CDC potwierdza związek między korzystaniem przez nastolatków z mediów społecznościowych a problemami psychicznymi

Media społecznościowe są częścią życia Amerykanów od ponad dekady i, częściowo ze względu na ich nowość, niektórzy twierdzą, że brakuje badań na temat ich wpływu na nas, zwłaszcza na młodych ludzi.

Po raz pierwszy w historii w badaniu zachowań ryzykownych młodzieży przeprowadzonym przez Centers for Disease Control zbadano częstotliwość korzystania z mediów społecznościowych wśród amerykańskich uczniów szkół średnich. Korzystając z tych danych, organizacja wyciągnęła pewne wnioski na temat związku między korzystaniem przez uczniów szkół średnich z mediów społecznościowych a znęcaniem się, poczuciem beznadziejności i ryzykiem samobójstwa. Wyniki pokazują, że większość uczniów często korzysta z mediów społecznościowych, co znacząco wpływa na ich zdrowie psychiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

Nastolatki czują się wypalone. Media społecznościowe mogą pogorszyć sytuację.

Badanie wykazało, że zdecydowana większość – 77 procent – ​​uczniów szkół średnich korzysta z mediów społecznościowych co najmniej kilka razy dziennie, co CDC definiuje jako „częste korzystanie z mediów społecznościowych”. Studentki częściej korzystają z mediów społecznościowych – 81,8 proc. – w porównaniu do 72,9 proc. studentów płci męskiej. Studenci heteroseksualni deklarowali, że korzystają z nich częściej niż uczniowie lesbijki i geje (79,2% do 67,7%), ale uczniowie biseksualni i pytający deklarowali korzystanie z mediów społecznościowych częściej niż uczniowie identyfikujący się z jakąkolwiek inną orientacją seksualną (odpowiednio 82,2 i 82,6%).

Najlepsze historie, które można mashować

„Uczniowie, którzy zgłosili częste korzystanie z mediów społecznościowych, byli bardziej narażeni na nękanie w szkole i nękanie w formie elektronicznej w porównaniu z rzadszymi użytkownikami mediów społecznościowych” – czytamy w raporcie. „Często korzystający z mediów społecznościowych częściej zgłaszali także utrzymujące się uczucie smutku lub beznadziejności. Częste korzystanie z mediów społecznościowych wiązało się z poważnym rozważaniem próby samobójczej i sporządzeniem planu samobójczego”.

Chociaż wyniki te rozkładają się ze względu na płeć, rasę i seksualność, wszystkie ankietowane grupy – studenci, studentki i studenci LGBQ+ – które zgłosiły „częste korzystanie z mediów społecznościowych”, częściej zgłaszały uczucie smutku, beznadziejności i poważne rozważanie próby samobójczej niż ich mniej internetowe odpowiedniki.

Chociaż media społecznościowe również mogą pomóc młodym ludziom znaleźć wspólnotęwyrażania siebie i tworzenia, to badanie jest kolejnym potwierdzeniem, że istnieją również ciemniejsze efekty.



Zrodlo