Cristiano nie przestaje: zdalnie sterowany strzał lewą nogą będzie nadal pokazywany w szkołach

Y Cristiano Ronaldo ponownie trafił do siatki. Portugalczyk strzelił swojego 905. gola w swojej karierze sportowej przeciwko Katarczykowi Al Rayyanowi Davida Garcíi, byłego zawodnika Osasuny. Wynik 2:0 zapewnił sobie zwycięstwo (zakończyłoby się wynikiem 2:1) w drugim dniu Azjatyckiej Ligi Mistrzów. To było w 76. minucie, kiedy po podaniu Ghareeba CR7 lewą nogą po świetnym strzale w długi słupek bramkarza gości. Nie do zatrzymania.

Z tak dużą ilością Cristiano Ronaldo ma na koncie trzy gole z rzędu z Al Nassrem i zdecydowanym krokiem kontynuuje karierę w kierunku 1000 bramek. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy bramka byłego zawodnika Realu Madryt nie została uznana, a wcześniej Sadio Mané poprowadził do zwycięstwa, prowadząc 1:0 w pierwszej połowie. Roger Guedes dodał pikanterii w ostatnich minutach (13 doliczonych czasów) i zakończył mecz 2:1.

Kluczowe zwycięstwo Al Nassra, które zmieniło kurs na mistrzów Azji po remisie (1-1) pierwszego dnia z Al Shortą. Z czterema punktami zajmują trzecie miejsce w nowym formacie azjatyckiego turnieju kontynentalnego: dwie grupy (oddzielone geograficznie) po 12 klubów każda. Najlepsza ósemka z każdej drużyny awansuje do 1/8 finału.