BSNL wdraża ochronę przed spamem i inne nowe usługi oraz wprowadza nowe logo przed komercyjną premierą 4G

Bharat Sanchar Nigam Limited (BSNL) przygotowuje się do uruchomienia komercyjnych usług 4G w Indiach. Przed przewidywanym wprowadzeniem państwowy operator telekomunikacyjny zaprezentował nowe logo, które odzwierciedla trzy kluczowe cele firmy: świadczenie usług w sposób bezpieczny, niedrogi i niezawodny. Wprowadziła także siedem nowych usług, w tym środki ochrony przed spamem, krajową usługę roamingu Wi-Fi, usługę telewizji intranetowej opartej na światłowodzie oraz rozwiązanie w zakresie łączności direct-to-device (D2D).

Warto zauważyć, że rozwój ten nastąpił po wprowadzeniu w sierpniu przez BSNL nowej platformy bezprzewodowej (OTA) i Universal SIM (USIM) przystosowanej do obsługi 4G i 5G, w oczekiwaniu na rozwój sieci.

BSNL aktualizuje logo, wprowadza funkcje

BSNL zaprezentowało swoje nowe logo podczas wydarzenia zorganizowanego w swojej siedzibie w New Delhi. Wydarzenie uświetnili Jyotiraditya Scindia (Unii Minister Komunikacji), Chandra Sekhar Pemmasani (Minister Stanu ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich i Komunikacji) oraz Neeraj Mittal (Sekretarz Departamentu Telekomunikacji).

Oprócz nowego logo, operator telekomunikacyjny zaprezentował także siedem nowych usług w ofercie. Ogłoszono nowy środek ochrony przed spamem, który ma automatycznie odfiltrowywać złośliwe SMS-y i próby phishingu bez konieczności ostrzegania konsumenta.

Wprowadzono usługę roamingu Wi-Fi dla konsumentów korzystających ze światłowodu do domu (FTTH). Firma twierdzi, że zapewni klientom szybki dostęp do Internetu w hotspotach BSNL, minimalizując koszty transmisji danych. Rozwija także usługi telewizyjne poprzez wprowadzenie światłowodowej usługi telewizji intranetowej oferującej ponad 500 kanałów na żywo oraz usługę telewizji płatnej. BSNL twierdzi, że dane wykorzystywane do transmisji strumieniowej telewizji nie będą odejmowane od pakietu FTTH.

Dostawca usług telekomunikacyjnych ułatwia także uzyskiwanie nowych połączeń lub ich aktualizację dzięki nowym kioskom Any Time SIM (ATM). Umożliwi użytkownikom zakup, wymianę, aktualizację lub przeniesienie karty SIM w dowolnym momencie, korzystając z płatności UPI z obsługą QR i możliwości wielojęzyczności.

BSNL konwerguje także satelitarne i naziemne sieci komórkowe dzięki nowej usłudze D2D. Mówi się, że funkcja ta stanie się przydatna do umożliwienia płatności UPI w sytuacjach awaryjnych i odizolowanych regionach. Wdraża także zaszyfrowaną platformę komunikacyjną dla rządów i agencji pomocowych, która może przydać się w czasach kryzysu. Usługa ta będzie wykorzystywać systemy wykorzystujące balony i drony w celu poszerzenia zasięgu na obszarach dotkniętych klęską.

Operator telekomunikacyjny ogłosił także partnerstwo z firmą C-DAC w celu wprowadzenia prywatnej sieci 5G dla usług wydobywczych. Umożliwi zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) i IoT w kopalniach podziemnych i odkrywkowych. Uważa się, że szybka łączność o niskim opóźnieniu przynosi korzyści w zakresie analityki bezpieczeństwa, kontroli pojazdów autonomicznych (AGV) w czasie rzeczywistym, zdalnej konserwacji dzięki rzeczywistości rozszerzonej (AR) oraz śledzenia i optymalizacji floty.

Zrodlo