Breanna Stewart, Liberty nawet w serii finałów WNBA, wygrywając mecz 2 z Lynx

NOWY JORK — Członkowie drużyny New York Liberty nie mieli jednego sposobu na przewrócenie kart po historycznym porażce w pierwszym meczu z Minnesota Lynx.

Gwiazdorka Sabrina Ionescu powiedziała, że ​​nie może tak po prostu „zniweczyć” wyniku. Napastnik Leonie Fiebich oglądał zawody trzy razy w ciągu 36 godzin bezpośrednio po przegranej w dogrywce. Weteranka straży Courtney Vandersloot opisała posuwanie się naprzód „jako proces”.

Trenerka drużyny Liberty, Sandy Brondello, była zadowolona, ​​że ​​mecz 1 i mecz 2 dzieliły dwa dni, dzięki czemu miała więcej czasu na obejrzenie filmu i przemyślenia. Jednak tuż po godzinie 15:00 w niedzielę rozpoczęła się nowa gra. A wraz z nim napisano nowy rozdział w serii.

Chociaż były momenty, które wydawały się niesamowicie podobne – na przykład w Nowym Jorku przewaga 17-punktowa zmniejszyła się do zaledwie dwóch na 3:21 przed końcem meczu – w niedzielnej kontynuacji wystąpił gracz, który miał stosunkowo minimalny wpływ na otwarcie: Liberty skrzydłowy Betnijah Laney-Hamilton.

Laney-Hamilton rozegrała najmniejszą liczbę minut (26) ze wszystkich starterów w Nowym Jorku w pierwszym meczu. W zwycięstwie drużyny Liberty 80-66 w drugim meczu zdobyła 20 punktów, ustanawiając tym samym swój najlepszy wynik w sezonie. Laney-Hamilton zdobyła trzy punkty na 3:20 przed końcem, co było najpiękniejszym strzałem w zawodach i powiększyło prowadzenie z powrotem do pięciu.

Następnie zebrała piłkę po zdobyciu piłki, co wywołało radość fanów Barclays Center, którzy zgromadzili rekordową liczbę 18 040 osób.

Fakt, że Laney-Hamilton wyłonił się na niedzielną gwiazdę, robi szczególne wrażenie, biorąc pod uwagę prognozy Brondello dotyczące sobotniego skrzydła. W sezonie zasadniczym rozegrała zaledwie 28 meczów, tracąc czas od 6 lipca do 26 sierpnia z powodu operacji kolana.

„Daje, co może” – powiedział w sobotę Brondello. „Myślę, że wszyscy widzą, że ona się stara. To nie jest ta sama B, którą widzieliśmy przez cały sezon, ale tak właśnie jest.”

Zrobiła więcej, niż tylko spróbowała. Oprócz swoich występów w ofensywie, spędzała czas na chronieniu Courtney Williams (która w niedzielę zdobyła zaledwie 15 punktów w porównaniu z 23 punktami w pierwszym meczu) i Kayli McBride (która miała zaledwie osiem punktów po zdobyciu 22 punktów w czwartek).

A jednak pomimo wzmocnienia Laney-Hamiltona oraz kolejnych meczów Stewarta (21 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst) i Ionescu (15 punktów), wciąż były momenty, w których oba mecze wydawały się takie same. Nowy Jork wyskoczył na 10-punktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie, ale już po 6:52 kwarcie prowadził zaledwie sześcioma punktami.

Do przerwy Liberty prowadziło 10 punktami, ale na 90 sekund przed końcem spotkania spadło do czterech punktów. W czwartej kwarcie przewaga Nowego Jorku wzrosła aż do 11, ale też spadła. Na niecałe cztery minuty przed końcem Liberty prowadziło zaledwie dwóch zawodników, a obecni na boisku poczuli napięcie podobne do słabnących momentów pierwszego meczu.

Tym razem jednak nie doszło do upadku.

Stewart miała trzy przechwyty ze swoich siedmiu w finale w ciągu ostatnich pięciu minut. Jonquel Jones w odpowiednim momencie wykonał rzut karny na 3:57 przed końcem. Fiebich zrobił pauzę, wziął głęboki oddech i na 90 sekund przed końcem uderzył szeroko za trzy punkty, zwiększając przewagę Nowego Jorku do dziewięciu punktów.

Po wykonaniu tej czynności, gdy Minnesota wzięła przerwę na żądanie, Laney-Hamilton zacisnęła pięści. To samo zrobił Ionescu.

Collier rozegrała skromną grę jak na swoje standardy (16 punkty i osiem zbiórek), natomiast rzut za trzy punkty Williamsa w końcówce, który spadł z obręczy, był oznaką, że niedzielne popołudnie będzie inne niż czwartkowy wieczór.

Trzeci mecz z serii 1-1 odbędzie się w środę wieczorem. Tipoff jest ustawiony na 20:00 czasu wschodniego.

Laney-Hamilton zostaje czynnikiem X

Laney-Hamilton nie ma już trzech miesięcy od operacji usunięcia dwóch luźnych ciał z prawego kolana. W jej trakcie zeszła z ławki rezerwowych przyspieszyć powrócił do pełnej formy i nadal gra na ograniczonych zmianach po sezonieco wszyscy potwierdzają Laney-Hamilton nie będzie w tej serii gotowy na 100 procent.

Ale nawet mając mniej niż najlepsze wyniki, All-Star 2021 nadal mogła być lepsza. W siedmiu meczach posezonowych w Nowym Jorku rozpoczynających się w niedzielę Laney-Hamilton strzeliła raz dwucyfrową liczbę goli, a trafiała z skutecznością 29,1 procent.

Liberty potrzebowało więcej ataku w drugim meczu, gdy Minnesota mocniej atakowała Fiebicha po pięciu rzutach za trzy punkty w czwartek, a Laney-Hamilton trafił do siatki. Zachowywała się agresywnie, odrywając się od ekranów i zrobiony mocne uderzenia do kosza.

Kiedy ruch ofensywny w Nowym Jorku utknął w martwym punkcie, wykorzystała zmiany, wysyłając posty w górę mniejsi obrońcy na słupku.

Laney-Hamilton oddał jeden z najwspanialszych strzałów wieczoru, pokonując rzut rożny za trzy punkty po niewidocznym strzale, wyrzucić przejść od Ionescu zwiększyć przewagę Liberty do pięciu punktów (71-66) na 3:21 przed końcem meczu. Minnesota już nigdy nie znalazłaby się w zasięgu jednego posiadania piłki.

Jej 20 punktów to najwyższy wynik w sezonie; ostatni raz osiągnęła tę sumę przed igrzyskami olimpijskimi przerwa, i przed jej operacją.

W pierwszym meczu Brondello nie mógł doprowadzić Laney-Hamilton na boisko ze względu na sposób, w jaki się poruszała. W niedzielę niemożliwe byłoby usprawiedliwienie trzymania Laney-Hamilton z dala od parkietu. — Sabreena Merchant, pisarka zajmująca się koszykówką kobiet

Minnesota pozostaje odporna pokonać

Ryś po raz kolejny szybko przegrywał z Liberty, tym razem w drugiej kwarcie tracąc 17 punktów (w porównaniu z 18 punktami w pierwszym meczu).

Ale Minnesota niezmiennie trzyma się swojego system ruchu piłkiufając, że obrona w końcu ulegnie załamaniu i że obrona pod presją spowoduje stagnację ataku przeciwnika. INie wyglądało na to, że formuła może ponownie zadziałać, ponieważ Ryś prawie zniwelował deficyt już ponownie, zmniejszając się do dwóch w czwartej kwarcie.

Chociaż oni nie mogłem przełamać, a fakt, że był tak blisko potencjalnego objęcia zdecydowanego prowadzenia w serii 2:0, dobrze wróży, gdy seria przeniesie się do Minnesoty.

Kayla McBride i Napheesa Collier podkreśliły osiągnięcia swojego zespołu odporność po pierwszym meczu, mimo że w ciągu 45 minut doszło do serii błędów, a zaangażowanie było widoczne Ponownie Niedziela, pomimo wyniku. — Kupiec

(Fot.: Nathaniel S. Butler / Getty Images)