Cristiano strzela specjalnego gola podczas zwycięstwa Al-Nassra w Mistrzostwach Azji

Cristiano Ronaldo ponownie trafił do siatki. Portugalczyk strzelił swojego 905. gola w swojej karierze sportowej przeciwko Katarczykowi Al Rayyanowi Davida Garcíi, byłego zawodnika Osasuny. Wynik 2:0 zapewnił sobie zwycięstwo (zakończyłoby się wynikiem 2:1) w drugim dniu Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

To było w 76. minucie, kiedy po podaniu Ghareeba CR7 lewą nogą po świetnym strzale w długi słupek bramkarza gości. Nie do zatrzymania.

Dzięki temu golowi Cristiano Ronaldo strzelił trzy mecze z rzędu z Alem Nassrem i pewnym krokiem kontynuuje karierę w kierunku osiągnięcia 1000 bramek.

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy bramka byłego zawodnika Realu Madryt nie została uznana, a wcześniej Sadio Mané poprowadził do zwycięstwa, prowadząc 1:0 w pierwszej połowie. Roger Guedes dodał pikanterii w ostatnich minutach (13 doliczonych czasów) i zakończył mecz 2:1.

Kluczowe zwycięstwo Al Nassra, które zmieniło kurs na mistrzów Azji po remisie (1-1) pierwszego dnia z Al Shortą. Z czterema punktami zajmują trzecie miejsce w nowym formacie azjatyckiego turnieju kontynentalnego: dwie grupy (oddzielone geograficznie) po 12 klubów każda. Najlepsza ósemka z każdej drużyny awansuje do 1/8 finału.

Gol więcej niż wyjątkowy

W tej grze nie było tradycyjnego YEEY! Ale z powodu, który kradnie serce: portugalski napastnik Cristiano Ronaldo podniósł ręce i wskazał na niebo. Bramka poświęcona ojcu, który 30 września 2024 roku będzie obchodził urodziny.

José Dinis Aveiro, ojciec CR7, zmarł w 2005 roku z powodu problemów z alkoholem; 30 września obchodził urodziny, dlatego gol byłej gwiazdy Realu Madryt przeżył emocjonujący moment, który obiegł cały świat.

Wówczas „El Comandante” ujawnił w wywiadzie dla brytyjskich mediów, że jego ojciec został zmuszony przez rząd portugalski do służby jako żołnierz w wojnie kolonialnej przeciwko Angoli, Mozambikowi i innym krajom walczącym o niepodległość.

W tym czasie borykał się z poważnym głodem i problemami zdrowotnymi. Jedyne, co udało mu się „nakarmić”, to lokalne angolskie piwo o nazwie Cuca, co ostatecznie doprowadziło go do poważnego uzależnienia od alkoholu.

Gol Cristiano Ronaldo bez SIU, ale pełen emocji dla ojca

W związku z powyższym strzelec nie wahał się zadedykować mu bramki, którą strzelił w poniedziałek w głównych rozgrywkach arabskiego klubu. Cristiano Ronaldo wyróżnił się w Mistrzostwach Azji podczas zwycięstwa Al Nassra nad Al Rayyanem, strzelając spektakularnego gola, który zadedykował swojemu ojcu, który obchodziłby dziś swoje urodziny.