Giants pokonują Seahawks po oddaniu zablokowanego gola z gry dla TD w ostatniej minucie: Kluczowe wnioski

Aktualizacje na żywo z piątego tygodnia NFL: najważniejsze wydarzenia, harmonogram, nieaktywne, prognozy, kursy i analizy

Autorzy: Charlotte Carroll, Michael-Shawn Dugar i Lauren Smith

Isaiah Simmons zablokował potencjalną próbę rzutu z gry do remisu, Bryce Ford-Wheaton oddał go na 60 jardów, zdobywając przyłożenie przypieczętowujące mecz, a New York Giants w niedzielę zwyciężyli na wyjeździe 29-20 nad Seattle Seahawks.

Nowy Jork prowadził od początku trzeciej kwarty po podaniu Daniela Jonesa do Dariusa Slaytona z 30 jardów i zakończył próbę powrotu Seattle w końcówce meczu.

Gdy Seattle przegrywało 23-20, Jason Myers przygotował się do rzutu z gry z 47 jardów, ale Simmons zablokował uderzenie, a Ford-Wheaton odzyskał piłkę i pobiegł do pola końcowego, dając Giants ostatnie dziewięć punktów przewagi z 55 pozostały sekundy.

Seattle (3-2) otworzyło wynik w pierwszej kwarcie po rekordowym w historii serii przyziemieniu Rayshawna Jenkinsa na odległość 102 jardów, ale Giants zremisowali na początku drugiej kwarty i nigdy później nie stracili bramki.

Atak gigantów wzrasta bez Nabersa, Singletary

Atak Giants rozpoczął się fatalną pierwszą jazdą, ale Jones pozostał utrzymany w kieszeni pomimo poślizgu i niezdarności przy pierwszym pstryknięciu. Jones prowadził przez 10 minut, które zakończyły się stratą Erica Graya w strefie końcowej, a Jenkins oddał 102 jardy i zdobył przyłożenie. Ale Giants nie pozwolili, aby pierwsza jazda ich zniechęciła.

Podobnie jak na początku zwycięstwa nad Browns, Jones i atakujący przeszli przez czas posiadania piłki i zdominowali go, 37:22 do 22:38 Seattle. Występ był jeszcze bardziej imponujący, biorąc pod uwagę, że Giants brakowało dwóch z ich najpotężniejszych zagrożeń ofensywnych. Devin Singletary (pachwina) został wykluczony tuż przed meczem, a Malik Nabers (wstrząśnienie mózgu) nie pojawił się na wyjeździe. — Charlotte Carroll, pisarka bijąca z Giants

Tracy, Jones przyspiesza grę Giants

Nawet bez czołowego biegacza Singletary’ego Giants zanotowali największą liczbę jardów w biegu w sezonie (175 jardów). Jones miał w tym duży udział, zaliczył 11 prób na 38 jardów. Było to najwięcej prowadzenia Jonesa od pojedynku z Seattle w 4. tygodniu 2023 r.

Ale Tyrone Tracy Jr. przyspieszył, wykonując swój pierwszy w karierze mecz na 100 jardów. Tracy zakończyła z 18 prowadzącymi. Giants również w większym stopniu zaangażowali Erica Graya w pierwszą akcję, ale skończyło się to fiaskiem w strefie końcowej. — Carroll

Druga z rzędu porażka Seattle

Seahawks zostali pokonani we wszystkich trzech fazach. Przez pierwsze trzy kwarty lunatykowali, a przez większą część czwartej grali w trybie desperacji. W obronie Seahawks nie mogli wywrzeć żadnej presji na Jonesie. Gdy gra była zagrożona, jednostka specjalna Nowego Jorku była lepsza. Blok Simmonsa po wyskoku po golu z gry z 47 jardów doprowadził do przyziemienia z 60 jardów.

Seahawks rozpoczęli sezon trzema zwycięstwami z rzędu, ale od tego czasu zostali pokonani dwukrotnie w ciągu sześciu dni. — Michael-Shawn Dugar, autor beatów Seahawks

Atak Seahawks utknął w martwym punkcie na początku

Atak Seattle wydawał się nie do powstrzymania w czwartym tygodniu. To sprawiło, że obrona Giants stała się obiektem nie do pokonania. Seahawks nie zdobyli ofensywnego przyłożenia aż do końca meczu, na prawie dwie minuty. Smith był czołowym zawodnikiem drużyny, a dwóch obrońców z Seattle miało tylko siedmiu prowadzących na łącznie 30 jardach. Smith został zwolniony siedem razy.

Ankieta graczy NFL: Josh Allen na MVP; Tyreek Hill, Justin Jefferson jako elementy konstrukcyjne

Ofensywa Seattle wyglądała fatalnie, mimo że dogrywka w końcówce meczu prawie doprowadziła do remisu. Ta strona piłki ma wiele do zrobienia przed krótkim tygodniem, w którym Niners przybędą do miasta w czwartkowy wieczór. – Wystarczający

(Zdjęcie Bryce’a Forda-Wheatona oddającego zablokowany kosz z gry w celu przyłożenia: Joe Nicholson / Imagn Images)