Do ćwierćfinału z torbą bramek

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Koreę Południową 5:0 w drugim meczu Pucharu Świata Kobiet U-17 zdobyć bilet do ćwierćfinału. Podopieczni Kenio Gonzalo dominowali w meczu od początku do końca i nie napotkali żadnego przeciwnika ze strony południowokoreańskiej drużyny.

Hiszpania jest głodna mistrzostw świata i po raz kolejny pokazał to od początku meczu. Początek meczu podobny do tego, jaki widzieliśmy w debiucie w Pucharze Świata przeciwko Stanom Zjednoczonym. Z zespołem ustawionym na przeciwległym boisku i dodatkowym punktem dla Koreańczyków z południa. Monolog hiszpański co od początku znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Dogonił go świetny środkowy Celii Segura Pau Comendador w polu karnym pokonał bramkarza rywali i wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie w siódmej minucie.

Bramka jeszcze bardziej dodała otuchy drużynie Kenio Gonzalo, który został skierowany do ataku z powodu nieskuteczności Korei Południowej którzy starali się utrzymać swoje linie w ataku, aby skomplikować dostarczanie piłki hiszpańskim zawodnikom. Nie stanowiło to jednak problemu dla Hiszpanii, która drugiego gola zdobył w butach Emmyale południowokoreańska obrona uniemożliwiła zdobycie bramki praktycznie między słupkami.

Pau Comendador w obecności południowokoreańskiego zawodnika.

Nieustanna obecność reprezentacji Hiszpanii w strefie ataku, co było bardzo komfortowe przez całą pierwszą połowę. I Celia Segura wykorzystała tę absolutną dominację w 32. minucie i powiększyła prowadzenie. Napastnik Barcelony skorzystał na błędnym wybiciu koreańskiej obrony i wbił piłkę w siatkę, a następnie znalazł się w środku.

A kiedy wydawało się, że takim wynikiem mecz zakończy się do przerwy, luźna piłka w polu karnym, po rzucie rożnym, Iris Ashley wykorzystała to i zdobyła trzecią bramkę dla Hiszpanii. Przewaga drużyny narodowej była zdecydowana. Chwila Korea Południowa nie była w stanie zareagować i udał się do szatni z bardzo niekorzystnym wynikiem.

Emma Moreno wywiera presję na Koreę Południową, aby wyciągnęła piłkę.

Emma Moreno wywiera presję na Koreę Południową, aby wyciągnęła piłkę.POBIERZ OBRAZY

Po wznowieniu gry Hiszpania nie zmieniła planu gry i Dwie minuty po drugiej połowie zdobył czwartą bramkę. Emma została powalona w okolicy pola karnego, a sędzia przyznał maksymalną karę. Autorka akcji sama prowadziła rzut karny i nie spudłowała.

Pomimo dużej odległości w elektronice, Kenijska drużyna nie poddała się w ataku. Trener myśląc o nadchodzących zobowiązaniach usunął z boiska kilku swoich najwybitniejszych zawodników i dał szansę nowym twarzom.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 4:0, Przychylna ręka dotarła do Hiszpanii, z Ainoą w roli głównej. I przy tej fatalnej i przytłaczającej różnicy na tablicy wyników mecz się zakończył. Zespół dołożył nowe zwycięstwo. Z tym zwycięstwem aktualny mistrz awansuje do ćwierćfinału.