Historyczne zdenerwowanie Vanderbilta w Alabamie nr 1 i straszna pierwsza sobota października

Do soboty Biuletyn 🏈 | To jest Sportowiecbiuletyn futbolu uniwersyteckiego. Zarejestruj się tutaj aby otrzymać Do soboty bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą.

Kiedy spałeś, numer 8 Miami uciekł z jednopunktowym zwycięstwem w Cal. Inne zespoły nie miały jednak tyle szczęścia…

Zdenerwowanie roku

Vanderbilt pokonuje Alabamę nr 1

Tydzień po pokonaniu Gruzji i objęciu pozycji drużyny nr 1 w futbolu uniwersyteckim Alabama był zszokowany na wyjeździe Vanderbiltem. Oddalając się od północnego Illinois, Vandy właśnie zdobył koronę w najbardziej ekscytującym meczu sezonu, wygrywając jako słabszy z ponad trzema przyłożeniami.

Nienotowani w rankingach Commodores (3-2) pokonali Bamę 40-35, zdobywając swoje pierwsze w historii zwycięstwo nad drużyną z pierwszej piątki AP i przerywając passę 23 porażek z drużyną Tide trwającą od 1984 roku. QB Diego Pavia był gwiazdą, wykonując 80% najlepszych podań w karierze i doprowadzając Nashville do szału.

Scena po meczu była futbolem uniwersyteckim w najlepszym wydaniu. Było to idealne połączenie drobnych elementów (Vandy grająca a Wywiad z Nickiem Sabanem w którym były trener Bamy powiedział: „Jedynym miejscem, w którym grasz w SEC i gdzie nie jest trudno grać, jest Vanderbilt”) i imprezą (pełen pasji wywiad z Pavią po meczu, w którym oświadczył: „Vandy, jesteśmy spierdoleni”). ). The słupki bramkowe (co nie jest zaskoczeniem) nie przetrwały w nocy i śledziłem ich miejsce pobytu za pośrednictwem mediów społecznościowych (spisałem wszystko, łącznie z plikiem maszerować wzdłuż Broadwayu i popływać rzekę Cumberland).

Jeśli chodzi o rozgrywki College Football Playoff, szanse Alabamy na zagranie na boisku spadły z 94 do 81 procent na mecz. Sportowiecmodel. To zdenerwowanie nie zrujnowało całkowicie posezonowych nadziei drużyny Tide, a jedynie zmniejszyło margines błędu drużyny w obliczu wielu trudnych testów przed końcem sezonu (w Tennessee, na LSU i w Oklahomie).

Jak to się stało? Commodores ani razu nie przegrywali, w pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie 13:0 i wyprzedzili atak Alabamy, wybierając szóstkę na początku meczu. Nawet bohaterstwo gwiazdorskiego zdobywcy Ryana Williamsa nie wystarczyło, aby Bama wyprzedził Vandy, czego prawdopodobnie w ogóle nie docenialiśmy.

Straszna sobota

Więcej dużych strat i 1 bliski call

Pierwsza piłkarska sobota października w college’u zdecydowanie przebiegała w duchu upiornego sezonu. I choć Alabama przeżyła największy szok weekendu, to tylko jedna z siedmiu drużyn, które przegrały (w tym pięć z pierwszej 11).

Oto zespoły, które najbardziej się przestraszyły w skali od 👻 (przestraszony, ale nie zszokowany) do 👻👻👻👻 (nigdy się tego nie spodziewaliśmy).

👻 Nr 10 Michigan. Rosomaki zwróciły się do siódmorocznego QB Jacka Tuttle’a, ponieważ w tym tygodniu problemy na tym stanowisku nadal występowały. I chociaż Tuttle dał krótką iskrę, szybko zgasła po porażce z Waszyngtonem 27-17, gdy Huskies zemścili się po zeszłorocznej porażce w meczu o tytuł. Choć problemy w ofensywie są znaną wadą Wolverines, trudny początek obrony nie pomógł ich sprawie. Nadzieje na play-offy dla Michigan (które przystąpiło do meczu z zaledwie 8-procentowymi szansami na wejście na boisko) wydają się przegrane, mając przed sobą trudny harmonogram i dwie porażki już zapisane.

👻👻 Nr 9 Missouri. przeznaczeniem Tygrysów było zatonięcie lub przepłynięcie podczas podróży do placówki nr 25 w Teksasie A&M. A w zwycięstwie Aggies 41:10 stan Missouri pokazał, że prawdopodobnie nie jest gotowy na miejsce w pierwszej dziesiątce. Texas A&M strzelił gola w pierwszych czterech przejazdach i objął imponujące prowadzenie 24-0 do przerwy. QB Conner Weigman powrócił po kontuzji po trzech tygodniach na ławce rezerwowych i zapewnił drużynie Aggies najlepsze zwycięstwo w sezonie. Po bliskich rozmowach z Boston College i Vanderbilt, stan Missouri w końcu się załamał.

👻👻 Nr 11 USC. Trojanie stracili prowadzenie w czwartej kwarcie i przegrali na wyjeździe z Minnesotą 24-17. Miller Moss został dwukrotnie wyrzucony z boiska, w tym jeden, który doprowadził do wyrównanej akcji drużyny Gophers w czwartej kwarcie. Minnesota przystąpiła do meczu z najlepszą w kraju obroną podań i utrzymała Moss na najniższym w sezonie dystansie 200 jardów nad głową. Tymczasem obrona USC załamała się w krytycznych momentach. Zwycięstwo Gophers dało nam ten wynik w historii PJ Fleck cytuje po meczu: „Jesteśmy najlepszą drużyną 2-3 w kraju”.

👻👻👻 Nr 8 Miami. Może Laski były zmęczone. W końcu była to ich pierwsza przełajowa wyprawa ACC i mecz zakończył się chwilę po 23:30 czasu lokalnego (2:30 ET), ale zwycięstwo 39-38 na stadionie Cal było zbyt blisko, by zapewnić sobie komfort. W zeszłym tygodniu drużyna Canes była prawie zdenerwowana przez Virginia Tech (gra Hail Mary Hokies została przewrócona, co dało Miami zwycięstwo), ale teraz ta bliska decyzja nie wygląda na przypadek, a bardziej na oznakę problemów. Ta gra wydawała się całkowicie na korzyść Cala, dopóki Canes nie strzelili trzech niszczycieli bez odpowiedzi w czwartej kwarcie. Zwycięstwo to zwycięstwo, ale Canes wyglądają na niepewnych.

👻👻👻👻 Nr 4 w Tennessee. Właśnie wtedy, gdy wydawało się, że Georgia i Alabama otwierają drogę do korony SEC, Tennessee wyruszył w trasę i zdenerwował się na Arkansas Razorbacks Sama Pittmana (19-14). Zwykle elektryzująca ofensywa Volsów zamarła, a QB Nico Iamaleava rzucił na odległość 158 jardów, co było najniższym w sezonie, wykonując 58 procent podań. Został także czterokrotnie zwolniony. Obrona Tennessee była być może jeszcze bardziej frustrująca, ponieważ pozwoliła Arkansas maszerować po boisku i objąć prowadzenie z czasem 1:17, grając za rezerwowym QB Malachi Singletonem (rozgrywający Taylen Green opuścił boisko w czwartej kwarcie z widoczną kontuzją nogi). Po tym, jak na początku sezonu Tennessee wydawało się, że jest jedną z najbardziej dominujących drużyn w sporcie, musi rozwiązać pewne problemy przed meczem z Alabamą za dwa tygodnie.

👻👻👻👻 Stan Oklahoma. Pokes nie są rankingowi, ale warto odnotować ich upadek. OSU poniosło trzecią porażkę z rzędu 38-14 z Wirginią Zachodnią. Oczekiwano, że zespół Mike’a Gundy’ego, który kiedyś zajmował 13. miejsce, będzie głównym pretendentem do tytułu Wielkiej 12., lecz zamiast tego w rozgrywkach konferencyjnych rozpoczyna od wyniku 0:3. Zdobywca nagrody Doak Walker Award w zeszłym sezonie RB Ollie Gordon II opuścił wczorajszy mecz z widoczną kontuzją nogi w trzeciej kwarcie, co skłoniło analityka ESPN, Kirka Morrisona, do zastanowienia się, jak bardzo gwiazda RB powinna skupić się na swojej przyszłości w NFL. „Być może Ollie będzie musiał zacząć myśleć o sobie jako o grze, ten sezon trwa” – Morrison powiedział w audycji.

Szybkie zatrzaski

Nr 3 Stan Ohio wykorzystał dobrą trzecią kwartę, aby zwyciężyć 35-7 Iowa. Porażką Hawkeyes pokazali, że tracą pozycję pretendenta. Buckeyes kierują teraz oczy na swój kolejny ważny test przeciwko innemu zawodnikowi wagi ciężkiej z Oregonu.

Trener Clemsona Dabo Swinney został najlepszym trenerem w historii ACC ze 174 zwycięstwami w karierze. Tygrysy pokonały Florida State 29:13 i zapewniły Swinney tytuł. Seminoles oszałamiająco mają teraz 1-5.

Vanderbilta została 40. nierankingową drużyną, która pokonała Zespół nr 1 w ankiecie AP, denerwując Alabama. Jak oszałamiające to było? Zajmujemy pierwsze miejsce w historii.

Możesz kupić bilety na każdy mecz futbolu uniwersyteckiego Tutaj.

Aby uzyskać informacje o transmisji strumieniowej na Fubo, kliknij tutaj.

Cieszyć się tym? Zapisz się na nasze inne newslettery! Miasto Szuflady 🏈 | Odbicie 🏀 | Pełny etat ⚽ | Nakręcanie ⚾ | Pierwsza opona 🏁 | Puls 📣

(Górne zdjęcie Diego Pavii: Butch Dill / Imagn Images)