Giants na ławce rezerwowych, QB Daniel Jones, rezerwowy w Drew Lock podczas ofensywnych zmagań z Orłami

Aktualizacje na żywo z 7. tygodnia NFL: Patriots-Jaguars z Wembley, zakończenie przerwy w grze Haason Reddick, harmonogram ligi, prognozy, kursy

Po trzech kwartach z rzędu próbach znalezienia rytmu w ataku i oddaniu siedmiu worków, drużyna New York Giants dokonała zmiany rozgrywającego, w wyniku której rezerwowy Drew Lock wszedł do meczu przeciwko Philadelphia Eagles w miejsce Daniela Jonesa na niecałe 11 minut przed końcem grać. W momencie zmiany Giants Orły prowadziły 28-3.

Jones wykonał 14 z 21 podań na 99 jardów. Jedyny gol dla Nowego Jorku padł pod koniec drugiej kwarty, kiedy kopający Greg Joseph strzelił do kosza z gry z 38 jardów, aby uniknąć przerwy.

Rozpoczynając pojedynek w 7. tygodniu, Jones miał 62,1 procent ukończenia gry z sześcioma przyłożeniami i czterema przechwytami. W pierwszych dwóch meczach sezonu nie przekroczył 200 podań. Następnie Jones zanotował obiecujące występy przeciwko Cleveland Browns, Dallas Cowboys i Seattle Seahawks, ale w meczu z Cincinnati Bengals zaliczył kluczowy przechwyt, który mógł zmienić sezon Giants.

Zespół Eagles również dokonał zmiany QB, zastępując Kenny’ego Picketta, który zastąpił Jalena Hurtsa na niecałe 10 minut przed końcem meczu, a Filadelfia zmierzała ku zwycięstwu.

Trudne osiągnięcia Jonesa

Od czasu powołania do draftu kariera Jonesa w Nowym Jorku toczyła się w górę i w dół. Rozgrywający zmagał się z kontuzjami, ostatnio w zeszłym roku zerwał więzadło krzyżowe ACL. To zapoczątkowało pozasezon intryg, w którym Giants wybrali numer 6. Front office dokładnie zbadał sytuację rozgrywających i podpisał kontrakt z Lockiem poza sezonem. Nie mogli jednak zamienić się na QB i zamiast tego wybrali skrzydłowego Malika Nabersa. Proces udokumentowany w „Hard Knocks” przygotował Giants na kilka pytań dotyczących QB na obozie treningowym. Jednak gdy Jones był zdrowy, był on przypuszczalnym starterem. Po odsunięciu na ławkę rezerwowych pojawi się więcej pytań na temat rozgrywającego. — Charlotte Carroll, pisarka bijąca z Giants

(Fot.: Al Bello / Getty Images)