Coco Gauff pokonuje Paulę Badosę i awansuje do finału China Open 2024; Yannick Sinner, Carlos Alcaraz i Novak Djokovic zwyciężyli w Shanghai Masters

Bombaj, 6 października: W sobotę Coco Gauff po raz trzeci z rzędu pokonała Paulę Badosę 4:6, 6:4, 6:2 i awansowała do finału China Open. W niedzielnym finale rozstawiona na szóstym miejscu Gauff zmierzy się z Karoliną Muchovą z Czech. W drugim półfinale Muchova pokonała złotą medalistkę olimpijską Zheng Qingwen 6:3, 6:4. Gauff, który ma bilans 7-1 w finałach tournee, przyzwyczaił się do powolnego startu w tym tygodniu w Pekinie i scenariusz ponownie się powiódł, gdy Badosa rozpoczął ciasny set otwierający w 19. minucie, oszczędzając 11 przełamań z 10 punktów. . Iga Svitek rozstając się z trenerem Tomaszem Viktorovskim zamieściła na Instagramie post z podziękowaniami.

Następnie Hiszpan prowadził 3:1 w drugim secie, po czym mistrz US Open z 2023 roku Gauff obronił cztery break pointy, po czym wrócił do stanu 4:4. Gauff utrzymał 5-4 i ponownie przełamał Badosę, aby wymusić decydującego seta.

„Czułem, że przez cały czas gram we właściwy sposób, popełniłem tylko kilka niewymuszonych błędów, on też grał dobrze” – powiedział na korcie Gauff. „Starałem się zachować koncentrację. Psychicznie próbowałem się zresetować. Kilka razy upadłem i próbowałem wstać”.

Przy całym impecie Gauff złamał Badosę jeszcze trzy razy – tylko po to, by stracić jednego – wygrywając mecz w 2 godziny i 20 minut. Gauff przegrał także pierwszego seta z Naomi Osaką w czwartej rundzie, po czym wygrał po walkowerze, pokonując w ćwierćfinale zajmującą 115. miejsce Julię Starodubtsevą.

„Przez cały wyścig miałem silną konkurencję” – powiedział Gauff.

Mistrzowie Szanghaju

Carlos Alcaraz i senior Giannik Sinner nie okazali oznak zmęczenia podczas rozgrywanych w tym tygodniu finałów w Chinach, awansując w Szanghaju, odnosząc pewne zwycięstwa w meczach otwarcia. Aktualny mistrz, który w środę w Pekinie pokonał Włocha po czwarty tytuł roku, odnotował swoje 10. zwycięstwo z rzędu nad 19-letnim Shan Junchengiem z Chin 6:2, 6:2. Para Rohan Bopanna i Ivan Dodig zakwalifikowała się do drugiej rundy Shanghai Masters-2024.

Hiszpan zdobył pierwsze dziewięć punktów w meczu i cztery z siedmiu break pointów, wchodząc w trzecią rundę spotkania z innym chińskim zawodnikiem Wu Yibingiem.

„Nie jestem przyzwyczajony do gry z zawodnikami mniejszymi ode mnie” – powiedział Alcaraz. „Ostatnio gra nieźle w tenisa i zdobył swój pierwszy tytuł ATP (tytuł Chengdu), więc jestem pewien, że awansuje w rankingach. Jestem szczęśliwy, że mogę wygrywać takie mecze”.

Sinner, który prowadzi sprawę dopingową, pokonał Japończyka Taro Daniela 6:1, 6:4, zdobywając swoje 250. zwycięstwo w karierze. Sinner, który w zeszłym miesiącu wygrał swój drugi US Open w tym roku, miał 12 asów i 38 zwycięzców.

„Czułem się dzisiaj bardzo komfortowo” – powiedział Sinner, który w następnej kolejności zagra z Argentyńczykiem Tomasem Martinem Etcheverrym. „Czuję się dobrze, co jest dla mnie bardzo ważne. Serwowałem naprawdę dobrze, szczególnie w najważniejszych momentach i dobrze się ruszałem. “

Trzeci rozstawiony Alexander Zverev rozpoczął mecz od zwycięstwa 6:4, 6:2 nad włoskim kwalifikantem Mattią Bellucci, a czwarty rozstawiony Novak Djokovic odniósł zwycięstwo 7:6 (3), 7:6 (9) nad Alexem Michelsenem Stany Zjednoczone.

Jakub Mensik, rozstawiony z Czechami numer 65, siedmiokrotnie pokonał szóstego rozstawionego Andreya Rubleva i zwyciężył 6:7 (7), 6:4, 6:3. Yosuke Watanuki również był pod wrażeniem, pokonując zajmującego 35. miejsce Brendana Nakashimę 7:6 (4), 6:3. Następnie japoński kwalifikant zmierzy się z siódmym w rankingu Taylorem Fritzem z USA lub kwalifikatorem Terencem Atmanetem z Francji.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)