Historyczne pierwsze zwycięstwo Jimbee Cartageny w Lidze Mistrzów

Si kazał nam czekać, bo nie przyjechał w debiucie, ale Jimbee Cartagena po raz drugi odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach UEFA w futsalu w swoim pierwszym występie na kontynencie, pokonując ukraiński FC Hit.

Jimbee Cartagena nie była tą drużyną, jaką zwykle gra w pierwszej lidze hiszpańskiej w pierwszych minutach meczu. Być może to zadecydowało o zdobyciu gola, ale prawdą jest, że już w pierwszych 15 minutach Ukraińcy, pełni mundialu, byli na równi z drużyną Dudy, a nawet chwilami byli lepsi. Żadnemu z nich jednak nie udało się odnieść skutku i tylko sześć strzałów z pierwszych 30 oddanych między nimi zmusiło bramkarza rywali do interwencji.

Co ciekawe, dodatek Suchowa do ukraińskiej gry pięcioosobowej Doprowadziło to do szybkiego powrotu do zdrowia Jimbee Cartageny, a Mouhoudine wykończył piłkę ze swojego pola do pustej bramki.

W drugiej połowie losy drużyny Dudy potoczyły się zupełnie inaczej.. Darío Gil, pojawiający się na drugim słupku, po dobrym podaniu Mellado zdobył drugą bramkę. Do partii pierwszego europejskiego zwycięstwa dołączył Tomaz, który dokonał tego z dubletem. Być może Abakszyn zmniejszył różnicę, nagradzając pracę kijowskiej drużyny w pierwszych minutach.

Z tymi 4 punktami Jimbee Cartagena dociera do sobotniego meczu z RSC Anderlecht (20:00) polega na tym, że zajmie pierwsze miejsce w grupie i zajmie jak najlepsze miejsce w losowaniu „Rundy Elite”, które odbędzie się 31 października.