Bagnaia pokonuje Martina w MotoGP Tajlandii 2024, Marquez nie dojeżdża na metę

Niedziela, 27 października 2024 – 15:49 WIB

Djakarta – Francesco Bagnaia odniósł zwycięstwo w wyścigu MotoGP Tajlandii, niedziela 27 października 2024. Zawodnik Ducati pokonał Jorge Martina.

Przeczytaj także:

Aktywność w mediach społecznościowych to coś, co zyskuje sponsor Gresini Racing

W wyścigu, który odbył się na torze Buriram, Bagnaia, która startowała z pole position, od razu objęła prowadzenie. Na 13 okrążeń przed końcem wyścigu Marc Marquez miał wypadek i nie stanął na podium.

Zawodnik Gresini Racing, Marc Marquez

Ambicją Marca Marqueza jest ponowne zdobycie podium w MotoGP Tajlandii w 2024 roku

Tak naprawdę zawodnik Gresini Racing był na drugim miejscu, czyli za Bagnaią. Dzięki temu wypadkowi Martin natychmiast awansował na trzecie miejsce i był jeszcze bliżej Bagnaii.

Sam wyścig odbył się w dość ulewnym deszczu, a Jack Miller wciąż był na trzeciej pozycji. Różnica czasu pomiędzy Bagnaią a Martinem wynosi aż 2 sekundy.

Wyścig sprinterski MotoGP Tajlandii Enea Bastianini najszybszy, Marc Marquez nie stanął na podium

Enea Bastianini, która zaczynała z drugiej pozycji, była rozrzucona daleko lub na końcu stawki. O czwarte miejsce pomiędzy Pedro Acostą a Bradem Binderem trwała zacięta rywalizacja.

Zawodnik Ducati, Francesco Bagnaia

Aż w końcu Bagnaia udało się ukończyć wyścig MotoGP Tajlandii jako zwycięzca. Pokonał Martina, który musiał zadowolić się finiszem na drugim miejscu.

Dzięki temu wynikowi Bagnaia traci obecnie zaledwie 17 punktów do Martina, który z 453 punktami znajduje się na szczycie tabeli. Tymczasem Pedro Acosta ostatecznie zdobył trzecie podium.