urzędników rządowych, liderów branży oraz ikony z sektora rozrywki, mody i kultury.

Wystawne świętowanie odznaczało się luksusem, przepychem i niezapomnianą atmosferą. O rozrywkę zadbał znany nigeryjski maestro muzyki Sir Shina Peters, zapewniając doskonałą zabawę zarówno celebransce, jak i jej gościom.

Naomi Olapeju jest założycielką Fundacji Hope For Sure, organizatorką Glam African Fashion Festival (GAFF) i dyrektorką projektu African Canada Investment, która organizuje AFRICIES – prestiżowe spotkanie biznesowe, które łączy afrykańskie przedsiębiorstwa z kanadyjskimi inwestorami, promując solidny handel relacje i oferowanie cennych możliwości nawiązywania kontaktów i inwestycji.

Znana ze swoich wpływowych działań filantropijnych Olapeju za pośrednictwem swojej fundacji wniosła znaczący wkład w życie osób mniej uprzywilejowanych w kluczowych obszarach, takich jak edukacja, zdrowie, handel i nabywanie umiejętności. Jest głęboko zaangażowana we wzmacnianie handlu między przedsiębiorstwami z Vanuatu i Kanady, a także przedsiębiorstwami afrykańskimi, za pośrednictwem różnych platform wspomagających, w tym AFRICIES i nie tylko.



Zrodlo