Baskonia leci przeciwko słabej Albie Berlin

On Baskonia potwierdził w ten czwartek swoje dobre samopoczucie wobec Alby Berlina przekonującym zwycięstwem 80-57, aby powrócić na zwycięską ścieżkę dzięki dobremu startowi i kilku iskierkom Markusa Howardaautor 16 punktów w trzeciej kwarcie.

Strzelec Barcelony wyrównał w swoim najlepszym strzelonym meczu, m.in siedem trójek, czyli połowę tego, co osiągnęła drużyna z Vitorianuktóry w końcu z większą łatwością trafił do kosza z linii za trzy punkty. Khalifa Diop i Nikos Rogkavopoulos Wspierali eskortę w pojedynku, w którym nie mogli uczestniczyć ani Sander Raieste ni Tadas Sedekerskis.

Nikolaos Rogkavopoulos łapie odbicie od Gabriele Procidy.EFE.

Te z Pablo Laso Kontrolowali ofensywne odbicie Niemców, m.in Twoje mocne stronyi kontynuowali trend, jaki zaobserwowali w ostatnich pojedynkach.

Niemiecka drużyna odnotowała straty swoich strzelców i tylko Yannicka Wetzella i Martina Hermannssona W drugiej połowie udało im się podwyższyć.

Vitorianie zaczęli od opuszczonej nogi i poparli częściowe 10-1 na początku przeciwko Albie, która miała trudności z dostosowaniem obrony.

Blaugrany znalazły sukces zewnętrznyi to właśnie zrobiło różnicę w porównaniu z rywalem, który rósł w miarę upływu minut.

Zespół Izrael Gonzalez Lepiej czuł się w przejściach i szybkich atakach, ale cierpiał, gdy Baskom udało się zatrzymać pierwsze sekundy ofensywy Niemców.

Pierwszy akt został zamknięty bez fauli osobistych i Baskonia po raz pierwszy w sezonie po pierwszych dziesięciu minutach wyszedł na prowadzenie 24-13.

Berlińczycy nie mogli znaleźć ofensywne odniesienia i stracili bramkęnatomiast ruch na ławce utrzymał poziom Baskonistów, którzy po 14 minutach podwoili rywala (30-15).

Pierwsza trójka Alba przyszedł przed przerwą, kiedy zespół Pablo Laso Objął już wygodne prowadzenie, mimo że w drugiej rundzie obniżył obroty, jakie miał w pierwszej kwarcie.

Wymiana ciosów pomiędzy Trenta Forresta i Martina Hermannssona Do przerwy doszło do wyniku 39:26 po pierwszej połowie w barwach Barcelony, w której Niemcom brakowało agresywności w obronie, mimo że nie zmienili swojego scenariusza ofensywnego.

Dwie kolejne trójki dały początek grze Alba w drodze powrotnej z szatni. Martina Hermannssona przejął prowadzenie od Niemców, którzy znaleźli sposób, aby pozostać blisko Baskonia.

ale się pojawiło Markusa Howarda 16 punktami w tym okresie, aby uspokoić Vitorianie, którzy z trudem odzyskali puls, ale w ostatniej rundzie wyszli z wygodną przewagą 63-40.

On Alba stawiał opór. Udało mu się połączyć kilka strzałów i połączyć w łańcuch kilka pozytywnych akcji Khalifa Koudmaje Wyszedł na kort, żeby wykorzystać swój rozmiar. Ale on Baskonia Utrzymywał niezłomny wynik do końcowego wyniku 80:57.

Karta techniczna

80 – Baskonia (24+15+24+17): Baldwin (5), Howard (26), Luwawu-Cabarrot (9), Ndiaye (4) i Hall (5), – pierwsza piątka -, Jaramaz (4), Savkov (-), Forrest (8), Rogkavopoulos (9) ), Moneke (4) i Diop (4).

57 – Alba Berlin (13+13+14+17): Hermannsson (16), Spagnolo (6), Bean (9), Olinde (4) i Wetzell (9) -początkowa piątka-, Procida (3), Mattisseck (2), Mcdowell-White (3), Samar (2) , Schneider (1) i Koumadje (2).

Sędziowie: Uros Nikolic (Serbia), Milivoje Jovcic (Serbia) i Noam Gordon (Izrael). Nie, wyeliminowane. Sygnalizowali niesportowy faul na Olinde (min.9).

Incydenty: Mecz odpowiadający piątemu dniu Euroligi, rozegrany w Buesa Arena w Vitorii przed 8335 widzami.