Dan Lanning sugeruje, że kara dla Oregonu była zamierzona po upływie terminu meczu z Ohio State

Trener Oregonu, Dan Lanning, zasugerował, że jego zespół celowo przyjął karę 5 jardów za zbyt dużą liczbę obrońców na boisku w sobotnim przedostatnim meczu przeciwko Ohio State. Buckeyes znacznie poza zasięgiem pola gry. Oregon pokonał Ohio State 32-31.

Lanninga zapytano w poniedziałek o przedstawienie i choć nie potwierdził bezpośrednio, że było ono zaplanowane, z pewnością tak to zabrzmiało – z lekkim uśmieszkiem.

„Spędzamy nadmierną ilość czasu na rozpatrywaniu różnych sytuacji” – powiedział Lanning reporterom. „Są sytuacje, które nie pojawiają się zbyt często w futbolu uniwersyteckim, ale nad tą oczywiście pracowaliśmy. Można więc zobaczyć wynik.”

Ohio State miało trzecie miejsce i 25 punktów z Oregon 43 na 10 sekund przed końcem czwartej kwarty, a Ducks prowadzili jednym punktem.

Oregon zarządził przerwę na żądanie, ale wydawało się, że ma trudności z ponownym wprowadzeniem obrońców na boisko.

Gra rozpoczęła się, gdy Ducks mieli na boisku 12 zawodników, co zakończyło się niekompletnym podaniem Willa Howarda do dobrze zakrytego odbierającego. Cztery sekundy minęły, a Oregon został ukarany winą za nielegalną zmianę. Kara 5 jardów dała drużynie Ohio State piłkę na 38 na 6 sekund przed końcem, która nadal potrzebowała większej odległości, aby mieć realną szansę na zdobycie kosza z gry. Kopacz Buckeyes, Jayden Fielding, ma w swojej karierze 47 jardów.

Buckeyes rozegrali jeszcze jedną akcję, ale Howard po uderzeniu z 12 jardów spalił pozostały czas.

Detektywi w mediach społecznościowych opublikowali wideo z meczu późnym sobotnim wieczorem i wysunęli teorię, że Ducks celowo przyjęli rzut karny.

Lanninga zapytano o to bezpośrednio dopiero w poniedziałek.

(Zdjęcie: Ben Lonergan / The Register-Guard / USA Today za pośrednictwem Imagn Images)