Dan Campbell czuje się „okropnie” z powodu nie oddania piłki Jaredowi Goffowi po historycznym występie

Jared Goff zrobił dosłownie wszystko, co mógł w poniedziałkowy wieczór, aby zmusić Detroit Lions do zwycięstwa nad Seattle Seahawks. Za swoje wysiłki nadal nie dostał piłki meczowej.

Trener Lions Dan Campbell powiedział reporterom po zwycięstwie swojej drużyny 42-29, że nie zdawał sobie sprawy, że wieczór Goffa był tak wspaniały, jak wskazywał wynik w pudełku. Campbell nieświadomie dał piłkę odbierającemu Jamesonowi Williamsowi i zabezpieczającemu Kerby’emu Josephowi za ich mocną grę.

„Właśnie oddałem piłkę meczową komuś innemu” – powiedział Campbell, śmiejąc się na podium. „Dlatego czuję się teraz okropnie.

„Wiedziałem, że rozegrał świetny mecz. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest idealny. Nie wiedziałem, że miał dosłownie 18 na 18 lat.

Goff zakończył z podaniem 292 jardów i złapał także niszczyciel czołgów rzucony przez odbierającego Amona-Ra St. Browna.

„Myślałem, że to, co go naprawdę zainspirowało, to to, że musiał trochę się poruszyć w kieszeni, obrócił się, zawisł z Jamo i uderzył go w hak przy pierwszej próbie. To było duże, ponieważ potem się toczył” Campbell powiedział.

Perfekcyjna gra Goffa była, o ile pamięta, pierwszym w jego karierze pozbawionym niedokończeń występem.

„Wiedziałem, że zrobiłem to w pierwszej połowie w zeszłym tygodniu, więc byłem tego świadomy wtedy i w pewnym sensie byłem tego świadomy dzisiaj, w połowie trzeciej kwarty. Nie mogłem wymyślić ani jednego (niedokończenia), ale potem wyrzuciłem tego poza boisko, co skończyło się ofensywną przeszkadzaniem w podaniach i pomyślałem: „Czy to się liczy?”. Nie wiedziałem, czy to się liczy, czy nie” – powiedział. – Ale tak, dzień dobry.

Williams, który zakończył mecz z najlepszym w drużynie 80 jardami i zdobył kluczowe przyłożenie w trzeciej kwarcie, został pochwalony przez Campbella za mocny blok. Joseph przypieczętował zwycięstwo akrobatycznym przechwytem w ostatniej minucie w polu końcowym.

Jednak żaden z zawodników, pomimo kluczowych występów, nie przeszedł do historii tak jak Goff. Dzięki swoim wynikom 18 na 18 nocy Goff pobił rekord Kurta Warnera w NFL z 2005 roku pod względem większości ukończeń bez nieukończenia meczu.

„W pewnym momencie widziałem, że miał 15 z 15 trafień i nie wiedziałem, czy ukończył mecz, czy nie” – powiedział ofensywny liniowy Lions Taylor Decker. „Powiedział mi to po meczu. Pomyślałem: „Wow, to niesamowite”.

(Fot.: Gregory Shamus / Getty Images)