Chido Obi-Martin zdobywa hat-tricka w 15 minut w debiucie w Manchesterze United do lat 18

Chido Obi-Martin strzelił hat-tricka w ciągu 15 minut od swojego debiutu w barwach Manchesteru United do lat 18 w sobotnim meczu przeciwko Nottingham Forest.

16-letni były napastnik Arsenalu potrzebował zaledwie 14 sekund swojego pierwszego meczu, aby jego nowy klub otworzył wynik, wykorzystując błąd obrony Forest, zanim minął bramkarza i zdobył bramkę.

Swoją drugą bramkę dodał cztery minuty później, gdy dośrodkowanie w pole karne nie zostało w pełni oddane, po czym przechwycił piłkę i w kontrolowany sposób skierował piłkę w dolny róg.

Hat-trick został skompletowany, gdy po kwadransie w Carrington po raz pierwszy wrócił do domu po dośrodkowaniu Jamesa Scanlona. Gdy do przerwy United prowadzili 5:0, Obi-Martin został następnie wycofany.

Sportowiec po raz pierwszy ujawnił zainteresowanie United Obi-Martinem latem, zanim został oficjalnie dodany do grupy pierwszorocznych stypendystów klubu na początku tego miesiąca, po wygaśnięciu jego szkolnych semestrów w Arsenalu.

Po przejściu z duńskiego klubu KB napastnik spędził dwa sezony w akademii młodzieżowej północnego Londynu.

Cieszył się dużym szacunkiem w Arsenalu, ale nie udało mu się uzgodnić warunków nowej umowy, która miałaby oznaczać stypendium, zanim przejdzie na profesjonalny kontrakt w swoje 17. urodziny, czyli w przyszłym miesiącu.

Reprezentant Anglii i Danii, junior, strzelił 10 goli w listopadowym zwycięstwie drużyny Arsenalu do lat 16 nad Liverpoolem 14:3.

„Obi-Martin już nadrabia stracony czas”

Analiza przeprowadzona przez korespondenta Manchesteru United, Marka Critchleya

Nietrudno zrozumieć, dlaczego Obi-Martin tak dominuje na tym poziomie. Mimo że ma dopiero 16 lat, ma wszystkie cechy fizyczne, które pozwalają mu pokonać obronę przeciwnika na poziomie poniżej 18 lat.

Wystarczy spojrzeć na piątego gola United przeciwko Forest, strzelonego przez wysoko ocenianego Amira Ibragimova, ale zdobytego po rotacji Obi-Martina na linii środkowej i ataku na prawą stronę.

Uwagę przykuł jednak jego rekord w zakresie strzelonych bramek, a kontrolowane i fachowe wykończenie każdej z jego trzech bramek w sobotę pokazało, że nie da sobie rady wyłącznie przy użyciu brutalnej siły.

Po 29 z 17 meczów ligowych Arsenalu do lat 18 w zeszłym sezonie nie było zaskoczeniem, że tak szybko otworzył konto dla swojego nowego klubu.

Podpisanie kontraktu Obi-Martina było tego lata ogromnym zamachem dla akademii United i choć jego rozpoczęcie życia w Carrington było do tej pory opóźnione z powodu biurokracji Premier League, już nadrabia stracony czas.

ZEJDŹ GŁĘBEJ

Obi-Martin: 16-letni Arsenal, który strzelił siedem goli w jednym meczu i 10 w innym

(Harriet Massey/Newcastle United za pośrednictwem Getty Images)