Calvin Verdonk nadal jest wściekły na Ahmeda Al Kafa, mówi sędzia z Omanu…

Czwartek, 24 października 2024 – 03:36 WIB

Djakarta – Obrońca reprezentacji Indonezji, Calvin Verdonk, nadal wydaje się być zły na sędziego Ahmeda Al Kafa w meczu reprezentacji Indonezji z reprezentacją Bahrajnu w czwartek, 10 października 2024 r.

Przeczytaj także:

Gracze z diaspory stają się bohaterami, reprezentacja Indonezji do lat 17 pokonuje gospodarzy Kuwejt

Bardzo źle ocenił prowadzenie Ahmeda Al Kafa w meczu, ponieważ to on pozwolił drużynie narodowej Bahrajnu na zdobycie gola w 90+9. minucie. Tak naprawdę w tym meczu doliczono tylko 6 minut.

„Przywództwo sędziego było dalekie od dobrego. „Dał dodatkowy czas, aby Bahrajn mógł strzelić gola w 99. minucie” – powiedział Verdonk cytowany przez Idź do NECczwartek, 24 października 2024 r.

Calvin Verdonk ma dość patrzenia na chiński styl gry: ciągłe leżenie na ziemi

Calvin Verdonk, Reprezentacja Indonezji kontra Filipiny w kwalifikacjach do Pucharu Świata

„Miałem wrażenie, że sędzia celowo pozwolił grać dalej, dopóki Bahrajn nie strzeli wyrównującego gola” – kontynuował zawodnik Acehnese.

Ujawniono, że przebiegły plan Bahrajnu, aby poprosić AFC o przesunięcie meczu z reprezentacją Indonezji, okazuje się, że chcieli…

Oprócz rozczarowania przywództwem sędziego z Omanu, gdy reprezentacja Indonezji grała z Bahrajnem, Verdonk ubolewał także nad niezbyt optymalnym występem drużyny Garuda Squad, gdy we wtorek 15 października 2024 r. przegrała z Chinami 2:1.

„W meczu z Chinami byliśmy faworytami do zwycięstwa, ale szybko straciliśmy przewagę w pierwszej połowie. „Bardzo trudno jest się zregenerować w takich warunkach” – powiedział zawodnik NEC Nijmegen.

W doskonałej sytuacji Verdonk naprawdę żałował, że Drużyna Smoków próbowała marnować czas, przez co mecz był często przerywany.

„Ich bramkarz cały czas leżał na ziemi, nawet gdy było 0:0. „W takiej sytuacji bardzo trudno jest grać spójnym rytmem” – powiedział wściekły.

Zdaniem Verdonka takie czasochłonne działania skutecznie wywierają presję na drużyny, które chcą grać w piłkę nożną z dużą intensywnością, ale mogą też negatywnie wpłynąć na jakość rozgrywek.

Ma nadzieję, że w przyszłości gracze Aia będą mogli utrzymać sportową rywalizację, aby każda drużyna miała możliwość optymalnej gry, bez zakłócania się destrukcyjnymi dramatami.