Dlaczego wielu nigeryjskich dziennikarzy cierpi na nadciśnienie – komisarz z Lagos

Gbenga Omotosho, komisarz stanu Lagos ds. informacji i strategii, powiedział, że wielu nigeryjskich dziennikarzy cierpi na nadciśnienie spowodowane stresem związanym z pracą.

W piątek przemawiając na konferencji prasowej w Alausa w stanie Ikeja, Omotosho powiedział, że wysokie ciśnienie krwi jest zjawiskiem powszechnym wśród pracowników mediów ze względu na presję redakcji i dotrzymywanie terminów.

Przemawiał podczas rozpoczęcia przez rząd stanowy kampanii badań przesiewowych i uświadamiania społeczeństwa na temat nadciśnienia i cukrzycy.

Kampania nosi tytuł „Poznaj swoje liczby i kontroluj swoje liczby”.

„Kiedy idziesz do dowolnego newsroomu i losowo wybierasz dziennikarzy, wielu z nich cierpi na nadciśnienie z powodu terminów i tak dalej, ale musimy zachować spokój.

„Wzywam mieszkańców do aktywnego udziału w kampanii i zapisywania się do państwowego ubezpieczenia zdrowotnego – Ilera Eko – w celu diagnozowania i leczenia innych schorzeń po dotowanych kosztach” – powiedział Omotosho.

Inicjatywa, która potrwa od 28 października do 2 listopada, będzie dostępna w 300 ośrodkach podstawowej opieki zdrowotnej i 30 szpitalach ogólnych w stanie.

Profesor Akin Abayomi, stanowy komisarz ds. zdrowia, powiedział, że kampania jest wspólną inicjatywą Forum Gubernatorów Nigerii, mającą na celu zbadanie 10 milionów Nigeryjczyków, a Lagos – 800 000 mieszkańców.

Cytując Abayomi: „Dzisiaj przedstawiamy Państwu bardzo ważną kampanię podnoszenia świadomości społecznej, którą przedstawiamy dzięki uprzejmości Forum Gubernatorów Nigerii i Forum Komisarzy ds. Zdrowia w Nigerii.

„Jest oznaczony tagiem Poznaj swoje liczby, kontroluj swoje liczby. Dzieje się to jednocześnie w całej Nigerii.

„Stany zmierzą ciśnienie krwi i poziom cukru u 10 milionów Nigeryjczyków. Ma to na celu zwiększenie świadomości w całym kraju na temat schorzeń zwanych nadciśnieniem i cukrzycą cukrową.

„Z tych 10 milionów Lagos otrzymało 800 000. Celem jest zwiększenie świadomości na temat tych dolegliwości.

„Wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca cukrowa i otyłość są ze sobą powiązane. Każdy z nich może spokojnie i powoli wywierać destrukcyjny wpływ na zdrowie.

„Zbyt dużo niewykorzystanego cukru w ​​organizmie z biegiem czasu po cichu zacznie wpływać na ważne narządy.

„Otyłość to zbiornik pożywienia, który jest zawsze pełny, ale nieużywany. Przypomina o tym, jak styl życia może zwiększyć tkankę tłuszczową i wpłynąć na ogólny stan zdrowia”.

Doktor Kemi Ogunyemi, specjalny doradca gubernatora stanu Lagos ds. zdrowia, określiła nadciśnienie i cukrzycę jako „cichych zabójców” i zaleciła beneficjentom powrót na dalszą opiekę i monitorowanie.

Zrodlo