Brock Purdy prowadzi 49ers obok Cowboys w „Sunday Night Football”: najważniejsze wnioski

Autorzy: Matt Barrows, Jon Machota, Saad Yousuf i Hunter Patterson

San Francisco 49ers wytrzymali późną szarżę przyjezdnych Dallas Cowboys i wygrali 30-24 w „Sunday Night Football”. W ostatniej minucie Cowboys pokonali 49ers 14:3, ale obrona San Francisco podjęła ostatnią interwencję i wygrała mecz, gdy rozgrywający Dallas Dak Prescott nie był w stanie połączyć się ze swoim docelowym celem, Jalenem Brooksem.

Brock Purdy trafił 18 z 26, rzucając na 260 jardów i przyłożenie dla 49ers. Purdy dodał także 56 jardów w biegu i szybkie przyłożenie w ośmiu próbach. Jego jedyne podanie na przyłożenie trafiło do George’a Kittle’a, twórcy National Tight End’s Day, który zakończył zawody z sześcioma przyjęciami i 128 jardami. Nowicjusz biegający z tyłu Isaiah Guerendo dodał 85 jardów i swoje pierwsze w karierze przyłożenie w biegu dla San Francisco.

Prescott rzucił na 243 jardy, miał dwa przyłożenia i dwa przechwyty po podaniu 25 z 38. Obydwa jego podania po przyziemieniu trafiły do ​​odbierającego CeeDee Lamba, który złapał 13 podań na odległość 146 jardów.

Po zwycięstwie 49ers poprawili swój bilans do 4-4, a Cowboys spadli do 3-4.

San Francisco nabiera tempa

49ers rozpoczynają tydzień pożegnalny z bilansem 4-4 po tym, jak w trzeciej kwarcie pokonali Cowboys 21-0. Zespół 49ers otworzył grę po przyłożeniach Guerendo i Purdy’ego oraz krótkim złapaniu po przyziemieniu przez Kittle’a, który w kwarcie zdobył 72 ze 128 jardów. Oczekuje się, że po pożegnaniu wyjdą posiłki.

Największym będzie Christian McCaffrey, który ma wziąć udział w swoim pierwszym treningu od prawie dwóch miesięcy podczas tak zwanej sesji „bonusowej” kończącej 9. tydzień.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, aktualny ofensywny zawodnik roku może zadebiutować w 2024 roku w 10. tygodniu przeciwko Tampa Bay Buccaneers. Zespół mógłby także pozyskać na ten mecz kopiącego Jake’a Moody’ego (kostka) oraz parę obrońców, liniowego obrońcę Greenlawa (Achilles) i liniowego defensywy Yetura Gross-Matosa (kolano), kilka tygodni później. Możliwe jest również, że 49ers dokonają transakcji przed ostatecznym terminem 5 listopada.

Defensywny liniowy, być może defensywny koniec, ma sens, biorąc pod uwagę, jak lekka jest drużyna za Nickiem Bosą i Leonardem Floydem, a także ilu jest dostępnych w drużynach, które wycofują się z wyścigu play-off. — Matt Barrows, pisarz beatników 49ers

49ers w dalszym ciągu czerpią duży wkład z mocnej klasy debiutantów

Jedną z wyróżniających się postaci w niedzielę był Guerendo, który w pierwszej kwarcie zastąpił Jordana Masona po tym, jak Mason pogłębił kontuzję barku odniesioną w 6. tygodniu. Guerendo zyskał 85 jardów i zdobył swoje pierwsze przyłożenie w NFL z czterech jardów w trzeciej kwarcie.

Kontuzja Masona pozostawiła 49ers z zaledwie dwoma zdrowymi obrońcami w aktywnym składzie – Guerendo i Patrickiem Taylorem Jr., a Deebo Samuel również wypełniał grę przez cały mecz i zapisał najwięcej snapów we wszystkich meczach w tym sezonie. San Francisco również dostało 39 jardów od Ricky’ego Pearsalla po końcówce.

Samuel, który w zeszłym tygodniu trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc, budził wątpliwości, zakończył zawody z 15 punktami na ziemi i kolejnymi 71 w powietrzu. 66-jardowe przyłożenie Samuela zostało odwołane z powodu kary. Samuel doznał kontuzji żebra pod koniec meczu i nie zagrał przez ostatnie osiem minut zawodów. Nadchodzący tydzień pożegnalny powinien dać szansę na wygojenie żebra Samuela i ramienia Masona.

Dzięki temu McCaffrey będzie miał kolejny tydzień na nabranie tempa przed powrotem do rywalizacji w 10. tygodniu w Tampie. — Kurhany

To, co widzisz, jest tym, co dostajesz od Dallas

Zespół Cowboys pożegnał się z zeszłym sezonem i zaczął nabierać tempa. Wygrali sześć z kolejnych siedmiu. Niedzielny wieczór pokazał, że na wypadek, gdybyś miał nadzieję, tym razem prawdopodobnie tak się nie stanie. Próba powrotu była miła, ale ostatecznie zagrania nie zostały rozegrane wtedy, gdy były najbardziej potrzebne. Być może powrócą Micah Parsons, DeMarcus Lawrence i DaRon Bland, a obrona ulegnie poprawie.

Ale to naprawdę nie wygląda na zespół, który zaraz zrobi się gorąco i dotrzyma kroku najlepszym w NFC. W ciągu ostatnich kilku tygodni właściciel i dyrektor generalny Cowboys Jerry Jones oraz wiceprezes wykonawczy Stephen Jones byli kilkakrotnie pytani o potencjalne podjęcie działań w ostatecznym terminie transakcji. Żadne z nich nie sprawiało wrażenia, że ​​zainteresowanie jest duże.

Tak więc, jeśli nie wydarzy się coś bardzo nieoczekiwanego, to, co zobaczysz, otrzymasz w tegorocznej drużynie Cowboys. A to nie wygląda na to, że to wystarczy na kolejny występ w fazie play-off. — Jon Machota, pisarz kowbojów

Upadek Cowboys w trzeciej kwarcie

W trzeciej kwarcie Cowboys całkowicie załamali się, zmieniając prowadzenie 10-6 do przerwy do deficytu 27-6 na początku czwartej kwarty.

Obrona, która w pierwszej połowie utrzymywała się na remis, w trzeciej kwarcie oddała trzy przyłożenia. Atak Cowboys, który w pierwszej połowie pozostawił na boisku wiele punktów, w trzeciej kwarcie zdobył zero punktów i przyczynił się do trudności w obronie po nieudanym przechwyceniu Prescotta głęboko na własnym terytorium Cowboys.

Doprowadziło to do kolejnej dobrej passy w czwartej kwarcie dla Cowboys, która nieuchronnie zakończyła się fiaskiem z powodu trzech remisów, gdy mecz był wliczony w cenę. — Saad Yousuf, pisarz kowbojów

(Fot.: Lachlan Cunningham / Getty Images)