Gemini Live mówi po indonezyjsku

Czwartek, 24 października 2024 – 18:04 WIB

Djakarta – Google zwiększa możliwości swojego asystenta sztucznej inteligencji, czyli generatywnej AI, aby mógł wchodzić w interakcję z użytkownikami w języku konwersacyjnym. Jednym z nich jest Gemini Live, który wcześniej obsługiwał ponad 40 języków, a teraz jest indonezyjski.

Przeczytaj także:

Sztuczna inteligencja Google eksploduje Twoją kreatywnością

„Gemini Live jest dostępne w języku indonezyjskim, co pozwala na naturalną rozmowę z tą sztuczną inteligencją. Gemini będzie także łączyć się z większą liczbą aplikacji Google w języku indonezyjskim, ułatwiając dostęp do informacji i wykonywanie wielu czynności w różnych usługach Google” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Google.

Co więcej, Google wyjaśnia, że ​​Gemini Live może obsługiwać rozmowy w maksymalnie dwóch językach jednocześnie, zapewniając elastyczność przełączania między indonezyjskim a innymi opanowanymi językami.

Przeczytaj także:

Huawei nie boi się Apple i Google

Dzięki możliwości obsługi więcej niż jednego języka funkcja ta umożliwia interakcję z sztuczną inteligencją w zależności od kontekstu rozmowy. Aby używać więcej niż jednego języka, użytkownicy mogą wykonać poniższe kroki, aby określić preferowany język w aplikacji Google.

Najpierw na telefonie lub tablecie z Androidem otwórz aplikację Google i u góry kliknij zdjęcie profilowe lub inicjał konta użytkownika.

Przeczytaj także:

Codziennie śledzone są miliony ludzi. Oto, jak się chronić

Następnie wybierz Ustawienia > Asystent Google > Języki. Jeśli chcesz mówić po indonezyjsku, wybierz opcję indonezyjską. Dostępne są również inne obsługiwane opcje językowe.

Spośród wszystkich przedstawionych opcji językowych użytkownicy mogą wybrać jeszcze jeden z obsługiwanych języków, którego będą używać jako drugiego języka.

W przeciwieństwie do zwykłej wersji Gemini, w której użytkownicy muszą wprowadzać pytania lub podpowiedzi, Gemini Live umożliwia użytkownikom wygodniejszą interakcję poprzez bezpośrednią rozmowę.

Z tej funkcji można korzystać tak, jakby użytkownicy omawiali kreatywne pomysły, badali tematy lub ćwiczyli prezentację czegoś.

Oprócz tego Gemini Live można także poprosić o znalezienie informacji z zakresu wiedzy ogólnej, takiej jak wydarzenia historyczne, koncepcje naukowe, a nawet zasady gry w szachy.

Integracja Gemini z innymi usługami Google, takimi jak Gmail, Mapy i Kalendarz, ułatwia także użytkownikom wykonywanie codziennych czynności.

Dzięki rozszerzonym możliwościom językowym Gemini asystent AI może łączyć się z większą liczbą narzędzi Google i dostosowywać się do potrzeb użytkowników.

Na przykład dzięki Gemini Live w języku indonezyjskim użytkownicy mogą poprosić Gemini o zorganizowanie harmonogramu zajęć i zarządzanie nim.

Następnie, w prostych sprawach, użytkownicy mogą zapytać Gemini o nowy sezon ich ulubionego serialu telewizyjnego, który zostanie wyemitowany, i poprosić Gemini, aby przypomniał użytkownikowi tydzień lub dzień wcześniej.

„Rozszerzając dostępność Gemini Live i połączeń aplikacji na więcej języków, pracujemy nad umożliwieniem dostępu do zalet sztucznej inteligencji, jednocześnie pomagając ludziom na całym świecie w dostępie do informacji i korzystaniu z zalet asystentów obsługujących sztuczną inteligencję” – powiedział Google.

Następna strona

Z tej funkcji można korzystać tak, jakby użytkownicy omawiali kreatywne pomysły, badali tematy lub ćwiczyli prezentację czegoś.



Zrodlo