Hiszpania zapisuje swoje imię na Olimpie tenisa stołowego

Para utworzona przez Álvaro Robles i María Xiao przeszedł do historii i osiągnął pierwsze złoto dla hiszpańskiego tenisa stołowego na Mistrzostwach Europypo zwycięstwie w piątek przez 3-0 (11-8, 11-9 i 12-10) do Austriaków Roberta Gardos i Sofię Polcanovą w finale gry podwójnej mieszanej Mistrzostw Europy rozgrywanego w Linzu (Austria).

Triumf, który pozwolił hiszpańskiemu tenisowi stołowemu delektuj się pierwszym krokiem na podium co do tej pory wydawało mu się zabronione, po tym jak musiał rozliczyć się z nim aż cztery razy brązowy medal.

EFE

Maria Xiao i Álvaro Robles pozują ze złotymi medalami.

Hiszpańska para chciała złota, nawet jeśli aby to osiągnąć, musiała w wielkim finale pokonać lokalnych idoli, Austriaków Roberta Gardosa i Sofię Polcanovą. Hiszpański duet okazał się lepszy w pierwszych dwóch setach, które przegrały z Álvaro Roblesem i Maríą Xiao 11:8 i 11:9.

Kiedy jednak wszystko wydawało się korzystniejsze dla hiszpańskiego duetu, przyszła reakcja austriackiej pary, która wydawała się skłonna do wymuszenia czwarty set po objęciu prowadzenia 8:10 w trzecim kwartale.

Pierwszy europejski tytuł hiszpańskiego tenisa stołowego.

EFE

Wynik, który wywołał reakcję Roblesa i Xiao, którzy nie tylko zdobyli cztery punkty z rzędu wygrał trzeciego seta (12-10)ale z triumfem i kontynentalnym złotem, które przeszły już do historii hiszpańskiego tenisa stołowego.